Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. prosince 2021 14:27
Čas čtení 1:08
Tereza Šnajdrová

VIDEO: Vesmírná loď NASA poprvé v historii vstoupila do sluneční atmosféry

VIDEO: Vesmírná loď NASA poprvé v historii vstoupila do sluneční atmosféry
Zdroj: NASA/propagační materiál/volně k užití
NEWS NASA
Uložit Uložené

Sonda Parker Solar Probe se na tento krok připravovala 60 let.

NASA hlásí nevídaný úspěch. Její vesmírná loď Parker Solar Probe se poprvé v historii proletěla vnější atmosférou Slunce, a to již v dubnu tohoto roku, avšak analýza dat tento krok potvrdila až nyní. Sonda Parker musela odolat intenzivnímu teplu a radiaci, aby se jí podařilo získat nové poznatky o tom, jak funguje Slunce. Na let sluneční atmosférou se NASA připravovala 60 let.

Doporučeno
První živí roboti světa se mohou sami rozmnožovat. Vědci jsou tímto objevem fascinováni První živí roboti světa se mohou sami rozmnožovat. Vědci jsou tímto objevem fascinováni 30. listopadu 2021 16:58

Stejně jako přistání na Měsíci umožnilo vědcům porozumět tomu, jak vznikl, let sluneční atmosférou je obrovským krokem pro lidstvo, který nám pomůže odhalit informace o naší nejbližší hvězdě a jejím vlivu na Sluneční soustavu,“ uvedla Nicola Fox, ředitelka heliofyzické vědecké divize NASA.

Domů
Sdílet
Diskuse