Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je vytvořen v rámci mediální spolupráce.
30. listopadu 2022 v 8:51
Čas čtení 1:55
Martin Adam Pavlík

Z dětského pokoje až po 15tisícový kotel. Kontrafakt vystoupí v pražské O2 areně

Z dětského pokoje až po 15tisícový kotel. Kontrafakt vystoupí v pražské O2 areně
Zdroj: Kontrafakt/propagační materiál
HUDBA RAP
Uložit Uložené

Rytmus, Ego a Anys míří do O2 areny!

Rapové trio Kontrafakt, které tvoří Rytmus, Ego a Anys, vystoupí 23. září 2023 v pražské O2 areně. Koncert bude velkolepou oslavou výročí kapely.

„Když jsme se v roce 2003 poprvé objevili na obrazovkách s hitem ‚Dává mi, možná i u tebe doma‘, ani jsme netušili, že o 20 let později se opět jako první česko-slovenská rapová crew objevíme s koncertem v legendární O2 areně v Praze,“ píše Kontrafakt v prohlášení. K akci vydal i video teaser.

„Prošli jsme spolu všechny etapy od kazet na školách, vypálených cédéček schovaných před rodiči, YouTube éry až po dnešní dobu sociálních sítí. Kdysi jsme vyrůstali v panelácích, teď budeme mít na koncertě stejně vysokou LEDku. Přesně tak vysokou jako osmipatrová bytovka. A to je jen to nejmenší, co vás čeká,“ dodávají členové crew.

Hudebníci chtějí v Praze přepsat historii živých koncertů. Aby to bylo pro všechny fanoušky nezapomenutelné, spojili síly se světoznámým stage designérem Martinem Hruškou, který je podepsán pod těmi nejvýraznějšími a nejvelkolepějšími show, a to nejen v Česku.

Doporučeno
IT'S LIT! Travis Scott přivezl do Prahy moshpit, plameny a skvělou energii (Reportáž) IT'S LIT! Travis Scott přivezl do Prahy moshpit, plameny a skvělou energii (Reportáž) 19. července 2024 v 14:00

Hruška pro kapelu vytvoří design pódia. Ten bude úzce propojen se záhadným černo-červeným symbolem, který Rytmus už nějakou dobu propagoval na sociálních sítích. Jedná se o promyšlený umělecký koncept. „Dvojitý kříž se v heraldice nazývá arcibiskupský nebo patriarchální a jeho svrchní břevno se často chápe jako zjednodušený tvar nápisu na Ježíšově kříži,“ přiblížil designér.

 

Kontrafakt symbol
Zdroj: Kontrafakt

 

„K nám tato varianta přišla s Cyrilem a Metodějem. Vychází z tradičního latinského kříže, který zná každý křesťan, ale v horní části má jedno kratší břevno navíc. To symbolizuje tabulku, kterou nechal Pilát Pontský připevnit nad hlavu ukřižovaného Ježíše Krista,“ pokračuje Hruška.

Vysvětluje, že dvouramenný kříž se pojí se svobodou a s křesťanstvím, přičemž tento nový symbol z tohoto symbolu vychází a můžeme si ho vysvětlovat mnoha způsoby. Známý designér si symbol sám interpretuje jako symbol svobody a boje proti lžím, podvodům světa ve jménu církví a utrpení lidí, jako byli Johanka z Arku nebo Ježíš Kristus. Ten byl podle něj zabit za svou pravdu, protože se nehodila vrchnosti a mocným, kteří manipulovali s lidmi ve vlastním zájmu.

„V naší interpretaci je slovenský národní kříž, který vždy v historii byl na straně svobody a dobra. Už nechceme, aby se manipulovalo s lidmi po celém světě. Chceme svobodu, chceme beztrestně říkat své názory, chceme žít v míru a lásce. Nestavíme se za žádnou politickou stranu. Zdravý tradiční a spravedlivý svět. Toto je význam našeho symbolu,“ dodává Hruška. Červená barva prý symbolizuje celou historii, která je podložena krutostí a krví obyčejných slušných lidí na celé planetě. 

Doporučeno
„Děda“ Eminem není pro mladý. The Death of Slim Shady skrývá jeho strach z generačního posunu „Děda“ Eminem není pro mladý. The Death of Slim Shady skrývá jeho strach z generačního posunu 16. července 2024 v 13:00

„Všichni naši bratři a sestry a jejich děti, kteří jste odrostli na našich zásadních albech, jako jsou ERA, Polibek na rozloučenou a Navždy, přijďte za námi oslavit další rapový milník,“ lákají na koncert členové Kontrafaktu. Lístky tě vyjdou od zhruba 990 do 2 490 korun, zakoupit si můžeš i takzvaný VIP Experience lístek, který je však v ceně až téměř 50 tisíc korun. Link na předprodej najdeš na tomto odkazu.

Kontrafakt
Zdroj: Kontrafakt
Domů
Sdílet
Diskuse