Pondělí 10. 12. 2018 svátek má Julie

hledej na refresheru

Odteď si můžeš článek
uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Zajímavosti - Lidé
10
Adam S.
14. srpen 2016, 21:59

Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech

Ian Brady byl posedlý nacismem a sadismem a jeho milenka mu při vraždách ochotně pomáhala.

Adam S.
14. srpen 2016, 21:59
Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
10
Uložit na později.
Odteď si můžeš článek
uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Připravili jsme pro vás článkový seriál, který se bude týkat sériových vrahů, kteří nám přišli jakýmkoli způsobem zajímaví. Zaměříme se na nechvalně proslulé, ale i méně známé vrahy a pokusíme se vám co nejvíce přiblížit jejich, většinou velmi pohnutý životní příběh. Nezajímají nás ani tak statistiky a data, ale především pozadí jejich psychického narušení a postupné změny osobnosti, které vedly až k jejich nelítostným činům a hře na Boha. V dnešní části si představíme mileneckou dvojici, která páchala kruté činy v Anglii. Společně se jim podařilo usmrtit několik dětí a pohřbít je v močálech. Ke svým hrůzným činům se přiznali až desítky let po zatčení. 

 

Ian Brady se narodil 2. ledna (január) 1938 jako Ian Duncan Stewart v Glasgow ve Skotsku. Jeho matka, 28letá Maggie Stewart, pracovala jako servírka v čajovně. Totožnost jeho otce je nejistá, ačkoli mu matka vždy tvrdila, že jeho otcem byl reportér, který zemřel několik měsíců před Ianovým narozením. Matka se o něj kvůli pracovní vytíženosti a finanční tísni nemohla starat, a tak péči o něj přenechala páru z jejího města Johnu a Mary Sloan. Často ho navštěvovala, avšak její návštěvy začaly s jeho rostoucím věkem uvadat. Nakonec, když mu bylo dvanáct, se přestěhovala se svým novým manželem Patrickem Bradym až do Manchesteru. Jako dítě se Ian vyžíval v mučení a zabíjení zvířat. Jednou se dokonce pokusil podpálit živého psa a postupem času začal napadat i ostatní děti. Na základní škole Camden Street Primary School, kam docházel, byl považován za slabocha a trávil hodně času sám. 

 

Později chodil na Shawlands Academy, školu pro nadprůměrné studenty. Někdy v tom období ho silně chytlo téma druhé světové války a nacistů, a dokonce se snažil naučit německy. Mezi jeho nejoblíbenější knihy patřil Hitlerův Mein Kampf, Justina od Markýze de Sade a řada dalších méně známých knih plných sadismu. Už mezi svým 13. a 16. rokem života byl třikrát obviněn z vloupání a krádeže. Po třetím zločinu se přestěhoval za matkou a jejím přítelem do Manchesteru, kde se však jeho životní styl nezměnil, a tak brzy skončil v nápravném zařízení pro mladistvé. V roce 1957, poté, co se v ústavu úspěšně naučil účetnictví, dostal práci jako úředník v Millwards Merchandising, kde o rok později potkal Myru Hindley.

 

Ian Brady

Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech

 

Myra Hindley se narodila 23. července (júl) 1942 na předměstí Manchesteru a v porovnání s Ianem měla poklidnější dětství. Vychována byla v Gortonu, v dělnické čtvrti. Jejím otcem byl Bob Hindley, dělník, který v útlém dětství své dcery sloužil v armádě. Její matka se jmenovala Nellie Hindley a pracovala jako strojařka. Rodinná idylka se však nekonala ani v tomto případě, neboť Bob nadevše miloval alkohol a neváhal svou dceru fyzicky trestat. Často ji také učil, jak se rvát a umět se za sebe postavit. Když jí bylo osm let, odehrál se jeden incident, kdy ji spolužák silně rozškrábl tvář. Když to otec doma viděl, nakázal ji, ať se mu postaví. Dívka poslechla, chlapce si našla a srazila ho k zemi. 

 

Když se rodince narodilo v srpnu (august) roku 1946 narodilo druhé dítě, rodiče poslali Myru, aby žila se svojí babičkou z matčiny strany. Po celou dobu nadcházejícího pak měla Myra velmi nízkou docházku, neboť ji babička nutila zůstat doma i z toho nejmenšího důvodu. Myra i přesto měla výborné známky, ráda sportovala a vynikala v plavání. Mezi místními rodiči byla oblíbená jako skvělá chůva. Ve svých školních letech však nezískávala moc pozornosti ze strany chlapců, naopak se jí smáli za její široké boky. 

 

Myra Hindley

Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech

 

Když jí bylo patnáct, její kamarád Michael Higgins se utopil, což Myru silně traumatizovalo. Jeho pobídku, zda si s ním půjde zaplavat, totiž v onen osudný den odmítla a silně ji trápilo, že kdyby s ním šla, mohla by mu pomoci. I kvůli hlubokým depresím pak odešla ze školy a dostala práci jako nižší úřednice v elektrotechnickém podniku. Když jí bylo sedmnáct, zasnoubila se s místním chlapcem Ronniem Sinclairem. Po svatbě se usadili v malém domku a měla je čekat rodinná idyly, avšak její manžel začal chodit domů čím dál méně a později a utrácel veškeré své peníze v místních hospodách. Myra se s ním kvůli tomu rázně rozvedla a vydala se do víru velkoměsta a životu, o němž snila. V roce 1961 dostala osmnáctiletá Myra práci v Millwards Merchandising jako písařka. A okamžitě se zamilovala do o čtyři roky staršího Iana Bradyho, který však její city začal opětovat až o rok později. 

 

Po vánočním večírku ji nabídl, že ji odvede domů. Před jejím domem ji pak pozval na rande. Začali se stýkat pravidelně. Většinou zašli do kina a pak k Hindley domů na německé víno. Brady jí vyprávěl o Hitlerovi, nacistech, Markýzi de Sade a sdílel s ní svoji víru v to, že znásilnění a vražda nejsou zlé činy. Hindley mu zcela propadla, stala se na něm závislá a dle jeho přáni začala chodit v krátkých sukních a dlouhých botách (dobovém oblečení z jeho oblíbeného období druhé světové války), začala si obarvovat vlasy a dokonce přestala chodit do kostela poté, co jí Ian řekl, že Bůh neexistuje. 

 

Jak asi skončil fotograf

Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech

 

Někdy kolem července (júl) roku 1963 začal Brady se svojí přítelkyní plánovat loupež. Hindley si udělal zbrojní průkaz a řidičák a oba se důsledně připravovali v místní střelnici. Ještě ten samý rok přepadení zdárně vykonali a nikdy jim nebylo dosvědčeno. Brady však brzy zjistil, že krádeže mu nestačí a začal básnit o spáchání dokonalé vraždy. Netrvalo dlouho a dvojice společně dokonala první vraždu, když unesli a zabili šestnáctiletou Pauline Reade, jejíž tělo později pohřbili v močálech. V listopadu (november) téhož roku unesli teprve dvanáctiletého chlapce Johna Kilbrida. Poté, co ho Brady znásilnil, pokusil se mu podříznout hrdlo nožem, když se mu to nepodařilo, uškrtil ho strunou.

 

O několik měsíců později, 16. června (jún) 1964, dvojice unesla dvanáctiletého Keitha Bennetta. Ten byl na cestě za svojí babičkou, když ho Brady a Hindley unesli, zavraždili a pohřbili na stejném místě jako předchozí dvě oběti. Jen dva dny po Vánocích stejného roku se vydali navštívit místní výstaviště, kde požádali desetiletou Lesley Ann Downey, zda by jim pomohla s balíčky a následně ji unesli. Odvlekli ji do jejich domova, kde ji donutili, aby se svlékla a pózovala nahá na fotografie. Poté ji Brady znásilnil a zabil, přičemž je u toho Hindley nahrávala. Dívčino tělíčko pak pohřbili v močálech Saddleworth Moor.

 

John Kilbride (úplně vlevo) a jeho bratři

Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech

 

6. října (október) 1965 vyšly jejich činy najevo poté, co se Brady pokusil získat ke spolupráci sedmnáctiletého švagra Hindleyové Davida Smithe. Ten si s Bradym dobře rozuměl a často komentoval s neutuchajícím entusiasmem násilí v televizních filmech a zprávách. V onen osudný den ho Ian Brady pozval k sobě domů a přímo před jeho očima pak v obýváku sekyrou ubil sedmnáctiletého Edwarda Evanse. Smith předstíral zaujetí a dokonce dvojici pomohl utřít krev, zamést stopy a odtáhnout tělo, poté se však rychle rozloučil a vypařil domů, kde vzburcoval manželku Maureen a společně zavolali policii. 

 

Policie hned druhý den zrána Bradyho zatkla přímo v jeho bytě, kde ještě v zamčené místnosti leželo tělo Edwarda Evanse. Myra Hindleyová byla zatčena až o 4 dny později. Oba vinu popírali a za viníka se dokonce snažili označit i Davida Smithe. Policie však při domovní prohlídce nalezla fotografie svázané dívky a několikaminutovou nahrávku jejího nářku, který byl rozpoznán jako hlas pohřešované Lesley Ann Downeyové. A po nalezení sešitu Johna Kilbrida měla policie jasno. Po podrobnějším pátrání výsleších nalezli i těla Kilbrida a Downeyové pohřbená v močálech. Proces s vrahy začal v dubnu (apríl) roku 1966 a trval 14 dní.

 

Detektivové hledají těla v močálech Saddleworth Moore

Milenecká dvojice psychopatů vraždila a znásilňovala děti, které pak společně pohřbívali v močálech

 

Za vraždy Evanse, Kilbrida a Downeyové byl Brady odsouzen k třem doživotím, Myra Hindleyová dostala doživotí dvě. Trvalo až do roku 1987, kdy se Hindleyová doznala k spoluúčasti na celkem pěti vraždách. Když se to dozvěděl Brady, trval na tom, že detektivům sám přizná všechno, ale jedině, když mu bude umožněna sebevražda. Na to samozřejmě nepřistoupili a po 100 dnech znovuobnoveného pátrání objevili za pomoci Hindleyové v močálech tělo Readové. Těla Keitha Bennetta nebylo nikdy nalezeno. Ian Brady, který byl v roce 1985 diagnostikován jako psychopat dodnes sedí za mřížemi. O svých činech napsal knihu. Jeho družka Myra Hindleyová v roce 2002 zemřela ve vězení na bronchopneumonii.

Ohodnoť článek
399
Sdílej článek
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a ohodnotit článek.
Přihlásit se
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.