Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
1. února 2017 19:12
Čas čtení 0:00
Jan O.

Futuristický balíček brambůrek změří hladinu alkoholu v krvi a v případě jeho výskytu zavolá Uber

TECH
Uložit Uložené

Budoucnost je na dosah.

Na neuvěřitelně rychlý vývoj techniky, který zřejmě rozhodně nekončí, ba naopak, jsme si už někteří stihli zvyknout. No stále existují věci, jejichž podstata nás šokuje a dokáže nám, že v budoucnosti je opravdu možné všechno. Tak třeba pytlíček chipsů, který vám změří alkohol v krvi, a pokud nějaký detekuje, upozorní vás zčervenáním obrázku na přední straně, že nemáte řídit.

Futuristický balíček brambůrek změří hladinu alkoholu v krvi a v případě jeho výskytu zavolá Uber

Už to je dost šílené, a kdyby vám tohle někdo řekl před patnácti lety, mysleli byste si, že to moc přehnal se sledováním sci-fi filmů. Ale co kdyby vám taky řekl, že pokud balíček detekuje alkohol, tak vám dokonce zavolá řidiče, který vás poté bezpečně odveze domů? Na přední straně balíčku od firmy Tostitos s podtitulem Party Safe se proto také nachází tlačítko, které po zmáčknutí okamžitě vyvolá nejbližšího řidiče aplikace Uber. Firma Tostitos totiž s Uberem udržuje partnerství a dokonce vám ještě společně s organizací Mother Against Drunk Driving (MADD) z cesty proplatí 10 dolarů. Vítejte v budoucnosti.

Domů
Sdílet
Diskuse