Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. května 2018 v 17:08
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

Američan za svůj život snědl už 30 tisíc Big Maců a podle všeho jich má ještě mnoho před sebou

GASTRO
Uložit Uložené

Je jasné, jaké je oblíbené jídlo Dona Gorskeho z Wisconsinu.

„Proč to jím? Protože to je nejlepší jídlo na světě,“ odpovídá se šibalským úsměvem na tváři muž, kterému se příznačně přezdívá Big Mac Daddy. Přezdívku si vysloužil pěkně nezdravým a pro někoho asi dost nepochopitelným způsobem – za posledních 46 let svého života spořádal na třicet tisíc kousků tohoto nejoblíbenějšího burgeru z řetězce McDonald's. A podle jeho vlastních slov s tím rozhodně nehodlá končit.

Vlastním jménem Don Gorske z amerického státu Wisconsin zasvětil svůj dosud 64letý život hamburgerovému království, které si z tisíců papírových krabiček postupně schraňovaných v jeho příbytku může vlastně i fyzicky postavit. Bývalý vězeňský dozorce, si i v důchodovém věku příliš starostí s vyváženým jídelníčkem rozhodně nedělá.

Od roku 1971 prožil pouze osm dní bez Big Macu. Stalo se tak v době, kdy si pro něho nemohl kvůli vězeňské službě odskočit do fastfoodu nebo když byla restaurace kvůli sněhové bouři zavřena. V současnosti jede tempem doslova vražedným – spořádá dva tyto burgery denně a k tomu přidá minimálně jeden místní jogurt.

Protože nemůže do restaurace dojíždět každý den, v pondělí si jednoduše nakoupí zásoby na celé tři dny, které skladuje v lednici a ve čtvrtek vyrazí pro osm nových kousků, které mu vystačí až do konce týdne. Hamburgery si sebou balí i na veškeré cesty, které podniká.

Američan za svůj život snědl už 30 tisíc Big Maců a podle všeho jich má ještě mnoho před sebou
Zdroj: pixabay.com

Sám pro New York Post uvádí, že dvojité maso v housce a typickou omáčkou dnes tvoří více než 90 procent jeho stravy: „Ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy snědl třeba jablko nebo banán. Minulý rok jsem měl trochu kukuřice.“

V roce 2016 byl za více než 28 tisíc snědených Big Maců dokonce zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Nedávno předčil hranici neuvěřitelných třiceti tisíc fastfoodových burgerů a jak sám naznačuje, dokud bude mít svůj oblíbený podnik vždy nablízku, bude svou lásku k Big Macům rozvíjet i nadále. 

„Snažím se dosáhnout 40 000 kusů. To mi zabere dalších 14 let,“ propočítává důmyslně svou dvojitou denní dávku bigmacový rekordman.

Američan za svůj život snědl už 30 tisíc Big Maců a podle všeho jich má ještě mnoho před sebou
Zdroj: pixabay.com

A jak mu při takové šílené dietě slouží zdraví, ptáte se? Podle jeho slov se cítí velmi dobře. „Jsem zdravý jako rybička. Vážím 86 kilogramů a můj cholesterol je 4,27,“ chlubí se důchodce. A podle všeho ho ani neopouští chuť k jídlu. Ačkoliv pro mnohé z nás je naprosto nepředstavitelné trávit každý den stále s tím stejným obrázkem na talíři, Gorske si v tom doslova libuje. „Jedení Big Maců mě nijak neomezuje, dokud mi zdraví dobře slouží. Je to zkrátka něco, co miluju.“

Domů
Sdílet
Diskuse