Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 18. 4. 2021 svátek má Valérie

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Ve spolupráci

Obsah vznikl ve spolupráci s kanálem U telefonu Degen.

Co je ve spolupráci?

Jedná se o obsah, který chtěl REFRESHER vytvořit, ale vznikl i díky spolupráci s inzerentem. Inzerent do obsahu nezasahoval vůbec, maximálně poskytl informace, fakta a návrhy na úpravu.

Ano, opravdu se jmenuji Degen, říká autor nejprotivnější show na internetu. Otravuje poctivě pracující lidi po telefonu

Nový youtubový kanál U telefonu Degen, jak sám říká, otravuje život poctivě pracujícím lidem. Podívali jsme se na něj blíž a zjistili, kdo za ním stojí.

3. květen 2020, 11:00 Čas čtení: 3:28
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Kultura
0
Antonín Havlík
3. květen 2020, 11:00
Čas čtení: 3:28

Ano, opravdu se jmenuji Degen, říká autor nejprotivnější show na internetu. Otravuje poctivě pracující lidi po telefonu

Nový youtubový kanál U telefonu Degen, jak sám říká, otravuje život poctivě pracujícím lidem. Podívali jsme se na něj blíž a zjistili, kdo za ním stojí.

Antonín Havlík
3. květen 2020, 11:00
Čas čtení: 3:28
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

 

Nový český YouTube kanál U telefonu Degen si nebere servítky. Princip show je jednoduchý – hosté v ní volají „poctivě pracujícím lidem“ a těm pak otravují život. Na monitoru se během hovoru totiž postupně objevuje osm bizarních frází, které musí volající lidem sdělit. Tato zadání se ale dozvídají až v průběhu hovoru. 

 

Není tak výjimkou, že hosté musí zavolat do tetovacího salonu a domluvit tetování na obličej pro 14letého syna poslouchajícího Yzomandiase nebo zajistit party pro 300 důchodců, kde má hrát DJ Nobodylisten. A takhle bychom mohli pokračovat dál, každá další požadovaná fráze totiž vždycky překoná práh absurdity.

 

„Záměrně voláme do míst, kde volaný nemůže položit telefon, a i když se díky naším frázím a emočnímu nátlaku dostává volaný do podivných situací, tak se snaží v hovoru pokračovat a zajistit, že našemu přání vyhoví,“ vysvětluje Maksim Shamanskii, jeden ze dvou tvůrců, kteří stojí za vtipnými videi. Druhým z nich je Daniel Degen, který je zároveň i manažerem obchodu s módou Enter The Address. 

 

Tím to ale nekončí, tvůrci následně pošlou svým obětem zprávu o tom, že se staly terčem jejich pořadu. Reakce bývají rozporuplné. „Čekáme, kdy přijde žaloba. Někteří to přijali v pohodě, ale obdrželi jsme i několik nenávistných zpráv. Nejlépe se k tomu postavil umělecký řezbář z prvního dílu, ten to vzal sportovně a nakonec jsme v popisu zveřejnili jeho stránky,“ říká Daniel Degen.

 

Momentálně startuje druhá série pořadu a to je teprve začátek: „Zatím každou středu vychází jeden díl, ale do budoucna chystáme přidat další koncepty,“ dodává Degen. Zeptali jsme se jich na pár dalších otázek ohledně jejich nového kanálu. 

 

  

 

 

Pokud byste se měli čtenářům představit, co byste o sobě řekli?

Maksim Shamanskii (režisér): Maksim se píše přes „ks“ (souhlasím, je to prasárna). Již od 7 let jsem měl sen se dostat do audio-vizuální tvorby. Mám rád grilled roastbeef bagetu s tmavým pečivem, blbý vtipy a svůj štáb.


Daniel Degen (producent): Ano, opravdu se jmenuji Degen. Offline jsem Daniel, manažer obchodu s módou Enter The Address. Ze všech manažerů v Praze mám nejdelší knír. Online jsem Degen, který otravuje život poctivě pracujícím lidem.

 

Jak vás napadlo založit si youtubový kanál U telefonu Degen a jak pravidelně budou jednotlivé díly vycházet?

DD: kamarádi mě naučili mluvit rusky a v zimě jsem tam oslavil Nový rok. Kromě vodky, doširáku a norkových kožichů tam mají velmi kvalitní YouTube scénu. Překvapilo mě, kolik času a prostředků tvůrci do těch konceptů vkládají a řadu z nich jsem nikdy jinde ve světě neviděl (dokonce ani v USA).

 

Inspirovalo mě to a řekl jsem si, že něco takového můžeme vytvořit i v České Republice. Zároveň tvorba obsahu je skvělý nástroj, jak spojit lidi z mého okolí, kteří mají ambice něco tvořit a nebojí se ze sebe udělat Degeny na YouTube. Zatím každou středu vychází jeden díl, ale do budoucna chystáme přidat další koncepty.

 

Jak vybíráte fráze, které musí v telefonátu zaznít, a podle čeho si volíte své potenciální oběti?

DD: Představujeme si našeho hosta, jak se trápí se zadáním a následně se vaří při vymýšlení kontextu, aby hovor nebyl druhé straně příliš podezřelý. Čím nesmyslnější fráze, tím lepší výsledek. Víte co, Čau, Aloha, Hello... Oběti jsou hlavně společnosti, které v historii poskytly špatný zákaznický servis. Je to taková pomsta ,,poctivě" pracujícím lidem.


MS: Inspiruji se babičkou, která trpí demencí.

 

U telefonu Degen otravuje život poctivě pracujícím lidem tupými telefonáty. Čekáme, kdy přijde žaloba, říkají tvůrci
Zdroj: U telefonu Degen

Pořad má za sebou první sérii. Co byla v rámci jednotlivých callů zatím největší výzva?

DD: Největší výzva bylo dovolat se do České pošty. A také zajistit party pro 300 důchodců, kde měl hrát DJ Nobodylisten, kterého ovšem produkční klubu neznal. Každý hovor je výzva, protože nevíte, co vás čeká. Nevíte, jaké máte zadání, jaké přijdou fráze a hlavně nevíte, jak na ně volaný bude reagovat.


MS: Největší výzva byla zadržovat smích a zároveň udržet stabilní kameru při natáčení dílu s Ukrajinkou v čistírně a marketingovým oddělením Jehovistů. Po natáčení mě bolel každý sval v těle v dobrém slova smyslu.

 

Druhou sérii spustíte 29. dubna. Na co všechno se můžou fanoušci těšit?

DD: Odhalíme tajemství, jak vydělávat peníze darováním tělesných tekutin, a proč mají hypebeasti zákaz vstupu do lékáren.


MS: Nový design a osvětlení lokace, nové hosty, zaostřená centrální kamera a hovor s věštkyní o pitném režimu.


Máte v plánu do budoucna svůj YouTube kanál nějak rozšiřovat?

DD: Ano, plánujeme kanál rozšiřovat o další koncepty, ale to závisí také na tom, jak se nám podaří najít další způsoby financování. Máme pro potenciální reklamní spolupráci připravený koncept video reklamy na míru, pro kterou sami zajistíme natáčení.

 

Prioritou je pro nás doručovat odběratelům zábavný a kvalitní obsah a nechceme je otravovat nerelevantní reklamou a to náš koncept zvládne zajistit. Poskytneme herce, zázemí, know-how a vytvoříme pro zákazníka obsah, který splní jeho požadavek a zároveň nebude rušivý pro sledující, protože reklama bude vždy stavěna tak, aby byla zábavná a sledující na ni chtěl koukat, protože bude mít vždy nějaký příběh.

 

V kolika lidech show vzniká?

DD: V současnosti se na vzniku show aktivně podílí čtyři lidé. Během samotného natáčení je přítomno daleko více osob a celkově se do procesu zapojilo dost lidí z různých sfér. Dokonce někteří sami od sebe začali posílat nápady kam volat a jaké fráze u toho říkat nebo nám začali doporučovat hosty. Máme radost, že se naše práce lidem líbí a jsme otevření jakékoliv formě spolupráce, pokud někdo cítí, že by chtěl přidat ruku k dílu.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: U telefonu Degen Tagy: prank, youtube, u telefonu degen
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Umělá inteligence nám ukazuje, o co jsme přišli: Takto by vypadali a zněli Amy Winehouse či Kurt Cobain
2 FattyPillow přestane streamovat. Loučí se dočasně, hledá jinou motivaci než peníze
3 Army of the Dead je největší zombie film tohoto roku. Zack Snyder plánuje během apokalypsy velkou loupež
4 Flegr žádá vládu, aby „propustila na svobodu“ všechny žáky testované PCR testy
5 Jake Paul čelí obvinění, že sexuálně zneužil mladou hvězdu z TikToku. Dosud mlčela, protože ji údajně přinutil podepsat smlouvu
1 Umělá inteligence nám ukazuje, o co jsme přišli: Takto by vypadali a zněli Amy Winehouse či Kurt Cobain
2 Flegr žádá vládu, aby „propustila na svobodu“ všechny žáky testované PCR testy
3 FattyPillow přestane streamovat. Loučí se dočasně, hledá jinou motivaci než peníze
4 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
5 Jake Paul čelí obvinění, že sexuálně zneužil mladou hvězdu z TikToku. Dosud mlčela, protože ji údajně přinutil podepsat smlouvu
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
3 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
4 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
5 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
více z témy kultura
Ivana tetuje Lil Wayna, Chrise Browna či Miu Khalifu: Často tetuji u nich doma a poslouchám jejich připravovaná alba (Rozhovor)Ivana tetuje Lil Wayna, Chrise Browna či Miu Khalifu: Často tetuji u nich doma a poslouchám jejich připravovaná alba (Rozhovor)
Radek si v 16 letech sám staví dům. Bude jej stát méně než 400 tisíc korun (Rozhovor)Radek si v 16 letech sám staví dům. Bude jej stát méně než 400 tisíc korun (Rozhovor)
V Egyptě objevili ztracené zlaté město. Podle expertů jde o největší objev od Tutanchamonovy hrobkyV Egyptě objevili ztracené zlaté město. Podle expertů jde o největší objev od Tutanchamonovy hrobky
více článků
Sponzorované články
Vildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupyVildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupy
Hygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matraceHygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matrace
Lehoučký, ale výkonný. Snadný na ovládání, ale nadupaný funkcemi. Nový dron DJI Air 2S od dnešního dne najdeš i na českém trhuLehoučký, ale výkonný. Snadný na ovládání, ale nadupaný funkcemi. Nový dron DJI Air 2S od dnešního dne najdeš i na českém trhu
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Díky hraní Minecraftu milionářem: YouTuber si koupil sídlo za 4 miliony eur na Hollywood HillsDíky hraní Minecraftu milionářem: YouTuber si koupil sídlo za 4 miliony eur na Hollywood Hills
I youtuberství může mít duši: Videa o knihách zaplavují internetI youtuberství může mít duši: Videa o knihách zaplavují internet
Kanál o vaření, který lidé pro jeho originální styl označují za porno YouTubu, nabízí neobyčejný relaxační a umělecký zážitekKanál o vaření, který lidé pro jeho originální styl označují za porno YouTubu, nabízí neobyčejný relaxační a umělecký zážitek
Mladíci zavraždili člověka, aby zkusili, jaký je to pocit poslat někoho na onen svět. O měsíc později zmizel jejich kamarádMladíci zavraždili člověka, aby zkusili, jaký je to pocit poslat někoho na onen svět. O měsíc později zmizel jejich kamarád
FOTOREPORT: Staroměstské náměstí se změnilo ve válečnou zónuFOTOREPORT: Staroměstské náměstí se změnilo ve válečnou zónu
Šli jsme na největší filmový festival svého druhu na světě! Sleduj naši reportáž z jubilejního 60. ročníkuŠli jsme na největší filmový festival svého druhu na světě! Sleduj naši reportáž z jubilejního 60. ročníku
Outfit ze sekáče vs. kabelka za 78 000 korun. Co si oblékli mladí Češi a Češky na Prague Fashion Week?Outfit ze sekáče vs. kabelka za 78 000 korun. Co si oblékli mladí Češi a Češky na Prague Fashion Week?
Co si obléká Paulie Garand na shows a co zvláštního ukázal fanoušek Restovi? Sleduj nový díl REFRESHER BackstageCo si obléká Paulie Garand na shows a co zvláštního ukázal fanoušek Restovi? Sleduj nový díl REFRESHER Backstage
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.