Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. března 2022 15:15
Čas čtení 2:32
Radim Šlechta

Moderátor Aleš Cibulka v rozhovoru obhajoval plácání žen po zadku. Bylo by to nepřijatelné i za starých časů, tvrdí Nejedlová

Moderátor Aleš Cibulka v rozhovoru obhajoval plácání žen po zadku. Bylo by to nepřijatelné i za starých časů, tvrdí Nejedlová
Zdroj: Wikimedia (Creative Commons)/David Sedlecký/volně k užití
NEWS SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ
Uložit Uložené

Rozebíráme vyjádření Aleše Cibulky v rozhovoru, ve kterém obhajoval nevhodné sexuální chování.

„Dneska muž poplácá krásnou dívku po zadečku a místo, aby jí to udělalo dobře, už sepisuje žalobu,“ řekl v rozhovoru pro iDnes známý český moderátor Aleš Cibulka. Na internetu se krátce po vydání rozhovoru strhla vlna kritiky. Vyjádření komentoval například Martin Veselovský z DVTV nebo Johanna Nejedlová ze spolku Konsent. Je „poplácání po zadečku“ vážně důkazem gentlemanství a jaké dopady může mít moderátorovo vyjádření na pocity žen? 

„Je důležité říct, že sexuální obtěžování je nevhodné chování se sexuálním podtextem, které je nevyžádané. Některé typy chování mohou být při namlouvání nebo v partnerském vztahu naprosto v pořádku, ale nevhodné jsou ve vztahu ke člověku, u kterého o toto chování nestojíte. Jsou to třeba nevyžádané doteky, osahávání, ale také komentáře na to, jak člověk vypadá, nábídky k sexu nebo to, když vás někdo dlouho zve na schůzku, kterou opakovaně odmítáte,“ řekla REFRESHERu Johanna.

Domů
Sdílet
Diskuse