Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. října 2018 15:35
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Zelenou mambu popadl odborník během pár sekund do ruky a uklidil ji do bedny. Podívejte se na video z odchytu hada

ZAJÍMAVOSTI POLICIE ČR VIDEO
Uložit Uložené

Herpetolog Tomáš Bublík se s tím nepáral a uniklého hada během pár okamžiků chytil do ruky a strčil do krabice.

Poslední dny se zdálo, že naše země, a zejména pak hlavní město, nežije téměř ničím jiným než zmizelou zelenou mambou. Nebezpečně jedovatý had v úterý unikl své majitelce v pražských Hlubočepích a odchytit se jej podařilo až během pátečního dne v nedaleké zahradě.

A jak odchytová akce probíhala, se nyní můžeme podívat díky krátkému videu, které na svém twitterovém účtu zveřejnila Policie ČR.


Hada se nejprve snažil odchytit pracovník pražské zoologické zahrady, který mambu sundal ze stromu, kde odpočívala. Poté už ale hada zpacifikovat nedokázal.

Příležitost tak chytil za pačesy herpetolog Tomáš Bublík, který k vyplašenému hadovi rychle přistoupil a během pár sekund jej lapil do ruky a následně jej strčil do připravené bedny.

„Když jsem se na žádost policie účastnil odchytu, objevil jsem takzvané tepelné pasti. Byla to na zemi nádoba s vodou. Ta byla asi původně teplá, ale v ledovém bytě vystydla. Přes ní byla hozena deka,“ uvedl Bublík, který postup pracovníků zoo považuje za nesprávný.

„Když jsem přijel na místo, byl tam člověk z pražské zoo, který se ji snažil odchytit, ale evidentně nebyl zvyklý manipulovat s jedovatými hady,“ dodal pro Novinky.

Proti tomu se na Twitteru ohradil ředitel zoo Miroslav Bobek, podle kterého zaměstnanec zahrady situaci „velice dobře vyřešil“. Byl to ale právě Bublík, kdo hada nakonec chytil. Pokud bude had pražské zoo nabídnut, prý se o ni zahrada určitě postará. V tuto chvíli ji má u sebe herpetolog Bublík, který se o ni má po určitou dobu starat. 

Žena, pravděpodobně majitelka, kterou zelená mamba uštkla, nadále zůstává v nemocnici ve vážném stavu.

Domů
Sdílet
Diskuse