Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. června 2018 15:46
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Neo-souloví The Internet rozhoupou pražský Lucerna Music Bar

HUDBA
Uložit Uložené

Už 10. července navštíví pražský Lucerna Music Bar skupina The Internet.

Kalifornská neo-soulová a R&B kapela The Internet zahraje poprvé v České republice. Její sametové písně rozhoupou 10. července pražský Lucerna Music Bar.

Pětičlennou formaci založili v roce 2011 Syd tha Kyd a Matt Martians, bývalí členové známého hiphopového uskupení Odd Future, v jehož čele stojí Tyler, the Creator.

The Internet patří k předním zástupcům mladé rapové, jazzové, R&B a elektronické scény v Los Angeles, která se v poslední době dostala do povědomí díky jménům jako Flying Lotus, Kamasi Washington, Kendrick Lamar nebo Thundercat.

The Internet získali za svoji třetí desku Ego Death, která se umístila v Top Ten žánrové hitparády, nominaci na Grammy v kategorii Best Urban Contemporary Album.    

Zpěvačka Syd tha Kid, nebo zkráceně Syd, jejíž hlas propůjčuje skladbám The Internet sametový, smyslný nádech, se sama naučila nahrávat a produkovat hudbu ve svých patnácti letech. Odmala také psala písničky.

Ve formaci Odd Future se stala DJ a producentkou. S Mattem, který produkuje a hraje na klávesy, se původně potkala v roce 2008 virtuálně díky Myspace.

Osobně pak o tři roky později, kdy vydali první společné album Purple Naked Ladies (na Odd Future Records) a o rok později desku Feel Good.

Název vznikl vlastně jako žert, inspirován reakcí rapera Left Braina na otravnou novinářskou otázku, odkud je. Odpověď zněla: „Z internetu.“ To Syd pobavilo a odpověď převzala jako jméno svého nového bočního projektu v rámci Odd Future.

The Internet v současné době připravují svoji čtvrtou desku a zároveň nedávno jednotliví hudebníci natočili svá sólová alba.

 

Koncert uvádí Colours Selection. Předprodej vstupenek probíhá v sítích GoOut.cz a Ticketportal, cena v předprodeji 650 Kč, na místě pak 750 Kč. Více informací najdeš na colours.cz.

Domů
Sdílet
Diskuse