Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. června 2019 13:15
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Nejnáročnější hry přímo v Chromu? Google zveřejnil cenu své streamovací služby

TECH
Uložit Uložené

Google odhaluje ceny a první místa spuštění.

Na konci března ses u nás mohl dočíst o tom, jak Google přichází na trh se svojí vlastní herní streamovací službou. Tu nazvali Stadia a díky ní si již brzy budeš moci zahrát ty nejnáročnější hry přímo z prohlížeče Google Chrome.

A nejlepší na tom je, že je jedno, jak kvalitní máš zařízení. Budeš si tedy moci zahrát nejnovější trháky například na počítači, co má tvoje babička, jedinou podmínkou je kvalitní připojení podle toho, v jakém rozlišení si chceš zahrát. Pro hraní ve Full HD je potřeba alespoň 20 Mbitů za sekundu, v případě 4K je to 35 Mbitů za sekundu.

Při březnovém představení se uživatelé dozvěděli něco o technologiích, principech fungování a něco málo o hrách, na které se můžeš těšit. Co však nebylo jasné, bylo datum spuštění a také cena. 

Google Stadia odhalilo svojí cenu, která tě zaručeně potěší a dost možná i překvapí. Pokud si chceš užít hraní v rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu, tak tě to vyjde na 227 korun měsíčně (10 eur), to je za hraní v takovém rozlišení opravdu skvělá cena. Ale to není vše, pokud si vystačíš s rozlišením Full HD, tak tě nebude stát vůbec nic.

Tento bezplatný tarif však nebude obsahovat speciální nabídky na hry ani žádné bezplatné hry.

Balíček pro fajnšmekry

Google si pro náruživé hráče připravil i balíček s názvem Stadia Founder's Edition. Ten obsahuje ovladač v barvě „night blue“, předplatné Stadia Pro na tři měsíce, hru Destiny 2 a také předplatné pro tvého kámoše.

Balíček tě vyjde na 3 300 korun (127 eur), aktuálně je jeho předobjednávka dostupná pouze pro země, ve kterých se bude Stadia spouštět. V Evropě se to však zatím netýká České ani Slovenské republiky.

Domů
Sdílet
Diskuse