Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 1. 3. 2021 svátek má Bedřich, Bedřiška

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
55
Vojtěch Vanda
11. srpen 2020, 16:42
Čas čtení: 1:42

„Líbal bych tě na jeskyňce lásky.“ Obžalovaný Roman B. z filmu V síti vyvázl s pětiletou podmínkou

Soud přihlédl k různým okolnostem. Například k tomu, že predátor netrpí žádnou psychickou nemocí, a že má nemocné rodiče, o které se musí starat.

Vojtěch Vanda
11. srpen 2020, 16:42
Čas čtení: 1:42
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

„Stáhl bych ti dolů i tvé kalhotky, a začal bych tě líbat na tvé jeskyňce lásky,“ napsal mimo jiné sexuální predátor Roman B. z filmu V síti herečce Tereze Těžké v domnění, že je jí dvanáct let. Včera si proto za své chování vyslechl rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 7, který jej odsoudil k pětiletému podmíněnému trestu. O případu informuje iROZHLAS.cz.

 

 

Původně pro kameru nezajímavý sexuální predátor, jež byl lapen štábem filmu V síti, nakonec dostal podmíněný pětiletý trest. Přitom za dopisování s herečkou Terezou Těžkou v domnění, že jí je pouhých dvanáct let, a dalším dopisováním s třináctiletou nezletilou dívkou mimo natáčení, mu hrozilo odnětí svobody v trvání pěti let

 

Roman B. se proto u pondělního soudu ani nesnažil svou vinu zapírat. Ke všemu se doznal „Doznávám se ke všemu, co je v obžalobě napsané. Upřímně toho lituju. Vím, co jsem dělal a určitě to už nikdy dělat nebudu,“ cituje jeho výpověď se skleslou hlavou a útrpným výrazem server iROZHLAS.cz.

 

Když dostal od státního zástupce otázku, proč to tedy dělal, když dívky tvrdily, že jim je dvanáct, roztřeseně odpověděl: „Nereflektoval jsem to. Přišlo mi, že komunikuji s někým starším a v záplavě té komunikace jsem to nepoznal.“

 

 

Podle jeho výpovědi jej výstup v dokumentu stál víc než posměch lidí, kteří jej zhlédli. Ztratil post ve firmě, kde dělal čtyři roky IT konzultanta, a v dalších jej kvůli tomu nechtějí zaměstnat. Což mu zkomplikovalo situaci hlavně proto, že se musí starat o svého nevidomého otce a matku, která se s sebou nese následky dětské obrny. I proto státní zástupce nakonec upustil od peněžitého trestu, jenž by se mu v tomto případě zdál nesprávně zvolený.

 

V návaznosti na účinkování ve filmu se prý obžalovaný sám rozhodl navštívit terapeuta. Podle odborníků a lékařů je psychicky v pořádku a jeho resocializace se jeví jako zvládnutelná. Navíc je prý nadprůměrně inteligentním mužem. K lepšímu životu by mu mohla pomoci i přítelkyně. Navázání vztahu je pro něj údajně jedinou pozitivní věcí za poslední dobu. 

 

Jeho advokátka proto prý navrhla podmíněné zastavení trestního stíhání. „Je navždy ponaučen. Udělá vše pro to, aby se to už nikdy neopakovalo. Dosavadní trestní řízení pro něj bylo velkým ponaučením. Byl to výjimečný exces, který se nebude do budoucna nikdy opakovat,“ citoval ji iROZHLAS.czSamotná medializace případu je pro něj prý dostatečným trestem nehledě na to, že daroval tisíce korun různým dobročinným organizacím.

 

 

Podmínečné zastavení trestního stíhání v případu Romana B. už bylo potvrzeno dříve, 9. dubna soudcem Tomášem Hübnerem, kdy však byla proti jeho rozhodnutí podána stížnost státním zástupcem. Nyní však odchází s pětiletou podmínkou, což je prakticky stejný výsledek, se kterým by odešel i na jaře. 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Hypermarket film Tagy: v síti, roman b., podmínka
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.