Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
25. ledna 2024 12:00
Čas čtení 11:58
Ondřej Mrázek

„Nahotu jsme doma nikdy neřešili,“ říká bývalá miss tattoo Nikol Kalašová. Proč nemá OnlyFans a jak branži ovlivnil Instagram?

„Nahotu jsme doma nikdy neřešili,“ říká bývalá miss tattoo Nikol Kalašová. Proč nemá OnlyFans a jak branži ovlivnil Instagram?
Zdroj: Se svolením Nikol Kalašové
REFRESHER MODELING ROZHOVOR
Uložit Uložené

O práci, jejích tetováních i o budoucnosti s umělou inteligencí s Nikol Kalašovou. „Fotografové mi vždycky říkají, proč to nemám, že bych si tam mohla hrozně vydělat,“ říká na téma OnlyFans.

Na instagramu je známá pod přezdívkou tristis009, má 73 tisíc sledujících a dalších 15 tisíc fanoušků na facebooku. V roce 2022 pak vyhrála titul miss tattoo. Spolupracovala s řadou známých fotografů a fotografek a kvůli práci jezdí i do zahraničí. Jak se vlastně ke kariéře fotomodelky dostala a jaká úskalí taková práce zahrnuje? Na to a další věci jsme si nedávno sedli s Nikol, jejíž otevřenost a upřímnost byly během rozhovoru mnohdy odzbrojující.

Nikol Kalašová
Zdroj: Se svolením Nikol Kalašové

V kolika letech ses vlastně k fotomodelingu dostala a jaké byly tvé začátky?

Šla jsem na svůj první casting v 16 letech. Můj přítel byl tehdy fotomodel, a jak jsem to viděla u něho, přišlo mi to zajímavé. Taky mi přátelé říkali, že jsem hezká, že to mám zkusit. Ale na začátku mě od toho moji rodiče odrazovali, protože brali, že studium je důležitější než focení. A tak vznikla taková další věc, protože když mi někdo řekne, ať něco neudělám, tak přesně to udělám. Takže jsem šla na ten casting a začala jsem fotit.

Ty se soustředíš především na akty a polonahé fotky. Čím to, že tě baví právě tenhle typ focení?

Pravděpodobně to bude tím, že nahé tělo nevnímám jako něco erotického, ale že je to součást každého z nás a není důvod se za něj stydět. Moc ráda si i prohlížím aktové fotografie jiných lidí. Takové fotky mě baví více než oblečené. Líbí se mi vyjádření umění skrze tělo.

Doporučeno
Přivítej ho úsměvem a teplou večeří, načechrej mu polštář. Zkusila jsem týden žít podle rad pro manželky z roku 1955 Přivítej ho úsměvem a teplou večeří, načechrej mu polštář. Zkusila jsem týden žít podle rad pro manželky z roku 1955 15. ledna 2024 12:00

Můžeš trochu popsat ten proces, jak takové focení probíhá?

V ideálním případě se vše domluví předem, ať se to neprotahuje. Fotograf mi napíše, co chce nafotit a do jakého termínu, co konkrétně si představuje za lokaci apod. a zároveň i honorář. Hlavní však je, aby to probíhalo v přátelském duchu.

Odmítl ti někdy fotograf zaplatit?

Jo, to ještě souvisí s těmi začátky. Během jednoho focení na mě fotograf vyjel. Přitlačil mě na zeď a chtěl po mně něco, co já jsem nechtěla. Takže jsem ho odstrčila, ať mi dá pokoj, a on mi na to řekl OK, tak v tom případě nedostaneš fotky ani zaplaceno. Tak jsem mu řekla fajn, tak já odcházím. Čili to jsou takové nepříjemnosti, co se můžou stát.

Nikol Kalašová
Zdroj: Se svolením Nikol Kalašové

Zároveň teď, jak začal instagram a tahle éra OnlyFans a podobně, tak s prominutím každá druhá holka si myslí, že je fotomodelka a že fotí, ale většinou si za to nenechá zaplatit. Což zase komplikuje moji práci, protože když mi někdo nabídne nějaké focení a já si řeknu o honorář a tomu člověku se to nelíbí, začne argumentovat tím, že někdo jiný to udělá zadarmo. Takže ty holky by si měly uvědomit, že když už se tím chtějí živit, měly by si říkat o honoráře, ať mají samy nějakou svoji hodnotu a taky nesnižují hodnotu ostatních.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 152362 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Které fotografy považuje za své oblíbené.
  • Kolik procent těla zabírají její tetování a kdy chce přestat.
  • Co říká na extrémní modifikace těla.
  • Jak se k její práci staví přítel a rodina.
  • Jestli si plánuje si založit OnlyFans.
  • Jak se vypořádává s nevyžádanými zprávami.
  • Jaký názor má na umělou inteligenci ve své branži.
Domů
Sdílet
Diskuse