Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. září 2019 16:20
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

O2 přichází s nabídkou neomezených dat pro Česko. Zároveň přidává počet GB i do levnějších tarifů

TECH
Uložit Uložené

Modrý operátor s nabídkou neomezených tarifů vyčkával. Nyní přišel se svou nabídkou. Nejlevnější neomezená nabídka přijde zákazníky na 1 099 Kč.

O2 se přidalo k ostatním tuzemským operátorům a ve čtvrtek představilo i svou nabídku neomezených tarifů NEO. Do Česka tak oficiálně pronikla neomezená data, o kterých operátoři ještě donedávna tvrdili, že je zákazníci nechtějí, nebo by je zneužívali. Kromě nových tarifů modrý operátor upravil nabídku stávajícího balíčku FREE, kam přidal počet dat.

Nová nabídka bude dostupná od 16. září a bude podmíněna podpisem smlouvy na dva roky. Vzhledem k novému zákonu však závazek už nebude takovým břemenem jako v minulosti. Pokuta za přechod k jinému operátorovi bude čtyřikrát menší.

Pod tarifem NEO představuje O2 čtyři balíčky odstupňované podle rychlosti připojení. Nejlevnější tarif NEO dostane neomezené volání, SMS a neomezená data za 1 099 Kč. Omezená bude pouze rychlost, která má končit na 5 Mb/s. Bude stačit ke streamování HD videa ve formátu 720p, vyšší už může působit problémy. Pro ty je připravena vyšší nabídka.

Tarify O2 NEO 

Tarif Cena: Rychlost dat:
NEO Broznový 1 099 Kč 5 Mb/s
NEO Stříbrný 1 299 Kč 20 Mb/s
NEO Zlatý 1 599 Kč 300 Mb/s
NEO Platinový 2 499 Kč 300 Mb/s (+ 1 GB roaming)
Doporučeno
Vodafone představil první nabídku se sloučeným UPC. Láká na neomezená data, ta ale nejsou pro jednotlivce Vodafone představil první nabídku se sloučeným UPC. Láká na neomezená data, ta ale nejsou pro jednotlivce 2. září 2019 16:34

Kromě těchto neomezených tarifů má O2 od pondělí připraven i tarif FREE+, jehož nabídku oživil o vyšší objem dat. Zatímco nejnižší z této nabídky za 499 Kč má strop u 1 GB, Free+ Zlatý končí na 60 GB za 1 249 Kč. 

Tento tarif je pro většinu zákazníků takřka neomezený, respektive nabízí dostatečně vysoký objem, který uspokojí i náročnější klientelu.

Tarify O2 Free+ 

Tarif Cena: Objem dat:
Free+ Modrý 499 Kč 1 GB
Free+ Bronzový 649 Kč 4 GB
Free+ Stříbrný 849 Kč 14 GB
Free+ Zlatý 1 249 Kč

60 GB

O2 se přidává s nabídkou neomezených dat pro Česko. Zároveň přidává počet GB i do levnějších tarifů
O2 se přidává s nabídkou neomezených dat pro Česko. Zároveň přidává počet GB i do levnějších tarifů Zdroj: Pxhere.com

Neomezený mobilní internet v Česku

  • Česko patřilo donedávna k zemím s nejdražšími mobilními daty v EU. Tuzemští mobilní operátoři se dlouze vymlouvali, že prý o větší množství není zájem.
  • T-Mobile jako první představil neomezený mobilní internet, který jako ochutnávku věnoval svým zákazníkům na celé léto zdarma. Akce za červenec využilo 774 tisíc zákazníků.
  • Na akci navázal Vodafone a představil balíček neomezeného volání, SMS i dat, avšak omezil je na používání pouze v rámci skupiny o minimálně dvou zákaznících, kteří k ní museli přikoupit internet přes pevnou linku. V této variantě stojí 2 400 Kč.
  • Po letních neomezených datech zdarma T-Mobile představil svou stálou nabídku služeb – Neomezeně HD Max za 1 575 Kč. Nabídka je bez závazku.
  • Operátor O2 přišel s nabídkou tarifů NEO jako poslední. Jednotlivé balíčky jsou jsou odlišeny rychlostním omezením – začínají na 5 Mb/s za 1 099 Kč, končí s 300 Mb/s (včetně 1 GB dat v zóně TOP svět) za 2 499 Kč.
Domů
Sdílet
Diskuse