Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 3. 12. 2022 svátek má Svatoslav, Svatoslava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
News

„Mám penzion a neubytovávám homosexuálně nemocné lidi,“ šokoval muž na debatě o manželství pro všechny. Podívej se na video

Záznam z debaty, která se konala ve čtvrtek ve Sněmovně, ukazuje, co všechno také padlo v diskuzi o manželství pro všechny.

Antonín Havlík
10. 1. 2020 15:13 Čas čtení: 1:51
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
News
0
Antonín Havlík
10. 1. 2020 15:13
Čas čtení: 1:51

„Mám penzion a neubytovávám homosexuálně nemocné lidi,“ šokoval muž na debatě o manželství pro všechny. Podívej se na video

Záznam z debaty, která se konala ve čtvrtek ve Sněmovně, ukazuje, co všechno také padlo v diskuzi o manželství pro všechny.

Antonín Havlík
10. leden 2020, 15:13
Čas čtení: 1:51
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Ve čtvrtek se v Praze ve Sněmovně uskutečnila debata, která vznikla ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost. Zaštiťoval ji poslanec Patrik Nacher a kromě něj na ní vystoupili příznivci i odpůrci zákona o homosexuálních svazcích. V debatě s veřejností však zaznívaly věty, do kterých musela dokonce v jednu chvíli i vstoupit moderátorka. 

 

Události se zúčastnila i organizace Jsme fér a ta přišla s videosestřihem toho, co všechno v této veřejné diskuzi někteří účastníci řekli. 

 

 

„Kdo bude určovat, který z těchto exotů ještě bude moct děti adoptovat, a kdo ne?“ ptal se například účastník diskuze a zeptal se, jak chtějí podporovatelé homosexuálních sňatků zaručit, že „opravdu nedojde k těmto absurditám a někdo se nebude chtít sezdat se psem?”

 

Jiní však ve svých výrocích zašli ještě dál. „Já mám penzión a neubytovávám homosexuálně nemocné lidi. (...) Jde o to, aby jednou, třeba za 20 nebo 30 let jsme se nedostali do takových obludných rozměrů, že bych mohl být třeba označený slovem homofob nebo tak, za tenhle můj zcela normální přístup,“ řekl jeden z dalších přítomných mužů.

 

 

V reakci na tato slova vydala iniciativa Jsme fér, která sňatky pro všechny podporuje, na svých sociálních sítích prohlášení:

 

„Pusťte si sami, jaká slova tam padala. Je nám smutno z té krutosti a nelidských vyjádření vůči těm, které ani sami neznají. Tolik nenávisti a neporozumění... I tohle nám ale dává sílu. Sílu pokračovat, vysvětlovat, o čem manželství pro všechny je. O lásce, rodině, partnerských vztazích. Cením si všech, co jsou v tom s námi a podporují nás,“ poděkovali členové organizace. Ta usiluje o úplné zrovnoprávnění LGBT komunity v Česku.
 

Vůči výrokům se vymezila i poslankyně Barbora Kořanová. „Počítala jsem s konfrontací s jinými názory, ale to, co mnohdy přicházelo z publika, byl šok,“ napsala na svůj Twitter. „Vážně jsem nečekala, že ve 21. století ve svobodné a demokratické zemi bude někdo homosexualitu přirovnávat k pedofilii nebo k zoofilii. To je hnus. Neumím to říct jinak.“

 

Politička zároveň vyzvala k dalším krokům„Nechme nedůstojných urážek, nechme diskuzí, které hrubě uráží homosexuální páry u nás. Pojďme diskutovat na plénu Poslanecké sněmovny, pojďme hlasovat o předložené legislativě.”

 

Podle tweetů organizace Jsme fér na debatě zaznívalo více nenávistných a xenofobních komentářů

 

 

 

Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
včera v 20:03
včera v 19:40
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.