Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Čteš článek:
Tipy na hry: 8 titulů zobrazujících hrůzy 2. světové války, emotivní příběhy a masivní boje

Pokud chceš ovšem zažít i trochu nostalgie, doporučujeme si zahrát i Call of Duty 2 z roku 2005 od studia Infinity Ward. Titul i po téměř 20 letech totiž patří k nejpovedenějším hrám zachycujícím druhou světovou válku, kterou v rámci kampaně prožiješ očima vojáků ve službách Velké Británie, Spojených států, ale i Rudé armády. Staré Call of Duty 2 je nestárnoucí klasika, která by v herní knihovně žádného milovníka FPS neměla chybět.

Battlefield V

battlefield v
Zdroj: EA/propagační materiál

Tvůrci ze studia DICE jsou veterány na poli žánru FPS her. To sice ještě nemusí pokaždé znamenat záruku kvality, ale v případě Battlefieldu V tomu tak je. Akční hra z roku 2018 se sice prodávala méně, než autoři očekávali, ale v recenzích se jí dařilo veskrze dobře a hráč se v ní může přenést i na některá méně známá bojiště.

Doporučeno
Hraj, než to zakážou! Tohle jsou příběhy cenzury ve hrách: v jedné střílíš koťátka, v další si vybíráš vzhled genitálií Hraj, než to zakážou! Tohle jsou příběhy cenzury ve hrách: v jedné střílíš koťátka, v další si vybíráš vzhled genitálií 8. července 2024 v 16:45

Určitým unikátem je také to, že hra rovněž zpracovává téma role žen v druhé světové válce, což je oblast, kterou ostatní hry většinou opomíjejí. Battlefield V je všehovšudy slušné FPS, v němž kampaň doplňuje návykový multiplayer. K tomu se navíc hra honosí senzačním audiovizuálním zpracováním.

Pro pamětníky nebo ty, kteří si takříkajíc chtějí doplnit vzdělání, pak můžeme zmínit i Battlefield 1942 z roku 2002. Oproti svým předchůdcům byla hra více zaměřená na kooperaci v rámci týmu. Titul zaznamenal kasovní úspěch a oblíbeným se stal v moderské komunitě. Dnes už se k tomuto dílu vrátí asi jen málokdo, ale ve své době se jednalo o vskutku povedený počin.

Brothers in Arms: Road to Hill 30

Brothers in Arms: Road to Hill 30
Zdroj: Ubisoft/propagační materiál

Za určitou legendu v rámci válečných her se dá označit i značka Brothers in Arms, která se ovšem v posledních letech bohužel odmlčela (ačkoliv další díly mají být údajně ve vývoji). Do dnešního výběru jsme se rozhodli zařadit první díl s podtitulem Road to Hill 30 z roku 2005, který tuto sérii odstartoval.

Středobodem byla excelentní hratelnost s příběhovou kampaní, kdy jedním ze stěžejních prvků bylo rozdávání rozkazů dalším členům týmu za účelem získání taktické výhody. Hra si mezi nejlepšími druhoválečnými tituly zaslouží své čestné místo a při vzpomínce na ni bychom si přáli, aby tato kdysi slavná série znovu ožila.

Hell Let Loose

hell let loose
Zdroj: Team17/propagační materiák

Hell Let Loose je jedna z her, jejíž vznik pomohli financovat samotní hráči prostřednictvím kampaně na Kickstarteru, kde se podařilo vybrat 220 tisíc dolarů. Ve verzi předběžného přístupu vyšla v roce 2019, ale plnohodnotného vydání se hráči dočkali o dva roky později.

Doporučeno
Zahraj si v reality show komunistů a najdi cestu z hlubokých lesů. Tohle je top 10 českých her, které možná neznáš Zahraj si v reality show komunistů a najdi cestu z hlubokých lesů. Tohle je top 10 českých her, které možná neznáš 28. června 2024 v 9:30

Oproti výše zmíněným střílečkám jako Call of Duty nebo Battlefield V postrádá Hell Let Loose tradiční kampaň a zaměřuje se jen na hru více hráčů, zároveň se ale hratelností kloní o trochu více k realismu. Hráči bojují na bojištích západní i východní fronty a při tvorbě map tvůrci kladli důraz na co nejvěrnější zpracování reálných míst.

Čti na další straněČti na předchozí straně
Článek končí na další straně
Strana 2 z 3
Domů
Sdílet
Diskuse