Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. června 2017 v 16:53
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Pátý ročník festivalu Beats for Love je za dveřmi. Organizátoři slibují nabitý program a téměř 400 umělců z celého světa

HUDBA
Uložit Uložené

Co všechno budou moci návštěvnící od 5. do 8. července na festivalu zažít?

Pátý ročník festivalu taneční hudby Beats for Love bude průlomový v organizaci i produkci. 23 metrů vysoká a téměř 50 metrů široká hlavní scéna bude stát na otevřené ploše s kapacitou až 40 000 fanoušků. Vystoupí zde například i legendární Fatboy Slim. Na hlavní scéně bude téměř 200 světel, monstrózní ozvučení, speciální pyrotechnické efekty nebo unikátní laser show. Konstrukce váží přibližně 120 tun a dalších 50 tun se spotřebuje na její bezpečné zakotvení. Pokryje ji až 300 čtverečních metrů LED obrazovek, na kterých se budou prolínat vizuální efekty se záběry aktuálního dění na scéně. Nová stage slibuje audio-vizuální zážitek, který u nás ještě nebyl k vidění.

„Hlavní stage takovýchto parametrů pro nás už byla nutností, protože se festival rok od roku rozrůstá a chceme, aby si naši návštěvníci užili všechna vystoupení pohodlně. Navíc letos do Ostravy přivezeme světově i mezigeneračně proslulého Fatboy Slima či projekt Chase & Status, kteří s návštěvností určitě také zahýbou,“ popisuje ředitel festivalu Kamil Rudolf.

„Fatboy Slim vystoupí hned první den, čili ve středu a Chase & Status pro změnu v pátek. Spolu s nimi si fanoušci užijí taky velice populární DJe jako Wilkinson, Sigala či Headhunterz, hip hopovou kapelu Dope D.O.D, projekt Dirtyphonics nebo tvrdší projekty jako Zatoxe a Miss K8! Z českých jmen na festivalu vystoupí například Majk Spirit s H16 a živou kapelou, Marpo a kapela Trouble Gang nebo alternativní Midi Lidi,” doplňuje Rudolf.

Neobvyklý mezinárodní přesah do festivalu letos vnese i dýdžejský souboj zemí Visegrádské čtyřky. Interpreti z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska budou soutěžit v celkem 5 kategoriích a výherce každé kategorie dostane šanci zahrát si na Beats for Love. O celkovém vítězi „DJ V4” pak rozhodne odborná porota složená z členů organizačního týmu. Kromě hudby si návštěvníci užijí taky nabitý doprovodný program.

V areálu se budou vyskytovat street performeři, živé sochy nebo parkouristi. Lidé si budou moci vyzkoušet třeba graffiti, jízdu na skateboardu nebo v rally autě. „V pomyslném obýváku si můžou odpočinout s oblíbeným Xboxem, PlayStationem a hlavně s virtuální realitou. Kdo si bude mít chuť naopak zařádit, tak si může otestovat pohyb Spidermana na speciální pavoučí stěně.

Stejně jako v loňských letech, i letos má festival charitativní přesah. Tento rok budou organizátoři vybírat peníze pro Kardiologické oddělení Městské nemocnice Ostrava. Novinek se dočká i festivalový Love kemp. Umístěný bude za Velkým světem techniky a jeho součástí bude i obchod, v němž si lidé budou moci zakoupit pečivo, koláčky, salámy, sýry, paštiky, ale také hygienické potřeby jako sprchové gely nebo zubní kartáčky. V Love kempu nebude chybět ani hospoda, která bude fungovat 24 hodin denně. O gastronomické pochoutky v podobě sushi, grilovaných specialit a salátového baru pak nebude nouze ve VIP zóně. Pro VIP návštěvníky si organizátoři i letos připravili exkluzivní servis: vlastní parkoviště a vstup, keramické toalety nebo klimatizovanou chill zónu s praktickým zázemím. Nově si ale užijí festival celkem ve třech VIP zónách. Tam si vychutnají nejlepší výhled na drum'n'bass, house i multižánrovou hlavní scénu. Všichni návštěvníci si budou moci vychutnat čerstvé mořské pochoutky jako ústřice 

Pátý ročník festivalu Beats for Love je za dveřmi. Organizátoři slibují nabitý program a téměř 400 umělců z celého světa

Festival Beats for Love se letos koná 4 dny. Od 5. do 8. července 2017 v industriálním parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Téměř 400 umělců z celého světa vystoupí na 13 pódiích. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 590 Kč + poplatky předprodejci. V prodeji jsou i VIP vstupenky a lístky do Love kempu, který letos dozná velkých změn k lepšímu. Veškeré informace naleznete na webových stránkách nebo na Facebooku.

Domů
Sdílet
Diskuse