Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Podvody v centru Prahy stále přetrvávají. Taxikář si řekl o 12 000 korun za 14 kilometrů jízdy, nakonec se spokojil se šesti tisíci

Východní způsob práce některých taxikářů z centra je neuvěřitelný.

17. červenec 2017, 16:00

Východní způsob práce některých taxikářů z centra je neuvěřitelný.

Taxikářské podvodnické manýry v centru Prahy jsou bohužel stále záležitostí všedního dne. Podváděni jsou všichni turisté z celého světa, kteří si na ulici odchytí neověřené taxi a netuší, že maximální cena taxislužby na území Prahy je 28 korun za jeden kilometr jízdy s 40korunovou nástupní sazbou. Díky nefunkčnímu, přenastavenému či snad neexistujícímu taxametru často zaplatí o několik tisícovek víc, než by měli. Někdy to však vypadá, jako by podvodníci neznali hranu.

 

Své by o tom mohla povědět cizinka, kterou v sobotu vezl z centra metropole 45letý taxikář. Ten vycítil šanci snadného výdělku a za 14 kilometrů dlouhou jízdu ze Staroměstského náměstí na Prahu 4 si naúčtoval původně astronomických 480 eur, tedy 12 a půl tisíce korun. Turistka u sebe neměla víc než 50 euro. To se zdálo taxikáři málo, a proto ji svezl k bankomatu, kde si vybrala tři tisíce. To ale nenasytnému řidiči pořád nestačilo.

 

Podvody v centru Prahy stále přetrvávají. Taxikář si řekl o 12 000 korun za 14 kilometrů jízdy, nakonec se spokojil se šesti tisíci

 

Zoufalá turistka si nakonec vybrala ještě dva tisíce korun a na tuto částku, spolu s 50 eury, které u sebe měla, taxikář už přistoupil. Ženě se toto jednání nezdálo a od řidiče si vyžádala stvrzenku. Dostala přitom jen ručně psaný doklad.

 

V hotelu se svěřila se svým problémem recepční a ta všechno oznámila policii. Strážníci pak podvodníka velmi rychle vypátrali a zjistili, že jde o starého známého, kterého z podobných přečinů v minulosti dobře znají.

 

Za čtrnáctikilometrovou cestu je normální zaplatit částku do pěti set korun. Dávej si tak pozor – na tyhle podvodníky můžeš kolem centra metropole natrefit i ty. Výjimkou při nezaplacení nejsou jen psychické nátlaky, které můžou být od ostříleného taxikáře velmi nepříjemné, ale i výhrůžky fyzickým napadením.

 

Podle Janka Rubeše, který tuto zprávu okomentoval na svém Twitteru, jsou podobné situace naprosto běžné a v centru Prahy jsou na denním pořádku. Varuj své zahraniční kamarády a rozhodně tyto podvodné dročkaře nepodporuj.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Gogoslav17. červenec 2017, 19:00

https://www.stream.cz/porady/praha-vs-prachy

2 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější