Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. ledna 2022 v 17:03
Čas čtení 1:14
Vojtěch Vanda

Elon Musk: Pokud McDonald's začne přijímat Dogecoin, sním v televizi Happy Meal

Elon Musk: Pokud McDonald's začne přijímat Dogecoin, sním v televizi Happy Meal
Zdroj: TASR/AP
OSOBNOSTI ELON MUSK KRYPTOMĚNY MCDONALD’S
Uložit Uložené

Známý americký miliardář znovu vyzkoušel sílu sociálních sítí a svých výroků a vyzval fastfoodový řetězec k akci.

Elon Musk již v minulosti dokázal, jaké pozdvižení dokáží vyvolat jeho výroky na internetu, a jeden takový napsal i v úterý na Twitter. V něm vyzval fastfoodový řetězec McDonald's, aby začal přijímat platby ve virtuální měně Dogecoin. Toto krátké sdělení si během několika hodin vysloužilo skoro 200 tisíc reakcí a zároveň pohnulo s cenou samotné kryptoměny.

Doporučeno
Elon Musk znovu hýbe trhem s kryptoměnami. Stačil jeden tweet a dogecoin stoupl o více než 25 % Elon Musk znovu hýbe trhem s kryptoměnami. Stačil jeden tweet a dogecoin stoupl o více než 25 % 14. prosince 2021 v 17:26

Udělal to jednou, udělá to znovu. Spoluzakladatel Tesly a podle žebříčku Forbes pro rok 2021 druhý nejbohatší muž planety Elon Musk jednou za čas napíše na Twitter myšlenku, která zahýbe nejen s jeho fanoušky, ale i děním ve světě.

Nedávno například uvedl, že pokud mu OSN popíše, jak přesně dokáže vymýtit hladomor na planetě za 6 miliard dolarů, operaci zafinancuje. Jindy však sdílí myšlenky spíše k pobavení, které se často váží ke kryptoměnám.

Není tajemstvím, že Musk pro dobré meme nejde daleko. Jeho oblíbeným předmětem pro vtipkování je kryptoměna Dogecoin, která velmi často reaguje právě na jeho vyjádření. V prosinci jsme tě informovali o tom, jak po jednom z jeho tweetů vystřelila hodnota krypta se psem v logu o víc než 25 %. Dnes se o podobnou věc pokusil znovu.

Happy Meal za platbu kryptoměnou

Miliardář nabídl fastfoodovému řetězci McDonald's výměnný obchod. „Pokud začne McDonald's akceptovat platby Dogecoinem, sním v televizi Happy Meal,“ slíbil řetězci reklamu v případě možnosti platby kryptoměnou, jejíž historicky nejvyšší hodnota vystoupala v květnu minulého roku na 14 korun a 50 haléřů za kus. A hodnota mince znovu vzrostla, tentokrát však pouze o několik haléřů.

Doporučeno
Hledáš práci nebo brigádu, ale chybí ti praxe? Získej v McDonald's zkušenosti i kámoše na celý život Hledáš práci nebo brigádu, ale chybí ti praxe? Získej v McDonald's zkušenosti i kámoše na celý život 17. června 2024 v 10:00

McDonald's na jeho tweet nezareagoval, proto není jasné, jak se k situaci postaví. V komentářích se však objevily další řetězce jako Burger King nebo značka Slim Jim. „Jen král ví, co s taková mince umí,“ narážel správce Twitteru fastfoodového řetězce na anglický název Dogecoin. Musk jeho odpovědi však pozornost nevěnoval.

Domů
Sdílet
Diskuse