Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. ledna 2019 16:09
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Na Václavském náměstí se zapálil muž

Na Václavském náměstí se zapálil muž
Zdroj: Adam Smetak
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Čtyřiapadesátiletého muže zachránili kolemjdoucí.

Jen dva dny po výročí Palachova upálení v roce 1969 se dnes na Václavském náměstí zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Stalo se tak kolem třetí hodiny odpolední. Muž sebevraždu nedokončil, taškou se z něj snažila smést plameny náhodná žena a poté ho vyběhli uhasit lidé z blízké pobočky Starbucks.

Očití svědci vypověděli, že viděli hořícího muže s popálenýma rukama a obličejem. Na místě, kde nyní operují vyšetřovatelé, je k nalezení benzínový kanystr, kterým se polil, ohořelý oděv a hasící přístroj, jenž byl použit na jeho záchranu. 

„Záchranáři pacienta s popáleninami na asi 30 procentech těla uvedli do umělého spánku a se zajištěnými dýchacími cestami transportovali do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Muž nyní bojuje o život. Na událost upozornili policisté na svém twitterovém účtu:

 


Mužovo zapálení podle policie nevypadá jako protestní akce, avšak podle svědků se choval podivně:

„Těsně před tím tady měl udělaný stojan se dvěma cedulkami. Jeden byl jako v arabském písmu, což už mi prvotně dělalo nepříjemně, a něco si furt brebentil. Ale měl tam pověšené dva křesťanské křížky. Pak se polil a zapálil, z restaurace ho viděli a běželi ho hasit hasicím přístrojem a nějaká paní se ho pokoušela uhasit taškou,” popsal pro server Novinky.cz jeden z kolemjdoucích. Podle policie se jedná o obyvatele České republiky.

Takto situaci popsala žena, která nešťastníkovi pomohla jako první:


Zapálil se jen kousek od místa, kde to udělal před padesáti lety i student Palach. Podobný incident se stal i v roce 2003, kdy se u Národního muzea zapálil devatenáctiletý student.

Domů
Sdílet
Diskuse