Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. května 2023 21:34
Čas čtení 0:34
Ondřej Jarůšek

Mistrovství světa v hokeji vyhrála Kanada. V napínavém finále porazila Německo 5:2

Zdroj: TASR/AP Photo/Pavel Golovkin
SPORT HOKEJ MS V HOKEJI 2023

Je dobojováno. Kanaďané se stali mistry světa v hokeji.

Kanada se v nedělním finále o zlato ze šampionátu utkala s Německem, které se sice dokázalo dvakrát dostat do vedení, nakonec ale o výhru proti favoritům turnaje přišlo.

Outsidery v první třetině poslal do vedení John-Jason Peterka, o pár minut později však na 1:1 srovnal Samuel Blais.

Němci se dostali znovu do vedení v druhé třetině, kdy se trefil Daniel Fischbuch, radost Němcům však svlažil Kanaďan Lawson Crouse, který srovnal na 2:2.

V páté minutě třetí třetiny poslal Kanadu do vedení šestadvacetiletý Samuel Blais, na kterého pak navázal jeho kolega Tyler Toffoli, jenž upravil skóre na 4:2. Konečnou výhru Kanaďanů gólem na 5:2 pojistil Scott Laughton. Kanada tak potvrdila roli favorita a odváží si ze šampionátu zlato.

Boj o třetí místo svedly v neděli domácí Lotyšsko se Spojenými státy americkými. V duelu zvítězili 4:3 v prodloužení Lotyši, kteří tak získali první medaili v historii šampionátu.