Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. března 2021 14:17
Čas čtení 10:59
Tereza Šnajdrová

Edna při svazování pracuje s provazy, řetězy, dráty či hedvábnými punčochami. Jsem sadista a nestydím se za to, říká (Rozhovor)

Edna při svazování pracuje s provazy, řetězy, dráty či hedvábnými punčochami. Jsem sadista a nestydím se za to, říká (Rozhovor)
Zdroj: se souhlasem Edny
REFRESHER SEX
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Před pár dny jsme ti přinesli rozhovor s Ninou, které propadla japonské bondáži shibari a působí v roli svazované. Dnes ti servírujeme interview s riggerkou Ednou, která ženy svazuje a prozradí ti, jaké jsou její oblíbené polohy a co po svazování zažívá.

Shibari se nejen v Česku těší velké oblibě, a proto jsme vyzpovídali profesionální svazovačku neboli riggerku Ednu, která se této japonské bondáži věnuje již několik let. Prozradila nám, co jí svazování přináší, jak vnímá ženské tělo, kolik stál její nejdražší provaz nebo také to, jak se profesně dívá na svazovací techniky Christina Greye v 50 odstínech šedi.

Doporučeno
Bolest, důvěra a žádný stres. To jsou věci, které Nina Špitálníková miluje na japonském svazování shibari (Rozhovor) Bolest, důvěra a žádný stres. To jsou věci, které Nina Špitálníková miluje na japonském svazování shibari (Rozhovor) 23. března 2021 16:01

Jak ses ke svazování dostala?

Vždy jsem věděla, že se mi takové netradiční praktiky líbí a zprvu jsem se to snažila potlačit. Pak jsem ale v životě došla k určitému bodu zlomu, kdy jsem si řekla, že už nic tutlat nechci, že chci žít svobodný život a chci potkat někoho, kdo má podobné choutky. První taková akce, na kterou jsem pak zavítala, byl workshop v Brně, kam jsem šla nejen kvůli bondáži, ale zajímaly mě i další techniky. Bondáž mě však okouzlila natolik že jsem se jí začala věnovat více. Je to srdcovka a celý bondážový svět je velice pestrý a hluboký.

Začaly se mi líbit řetězy, mám ráda dráty, a dokonce jsem zažila season, kde nebylo čím vázat a používali jsme silonky, hedvábné punčochy a další.

Takže se nevěnuješ pouze shibari, ale i dalším typům bondáže?

Zrovna dnes Bugshop, což je takový sexshop mého šéfa, zveřejnil fotky bondáže, kterou jsem dělala s pomocí řetězů. Vůbec se nebojím experimentovat s materiály, doma mám nějaká pouta, pásky, lepící pásky, atd… Nemám nic proti tomu používat i další pomůcky, začaly se mi líbit řetězy, mám ráda dráty, a dokonce jsem zažila season, kde nebylo čím vázat a používali jsme silonky, hedvábné punčochy a další. Materiálů, které používám pro znehybnění, je opravdu hodně.

Edna
Zdroj: se souhlasem Edny

Který typ bondáže tě baví nejvíce?

Určitě shibari.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
  a čti vše bez omezení
  Přidej se k předplatitelům
  nebo Odemkni článek přes SMS
  Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 96513 a dočti tento článek.
  Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
  Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Domů
  Sdílet
  Diskuse