Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: publicdomainpictures.net/fotoshop fs

Z oceánu byl vyloven humr s „vytetovaným“ logem Pepsi na klepítku. Objev rozproudil debaty o znečištění životního prostředí

Kanaďané objevili humra poznamenaného lidským odpadem. Obrázek vyvolává debatu ohledně znečištění moří.

1. prosinec 2017, 17:27

Kanaďané objevili humra poznamenaného lidským odpadem. Obrázek vyvolává debatu ohledně znečištění moří.

Kanadské rybářské posádce se podařil vskutku netradiční úlovek. Ve vodách u ostrova Grand Manan v Novém Brunšviku totiž nalezli humra s „vytetovaným“ modro-červeným logem nápoje Pepsi na jednom z klepítek, který následně znovu rozproudil debaty ohledně rostoucího znečištění životního prostředí. 

 

Jak informuje britský server The Guardian, neobvyklého úkazu na těle mořského živočicha si jako první všimla Karissa Lindstrandová, která údajně vypije až 12 plechovek Pepsi denně, a proto s rozpoznáním loga značky neměla sebemenší problém. „Vypadalo to jako otisk přímo na humrově klepetu,“ uvedla. Jak se tam ale dostal, nikdo netuší.

 

Někteří se domnívají, že humr kolem plechovky nějakým způsobem obrostl, podle jiných se zase část plechovky na živočichovi přichytila a už tam zůstala. Další si myslí, že logo nepochází z plechovky, ale z krabice na nápoje Pepsi. 

 


 

Lindstrandová tyto teorie popírá a prohlásila, že obrázek na zvířeti se zdál být rozpixelovaný, což by prý napovídalo tomu, že skutečně nepochází z plechovky, na druhou stranu pocházet nemůže ani z žádné krabice, protože logo na nich je na humrovo klepeto příliš veliké. Jednat se nemůže ani o papírový obal, protože ten by se v oceánu rozložil. „Stále nemůžu přijít na to, co to vlastně bylo,“ řekla.

 

Po zveřejnění nálezu se v posledních dnech znovu oživila diskuze ohledně rostoucího znečištění životního prostředí. Podle odhadů každým rokem ve světových mořích skončí 5 až 13 milionů tun plastového odpadu, který pak vodní ptactvo, ryby a další živočichové mohou spolknout. Bezohlednost k životnímu prostředí může podle britské námořnice Ellen MacArthurové vést až k tomu, že do roku 2050 bude v mořích na hmotnost více plastu než ryb.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse4 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
4 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Nevss Stan1. prosinec 2017, 18:17

Normální fanda PEPSI.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Koko Džambo2. prosinec 2017, 3:08

Tamatoa začátečník

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Václav Azur1. prosinec 2017, 22:57

Zničit lidi kteří znečišťují takto prostřední. Jinak proč vidim v šedé části loga na klepitku jekesi oko? Neni toto jen medialni trik podprahového vnímání a vnucovani ruznych symbolů?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Maamvpitchy Dubbi Dubravec2. prosinec 2017, 16:33

Ta šedá časť je obrázok plechovky a to akože okno je perforovana čas plechovky ktoru zatlacime aby sa z nej dalo piť 😑

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější