Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. listopadu 2017 v 15:59
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Bezdomovec jí daroval na benzín své poslední peníze. Ona pro něj na oplátku uspořádala sbírku, v níž mu lidé dali přes 200 tisíc dolarů

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Jak bys s posledními penězi naložil ty? Bezdomovec Johnny Bobbit je použil k dobrému skutku a vděk na sebe nenechal dlouho čekat.

Na východním pobřeží Spojených států se před časem začal psát nevídaný příběh, který dokazuje, že lidská dobrota nezná mezí. 27letá Kate McClure jednoho večera zhruba před dvěma týdny vyrazila do Filadelfie, neodhadla však správně zbývající množství paliva v nádrži a během cesty tak její auto vypovědělo službu. V pozdních hodinách proto byla nucena zastavit u krajnice. Osamocená a vystrašená pak vystoupila z auta a přestože měla prázdnou kapsu, zamířila k nejbližší benzinové stanici.

„Právě v ten moment jsem potkala Johnnyho,“ líčí mladá žena celou příhodu. Šlo o 34letého bezdomovce Johnnyho Bobbita, který zde vedle silnice často sedával s cedulí v ruce. A když uviděl Kate na tomto místě zastavit, došlo mu, že něco není v pořádku. „Řekl mi, ať se vrátím do auta a zamknu dveře. Za pár minut se objevil znovu a v ruce držel červený kanystr benzínu. Zaplatil za něj svých posledních 20 dolarů, abych se mohla dostat zpátky domů.“ 

Kate a Johnny

Bezdomovec jí daroval na benzín své poslední peníze. Ona pro něj na oplátku uspořádala sbírku, v níž mu lidé dali přes 200 tisíc dolarů
Zdroj: GoFundMe.com/Kate McClure

Jelikož Kate v tu chvíli u sebe žádné peníze neměla, nemohla muži jeho 20 dolarů vrátit, o několik dní později se však na místo vrátila společně se svým přítelem, aby mu jeho štědrost oplatili. Při té příležitosti se dali do řeči, začali se lépe poznávat a Johnny jim nakonec sdělil svůj životní příběh. Prozradil, že dříve pracoval jako muniční technik pro americké námořnictvo a později trénoval, aby se stal zdravotnickým záchranářem. Smůla a série špatných rozhodnutí však nakonec zapříčinily, že skončil na ulici.

Kate a jejího přítele Marka Johnnyho příběh dojal, a tak se za ním ještě několikrát vrátili, aby jej obdarovali přikrývkou, teplými rukavicemi, ponožkami nebo stravenkami. K jejich překvapení si však Johnny dary nenechával pro sebe, ale rozdával je mezi své přátele, kteří stejně jako on neměli kam jít. Jeho velkorysost jakoby neměla hranic. „S Markem jsme se vrátili do auta a říkali si, kéž bychom mu mohli pomoct změnit život.“ A přesně to taky udělali.

Fotografie Johnnyho z lepších časů

Bezdomovec jí daroval na benzín své poslední peníze. Ona pro něj na oplátku uspořádala sbírku, v níž mu lidé dali přes 200 tisíc dolarů
Zdroj: GoFundMe.com/Kate McClure

Na stránce GoFundMe založili veřejnou sbírku, kde Kate popsala celý svůj příběh od oné nešťastné cesty autem přes seznámení s Johnnym až po jeho opakované projevy štědrosti. A všechny muže a ženy se srdcem na správném místě požádala alespoň o drobný příspěvek. „Prosím, pomozte mi dát tomuto muži střechu nad hlavou. Ve Philadelphii se zažíná ochlazovat a nedovedu si ani představit, jaké by to bylo strávit celou zimu na ulici. Jakákoliv pomoc je vítána,“ napsala Kate do doprovodného textu.

To ale ještě netušila, jaká lavina solidarity se přiřítí. Během pouhých 12 dní se totiž od více než 7 tisíc lidí podařilo pro Johnnyho vybrat neuvěřitelných 225 tisíc dolarů, což je s ohledem na původní požadovanou sumu 10 tisíc dolarů solidní úspěch.

Jedno je však jisté už teď, a sice, že Johnny má zaděláno na nový život, který snad stráví v teple, suchu a s teplým jídlem denně na talíři. Kate s Markem už Johnnymu stihli nakoupit veškeré nezbytné každodenní potřeby a zároveň mu zajistili hotelový pokoj, kde stráví blížící se vánoční svátky. Poté se může těšit na stěhování do nového domova. A vděčit za to může jednomu dobrému skutku, který se mu nesrovnatelnou měrou vrátil zpátky. 

Domů
Sdílet
Diskuse