Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. března 2021 16:01
Čas čtení 9:12
Tereza Šnajdrová

Bolest, důvěra a žádný stres. To jsou věci, které Nina Špitálníková miluje na japonském svazování shibari (Rozhovor)

Bolest, důvěra a žádný stres. To jsou věci, které Nina Špitálníková miluje na japonském svazování shibari (Rozhovor)
Zdroj: se souhlasem Niny Špitálníkové/Alžběta Jungrová
REFRESHER JAPONSKO SEX
Uložit Uložené

S Ninou Špitálníkovou jsme si povídali o zálibě v japonské bondáži shibari.

Nina Špitálníková se japonské bondáži shibari věnuje již od svých sedmnácti let. Co začalo jako sexuální hrátky se v jejím životě proměnilo v umění, které jí pomáhá prozkoumat její vnitřní já. V tomto rozhovoru se můžeš dočíst, co konkrétně má Nina na bolesti ráda, jaký panuje vztah mezi ní a jejím svazovačem a jaké pomůcky k bondáži používá.

Doporučeno
Influencerka Dewi je přes 8 let vegankou. Prozradila nám, jak je její strava finančně náročná a z čeho její jídelníček sestává Influencerka Dewi je přes 8 let vegankou. Prozradila nám, jak je její strava finančně náročná a z čeho její jídelníček sestává 9. března 2021 14:00

Pokud někdo neví, co shibari je, jak bys ho popsala? 

Shibari, kterému se japonsky může říkat i kinbaku, je japonské svazování, bondáž. Co si pod tím člověk představí, tak to už je na něm, neboť shibari je velmi různorodé, má spoustu forem a odvětví.

Chtěla jsem vyzkoušet něco nového, a protože jsem vždy měla blízko k BDSM, zvědavost mě zavedla právě k shibari.

Kdy a kde ses s tímto druhem bondáže setkala poprvé?

Poprvé jsem se se shibari setkala velmi mladá, a to především ve spojitosti se sexem. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového, a protože jsem vždy měla blízko k BDSM, zvědavost mě zavedla právě k shibari. Nejdřív to tedy bylo spíše na takové postelové úrovni a v umění provazu, jak já tomu říkám, se to změnilo až ve chvíli, kdy jsem poznala Vendy neboli Ednu, která váže. Padly jsme si do noty, začaly jsme spolu hodně vázat a díky tomu propukla moje vášeň v umění, a ne pouze v postelové svazování.

shibari
Zdroj: se souhlasem Niny Špitálníkové

Měla jsi již dříve nějaké zkušenosti s bondáží?

Ano, měla, ale nikdy předtím jsem nevyzkoušela svazování v závěsech či po jiné umělecké stránce.

Proč tě zaujalo právě shibari?

Baví mě na něm hned tři takové roviny. První je bolest. Člověk musí pracovat s tělem, což je velmi důležité. Vždycky jsem chtěla sportovat nebo dělat jógu, ale jsem hrozně líná a nikdy mě to nebavilo (smích). Při shibari mám pocit, že dělám něco pro svoje tělo. Musím být fit, musím být zdravá, protažená, plus se člověk musí naučit pracovat i s dechem.

Doporučeno
„Počkej, potřebuju kadit.“ Zeptali jsme se našich čtenářů a čtenářek, co nejhoršího slyšeli při sexu „Počkej, potřebuju kadit.“ Zeptali jsme se našich čtenářů a čtenářek, co nejhoršího slyšeli při sexu 13. května 2024 11:00

Druhá věc, která mě na shibari baví, je aspekt důvěry. V momentě, kdy tě někdo sváže a má nad tebou plnou kontrolu, mu musíš velmi věřit, a to mi přišlo strašně hezké. Když spolu s Vendy vážeme, tak prožívám silný emoční zážitek, v ten moment se zastaví celý svět, existuju jenom já, rigger (profesionální svazovač, pozn. redakce) a nic okolo. Žádná práce, e-maily, stres, jenom vy dva a síla okamžiku. A třetí rovina je, že shibari je velmi pěkné vizuálně. Japonští mistři dokáží z těla udělat opravdu nádherné siluety.

Člověk si prostě musí najít, co ho baví, zda je to přidušení, rákosky, kůže, provazy… ta škála je obrovská.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 96292 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS
Domů
Sdílet
Diskuse