Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. listopadu 2017 v 20:09
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Muž s ALS, který stál u vzniku virálního hitu Ice Bucket Challenge, ve 46 letech zemřel. Pro nemocné pomohl vybrat stovky milionů dolarů

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Výzva svého času zaplavila internet a dokázalo se díky ní vybrat ohromné množství peněz. Anthony Senerchia však nyní zákeřné nemoci podlehl.

Američan Anthony Senerchia, který se stal inspirací pro vznik virálního hitu Ice Bucket Challenge (kbelíková výzva) na podporu pacientů trpících amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), této zákeřné nemoci před několika dny podlehl. Bylo mu pouhých 46 let a zanechal po sobě dceru s manželkou.

Nemoc byla Anthonymu diagnostikována v roce 2003 krátce po svatbě. A jak uvádí server Ledger-Enquirer, přestože mu lékaři původně předpovídali jen pár let života, Anthony s krutou nemocí, při níž dochází k postupnému odumírání svalů až úplné paralýze, statečně bojoval celých 14 let.

A nejen to. Díky slavné Ice Bucket Challenge, jejímž prostřednictvím se nemoci dostalo masivní pozornosti, pomohl během několika týdnů vybrat kolem 200 milionů dolarů na výzkum léčby této choroby. 


Jedním z vůbec prvních účastníků výzvy se stal bratranec Anthonyho manželky Chris Kennedy, od něhož se polévání ledovou vodou pro dobrou věc řetězovou reakcí rychle rozběhlo po celém světě a zapojili se do ní jak běžní lidé, tak i řada celebrit a významných osobností. Včetně těch v Česku nebo na Slovensku.

„Anthony byl velkorysý, miloval svou rodinu a nikdy neváhal komukoliv nabídnout svou pomocnou ruku. Byl úžasným manželem, hrdým otcem a skvělým bratrem. Navždy zůstane ve vzpomínkách svých bližních,“ stojí v jeho parte. 

Původní video příbuzného Anthonyho manželky


Domů
Sdílet
Diskuse