Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. prosince 2019 13:10
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

I letos můžeš obdarovat české seniory milým vánočním dárkem. Zároveň můžeš koupit stylové ponožky přímo od babičky

ZAJÍMAVOSTI VÁNOCE
Uložit Uložené

Chceš nebýt lhostejný k seniorům a udělat jim na Vánoce radost? Podívali jsme se na možnosti, jak toho dosáhnout.

Výlet, varná konvice, boty nebo předplatné časopisu. To jsou dárky, kterými můžeš i letos obdarovat české seniory. Stejně jako v minulých letech, i letos v listopadu spustil Český rozhlas další ročník oblíbených Ježíškových vnoučat.

V rámci toho si můžeš na oficiálních stránkách projektu vybrat ze seznamu přání. O úspěchů Ježíškových vnoučat svědčí to, že přání jsou téměř všechna vybraná – splněno je jich již téměř devět tisíc, ale stále přibývají a to může být právě příležitost pro tebe. 

U každého přání je uvedena věc, po které daný důchodce touží, jaký je jeho věk a odkud pochází. Stačí se registrovat ke konkrétnímu dárku a vybrat, zda chceš dárek zaslat přes DHL nebo osobně předat

I letos můžeš obdarovat české seniory milým vánočním dárkem. Zároveň můžeš koupit stylové ponožky přímo od babičky
Doporučeno
Stokoruna nikoho nezabije, mráz ano. Tohle jsou způsoby, jak pomoci lidem na ulici Stokoruna nikoho nezabije, mráz ano. Tohle jsou způsoby, jak pomoci lidem na ulici 19. listopadu 2019 12:42

Ježíškova vnoučata vznikla na podzim roku 2016. Za tři roky dokázala splnit od obyčejných dárků až po ty zdánlivě nerealizovatelné

V rámci projektu můžeš splnit obyčejná přání, která senioři mají – například poslechnout rádio, nové papuče či mikinu, polštář nebo balíček kávy, realizovat je možné i zážitky: návštěvy příbuzných, divadelní představení, tradiční zabíjačky, ale i setkání s Karlem Gottem, Ewou Farnou, Lucií Bílou nebo Jiřím Bartoškou.

„O dědečky a babičky tady jde především. A je úplně jedno, zda jsou v domově, v nemocnici, nebo se o ně stará pečovatelská služba. Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení,“ píší na stránkách Ježíškových vnoučat.

Ponožky od babičky

Netradiční dárek na Vánoce si můžeš nadělit i na e-shopu Elpida. Ten nabídl možnost nakoupit ponožky přímo od babiček, které je samy pletou. Z každého prodeje ponožek mají finanční profit jak přímo konkrétní babičky-pletařky, tak kulturně vzdělávací Centrum Elpida, na organizaci aktivit pro seniory. 

Ponožky jsou stylové, ručně pletené z nové příze. „Každý motiv máme v omezeném množství. Vyberte si svůj oblíbený vzor dřív, než vás někdo předběhne,“ láká obchod na svých stránkách. Jelikož jsou ale příznivci recyklace, nabízí také ponožky pletené z darovaných klubek.

Tím, že každá z babiček má svůj vlastní styl, tak každý kus je jiný, v něčem specifický. Hřejivé kousky pro ně plete více než 200 babiček z celé České republiky.

I letos můžeš obdarovat české seniory milým vánočním dárkem. Zároveň můžeš koupit stylové ponožky přímo od babičky
Domů
Sdílet
Diskuse