Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 5. 12. 2022 svátek má Jitka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
News

Trikolóra vyvěsila plakát, na kterém je Schwarzenberg s kosovským prezidentem. Vrah a jeho poskok, stojí v popisku

Plakát, na němž Karel Schwarzenberg pózuje s kosovským prezidentem Hashimem Thaçim, jenž je souzen haagským tribunálem, vzedmul vlnu vášnivých reakcí. Václav Klaus ml. se od něj distancuje.

Vojtěch Vanda
7. 8. 2020 18:09 Čas čtení: 1:35
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
News
1
Vojtěch Vanda
7. 8. 2020 18:09
Čas čtení: 1:35

Trikolóra vyvěsila plakát, na kterém je Schwarzenberg s kosovským prezidentem. Vrah a jeho poskok, stojí v popisku

Plakát, na němž Karel Schwarzenberg pózuje s kosovským prezidentem Hashimem Thaçim, jenž je souzen haagským tribunálem, vzedmul vlnu vášnivých reakcí. Václav Klaus ml. se od něj distancuje.

Vojtěch Vanda
7. srpen 2020, 18:09
Čas čtení: 1:35
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Hnutí Trikolóra jde do volebního boje opravdu zostra. Na Jaroměřicku vyvěsilo plakát s fotografií bývalého ministra zahraničí a čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, jak podává ruku kosovskému prezidentovi Hashimovi Thaçimu, jenž je obžalován z válečných zločinů. V popisku nad jejich hlavami stojí: „Vrah a jeho poskok.“ Předseda hnutí Václav Klaus ml. potvrdil, že o fotografii ví, ale že s ní nemá nic společného.

 

 

„Klaus ml. se ‚distancuje‘ od plakátů Trikolóry z Jaroměřicka slovy ‚Ano, je to pravda.‘,“ sdílel foto plakátu jaroměřické Trikolóry a následnou reakci předsedy hnutí Klause ml. ředitel neziskové organizace Hlídač státu Michal Bláha na Twitter.

 

Fotografie se objevila na sociální síti Facebook. Pod ní se začaly shromažďovat komentáře, na jeden z nich odpověděl právě i předseda hnutí. „Kdybyste se k tomu plakátu nevyjadřoval, a tím svým způsobem nevymezoval, možná byste udělal lépe. Není na něm nic jiného než pravda,“ zněl komentář uživatelky, který dostal odpověď.

 

 

„Ano, ale není to oficiální program Trikolóry pro Vysočinu. Thaçi je správně stíhán soudem v Haagu. Schwarzenbergova role v ‚humanitárním‘ bombardování Srbska a ukradení Kosova je temná, ale teď není v programu Trikolóry útočit na osmdesátiletého pána na sklonku politické kariéry, fakt ne. Zejména v krajské kampani,“ reagoval předseda hnutí.

Lidovky.cz následně samy Václava Klause mladšího kontaktovaly. S plakátem odmítl jakoukoliv spojitost. „Vím o tom a samozřejmě se od toho distancujeme, tohle není součástí naší kampaně, podle mých informací je to aktivita nějakého pána z Jaroměřic. Budeme to řešit, máme zhruba 15 tisíc členů a sympatizantů a není možné je všechny uhlídat,“ napsal, načež prý osobně bývalému předsedovi TOP 09 situaci, pokud bude třeba, osvětlí.

 

Kvůli pošpiňování politických protistran oslovily Lidovky.cz také člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jana Outlého. „Má to probíhat čestně a poctivě. Pokud by někoho urazila, což by v tomto případně mohl pociťovat Karel Schwarzenberg, tak se může obrátit i na soud,“ uvedl. Karel Schwarzenberg však na dotaz serveru reagoval úplně klidně. „Ještě jsem to neviděl, ale beru to s humorem. Řešit to nebudu,“ odpověděl.

 

 

Hashim Thaçi byl 24. června obviněn ze zločinů proti lidskosti v boji proti Srbsku během války na Balkáně, a je souzen Mezinárodním soudním tribunálem v Haagu. Nedávno se však nechal slyšet, že je nevinen. Podobné fotografie s hlavou Kosovské republiky mají i další světoví státníci jako bývalý americký prezident Barrack Obama nebo Madeleine Albrightová.

Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: twitter.com/michalblaha
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.