Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
12. června 2016 16:59
Čas čtení 0:00
Klára Tomková

Herečka a YouTuberka Gabrielle Hecl se s námi pobavila o studiu herecké konzervatoře, moderování a YouTube (Rozhovor)

REFRESHER YOUTUBE
Uložit Uložené

Populární YouTuberka Gábi nám povyprávěla o svém životě.

Moderátorka, herečka, zpěvačka či YouTuberka tímhle vším je osmnáctiletá Gabrielle Heclová. Gábi možná znáte znáte ze seriálu Svatby v Benátkách, pořadu Music Room anebo také díky vlogům z YouTube kanálu Gabrielle Hecl, kam začala postovat videa v patnácti letech a který má přes 170 tisíc odběratelů. Pokud tě zajímá, čím si diváky získala, co všechno obnáší studium herecké konzervatoře, či natáčení českého seriálu, čti dál. 

Ahoj Gábi, jak bys několika slovy popsala svůj svůj YouTube channel.

Wow, na tohle už se mě párkrát ptali a já pokaždé odpovídám – Ze života Gabči, protože celej můj channel je složený z mého života. Lidi se tam dozví jak něco o mě, tak kde jsem byla, co dělám, na čem pracuji a tak okrajově i to, jaká jsem. Nenapadá mě nic lepšího, než ze života Gabči.

Jaké tvoje video mělo u diváků největší úspěch?

Největší úspěch má můj cover na All I Want, který už je asi rok starý má okolo 700 000 views.

Kdybys mohla natočit vlog s jakoukoliv osobou, klidně i nadpřirozenou či nežijící, jaká by to byla?

Tohle je strašně těžká otázka, protože je spousta lidí, se kterými bych chtěla něco natočit. Ať už ze zahraničí, nebo u nás. Moje největší inspirace je Jay Alvarrez, kterej není přímo YouTuber, ale točí videa ze svých cest a zážitků. Když se na to podíváte, tak pochopíte proč. Jeho život minimálně z videí vypadá jak pohádky a asi každý by chtěl zažít alespoň polovinu toho, co on. Takže s touhle partou by mi vůbec nevadilo někam vyrazit (smích).

Tvoje covery se těší velkému úspěchu, neplánuješ prorazit v hudebním průmyslu?

Jsem ráda, že se na to ptáš. Momentálně plánujeme s klukama, kteří se mnou dělali Music Room, jednu věc, o které ještě nemohu mluvit úplně otevřeně. Ale pokud všechno vyjde tak, jak to máme vymyšlené, tak to bude bomba.

 

Studuješ hereckou konzervatoř. Můžeš čtenářům popsat, jak takové studium vypadá. 

Konzervatoř je umělecká střední škola, hodně lidí si to plete s DAMU, ale tak to není. Pak se taky říká, že to je flákárna. Oukej, nemáme tolik učení jako třeba ostatní střední školy, ale zato jsme ve škole od 8:00 do 18:30. Já mám letos rozvrh úplně na prd a jediný můj krátký den je pátek, kdy mám do 14:15. Jelikož jsme umělecky zaměření, máme předměty jako step, zpěv, moderní tanec, pohybový trénink, akrobacii, hra na nástroj, herectví, přednes atd. To jsou praktické a pak máme teoretické jako Dějiny divadla, Teorii divadla, Dějiny hudby a klasiku jako Český jazyk, Angličtinu, Občanku, Dějepis... Co se pár lidem líbí a závidí nám, je, že nemáme matiku, chemii, biologii atd. Je to ale škoda, já bych si klíďo nějakou hodinu zeměpisu nebo biologie dala.

Když jsme u toho herectví, ztvárnila si postavu Andy v seriálu Svatby v Benátkách. Co je na natáčení seriálu nejlepší a co naopak nejhorší?

Tak za prvé zkušenost. Předtím už jsem točila nějaké reklamy, ale tohle byl pro mě první velký projekt. Člověk se naučí pracovat před kamerou a celkově se naučí, jak to chodí, navíc je vidět a to je pro herce dost důležité. Abych byla upřímná pro mě jako pro studentku byl super i ten stálý příjem. A ty zápory? No člověka to docela rychle omrzí, protože ta postava se v podstatě nevyvíjí, jak to bývá třeba ve filmu nebo v divadelní hře. Ale co si budeme, když jsme klapli poslední klapku a řeklo se: „Stop, díky všem, tohle je definitivně konec.“ tak mi ukápla slza. Zažila jsem s celým štábem rok svého života, a i když jsem si říkala, že už mě to vlastně tolik neba, tak mi bylo líto, že to všechno končí.


Chystáš momentálně nějaké nové projekty?

Jak už jsem říkala, plánujeme jeden projekt s klukama, kteří vystupují jako GOLDEN CAT. Hrozně se na to těším, protože hudba mě hrozně baví a dlouho jsem hledala něco, co budu chtít fakt dělat a vystupovat s tím. Pak přišli kluci, slovo dalo slovo a v nejbližší době začínáme zkoušet. Doufám, že to všechno vyjde a bude se to lidem líbit. Pak pokud to vyjde, tak budu od září moderovat ještě jeden pořad, tentokrát už v televizi. No a celý tento rok probíhá natáčení dokumentu o YouTuberech ve kterém figuruji. Takže za cca rok a půl se vidíme v kině. Uvidíme, co bude.

Mimo tohle všechno zvládáš ještě moderovat, zbývá ti vůbec nějaký volný čas? A jak ho nejraději trávíš?

Jak říkám: „čas a Gabča nejsou kamarádi.“ Volného času je opravdu málo. Dřív jsem byla fakt docela workoholic a všechno jsem chtěla zvládat. Nakládala jsem si toho moc a dopadlo to tak, že to odnesla imunita. Od té doby si dávám trochu oraz a snažím se to mít alespoň trochu na háku. Když mám volný čas, tak jsem většinou s kamarády a rodinou, nebo sama, protože to je občas taky potřeba. Pořád jsem taky jen člověk. 


YouTube a popularita s ním spojená má i stinné stránky. Jak jsi zvládala například to, že lidé, kteří tě ani neznají, řešili tvůj rozchod s Johnym Machettem a podobné osobní věci?

To je prostě život no. Jsem populární, lidi mě znají, tak jim to nemohu mít za zlé. Občas ale nerozumím tomu, co to těm lidem přináší, řešit nějakou Gabču Heclovou a její románek. Člověk, když je šťastnej, tak se o svoje štěstí chce přirozeně dělit. Já už to ale dělat nechci. Protože mě hrozně mrzí, když to pak lidi zbytečně řeší, uráží mě, vymýšlí drby a já nevím co všechno. 

Nedávno proběhl pražský YouTubering. Jak bys ho popsala a co si na něm vše dělala?

Utubering mě hrozně baví, je to vlastně jediná takhle velká akce, na kterou jezdím. Pracují na tom super lidi a už jen ta spolupráce je hrozně příjemná. Momentálně dávám dohromady edit z Brna, ale bude to ještě na dlouho, editování zabere nejvíc času a dál už to znáte já a čas... nejsme kámoši.

Kde se vidíš za deset let?

Za 10 let už bych chtěla mít rodinu, být zabezpečená tak, abychom se měli dobře, ale rozhodně nikdy nechci přestat s prací. To, co dělám teď, miluju a určitě se tomu chci věnovat i do budoucna, pokud to bude možný. Mít třeba byt někde v zahraničí, kam bych mohla vždycky vypadnout a vypnout. Ale to je jen plán a představa, bůh ví, jak to bude. 

Kdybys měla na jeden den úplně neomezené možnosti, jak bys ho strávila?

Asi bych vzala kamarády, nakoupila nám letenky po světě a pak cestovala, dokud to bude možné. Užívala si klid a byla s lidmi, které mám ráda. Nic jiného nepotřebuju.

Doporučeno
Buď kreativní jako profík: Stejk ti prozradí nejlepší nástroje pro tvorbu obsahu Buď kreativní jako profík: Stejk ti prozradí nejlepší nástroje pro tvorbu obsahu 31. července 2023 14:30


Když jsme tě kontaktovali, říkala jsi, že máš Refresher dost ráda, za což jsme moc rádi my. Jaké rubriky čteš nejraději?

Nesleduji pravidelně rubriky, ale občas se mrknu na nějaký rozhovor s někým nebo na článek, který někdo sdílí.

Na závěr ti mockrát děkujeme za rozhovor, přejeme mnoho úspěchů ve všech tvých aktivitách a přenecháváme ti prostor pro vzkazy čtenářům:

Děkuji za rozhovor! Čtenářům bych chtěla vzkázat, že jim děkuji za podporu a ať je pořád baví to, co Refresher postuje.

Domů
Sdílet
Diskuse