Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: murderpedia.org

David Ray Parker si postavil mučírnu v karavanu, v níž znásilňoval, řezal a bil ženy, které bez povšimnutí unášel několik let

Toy-Box Killer vraždil více než 30 let.

6. srpen 2017, 14:10

Toy-Box Killer vraždil více než 30 let.

Připravili jsme pro vás článkový seriál, který se bude týkat sériových vrahů, kteří nám přišli jakýmkoli způsobem zajímaví. Zaměříme se na nechvalně proslulé, ale i méně známé vrahy a pokusíme se vám co nejvíce přiblížit jejich, většinou velmi pohnutý životní příběh. Nezajímají nás ani tak statistiky a data, ale především pozadí jejich psychického narušení a postupné změny osobnosti, které vedly až k jejich nelítostným činům a hře na Boha. V dnešním díle si představíme vraha, který si přestavil karavan v mučírnu plnou sexuálních pomůcek, bičů a řetězů. Své oběti zde natáčel a dával jim drogy, aby zapomněli, co s nimi prováděl.  

 

David Parker Ray se narodil v roce 1939 v Belenu, v Novém Mexiku. Kvůli komplikovaným rodinným vztahům však nevyrůstal s rodiči, ale se svými prarodiči. I přesto se pravidelně stýkal se svým otcem. Ten se k němu choval mimořádně odměřeně a častokrát ho bil. Po smrti babičky dostali na starost výchovu jeho mladší sestry jiní příbuzní a David tak zůstal v domě sám se starým pánem. Neměl moc přátel a jeho školní docházka byla doprovázena velmi podprůměrnými známkami a šikanou ze strany spolužáků, kteří se mu smáli, že se stydí hovořit s dívkami. Už jako teenager tak začal své psychické problémy řešit konzumací drog a alkoholu. Tou dobou v něm začaly bujet i fantazie plné sexuálního násilí a týrání, které promítal na papír v podobě obrázků. Mimo to vlastnil i sbírku sadomasochistických fotografií, nad nimiž se ukájel. 

 

David Ray Parker si postavil mučírnu v karavanu, v níž znásilňoval, řezal a bil ženy, které bez povšimnutí unášel několik let

 

Poté, co s odřenýma ušima dokončil střední školu, narukoval do americké armády. Byl převelen do Koreje, kde působil jako mechanik a opravář. A právě během let, které strávil v armádě, se naučil nejrůznější mučící a bojové techniky, které se mu později hodily. Svojí armádní odyseu ukončil v roce 1963 a domů se vrátil jako úplně jiný člověk. Tvrdý výcvik ho zřejmě zbavil všeho studu, a tak se ještě před svými 30. narozeninami stihl třikrát oženit. Z jeho manželství vzešly tři děti, které při pozdějším procesu uvedly, že jejich otec na ně nikdy nevztáhl ruku. Na začátku 70. let se David Parker Ray i s rodinou přestěhoval do Texasu a tím začal vzorec pravidelného stěhování. Usadil se až v roce 1989 v Novém Mexiku. 

 

Není známo, jaký život do té doby žil, předpokládá se však, že už v průběhu 60. let spáchal první hrdelní zločin. Jeho vražedný apetit mu vydržel neuvěřitelné desítky let, aniž by byl polapen a přerostl až v nákup karavanu, který předělal pro své potřeby. Na jeho úpravu údajně použil desítky tisíc dolarů a uvnitř něj od začátku 90. let mučil své oběti. Unesené dívky ve své pojízdné mučírně bičoval, bil řetězem a řezal chirurgickými nástroji. Svou násilnou aktivitu provozoval v Novém Mexiku bez povšimnutí několik let, přičemž mu napomáhalo hned několik kompliců včetně žen, s nimiž chodil. Uvnitř karavanu měl kromě spousty nástrojů k sexuálním hrátkám i generátor elektřiny, jehož výboji mučil unesené dívky. Uprostřed místnosti se nacházelo gynekologické křeslo, k němuž své oběti přivazoval a přímo nad ním bylo ke stropu připevněno zrcadlo, aby oběti viděly všechno, co s nimi provádí. Své oběti často svazoval a držel, zatímco nechal své psy, aby je znásilňovali. Během mučení také často nahrával a někdy pouštěl svým obětem nahrávku sama sebe. 

 

Vnitřek Davidovy mučírny

David Ray Parker si postavil mučírnu v karavanu, v níž znásilňoval, řezal a bil ženy, které bez povšimnutí unášel několik let

 

Jeho poslední obětí byla Cynthia Vigil, které na parkovišti oznámil, že je policistou v civilu a zatýká ji za nabízení sexuálních služeb. Následně ji spoutal a odvlekl do svého karavanu. Cynthii se však po třech dnech zajetí podařilo utéct a 22. března (marec) 1999 tak začal její úprk o život. Aby utekla, počkala, až David odejde do  práce, načež se jí podařilo odemknout pouta, protože Rayova společnice Cindy Hendy zapomněla klíče na stole a odešla telefonovat do vedlejšího pokoje. Hendy si ale útěku mladé ženy okamžitě všimla a rozbila jí lampičku o hlavu. Cynthia se však rychle vzpamatovala a vrazila jí do krku sekáček na led

 

Pak začal její zběsilý útěk. Úplně nahá, jen s řetězy na rukou a s kovovým obojkem na krku běžela a křičela o pomoc, než narazila na starší pár, který ji pustil domů a zavolal policii. Ta obratem zadržela Davida Raye Parkera a Cindy Hendy. Případ se kvůli své kontroverzi rychle dostal do médií, díky čemuž se přihlásila další Davidova oběť. Angelica Montano prožila to samé, co Cynthia a vše nahlásila policii. Ta však případ odložila. Detektivové v karavanu našli i několik videozáznamů z mučení, přičemž na jednom z nich identifikovali Kelli Garrett žijící v Coloradu. Ta se 24. července 1996 po hádce s manželem rozhodla, že stráví noc v baru s přáteli. Zde si ji vyhlédl David Parker Ray, který ji nalákal ven na parkoviště. Tam ji udeřil tupým předmětem a odvlekl do svého karavanu, kde ji spoutal a nasadil jí obojek a vodítko

 

Čtená transkripce jedné z mnoha Davidových nahrávek

 

Zde ji zdrogoval a dva dny vkuse mučil a znásilňoval. Poté ji škrtil, a když zjistil, že stále dýchá, prořízl jí hrdlo. V domnění, že je mrtvá, ji vyhodil z auta u silnice. Kelli však všechno přežila a u kraje silnice byla zachráněna a odvezena do nemocnice. Její manžel ani policie jí však její historku nevěřili. Manžel dokonce věřil, že tu noc, kdy byla napadena, ho podváděla. Později tedy požádal o rozvod. V průběhu vyšetřování pak byli odhaleni další komplicové, včetně Rayovi dcery a Dennise Yancyho. Ten se přiznal k vraždě bývalé přítelkyně jménem Marie Parker, kterou spolu s Davidem unesli a mučili. Yany za to dostal 30 let za mřížemi. Po této vraždě měl mít David dalšího komplice, Billyho Bowerse, kterého měl sám zavraždit. Ačkoli FBI poslalo na místo více než 100 agentů, nebyly nalezeny žádné identifikovatelné lidské pozůstatky.

 

David Ray Parker spoustu svých obětí také propustil, neboť jim během mučení podával pentothal sodný a fenobarbitol, díky čemuž docílil toho, že si události příliš nepamatovaly. Jedna žena pokládala své zážitky z Davidem za noční můry do té doby, než ji kontaktovala FBI s žádostí o svědectví. V průběhu vyšetřování byl nalezen i Rayův deník, v němž do detailů popisoval mučení všech žen, které unesl. Podle zápisků znásilnil, mučil a zavraždil 60 žen, žádná těla však nikdy nebyla nalezena. Aby se vyhnul trestu smrti, Ray souhlasil, že vyšetřovatelům ukáže místa, kam zavražděné ženy pohřbil. Výměnou byl tedy odsouzen k 224 letům vězení. Než však mohly být zahájeny výslechy a práce v terénu, David Ray zemřel na infarkt a spolu s ním odešly i cenné informace o jeho obětech.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse5 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
5 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
budovi6. srpen 2017, 17:49

mna by zaujimalo to ze odkial taketo veci tito ludia vykonavaju? ako im to skrsne v hlave?

16 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sinatra8. srpen 2017, 11:43

Tipujem ze z nudy

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lynch7. srpen 2017, 12:53

Podla mna sa tento pan nechoval k zenam eticky.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
halo8. srpen 2017, 16:08

podla mna tvoj komentar k tomuto clanku nesedi a nieje ani vtipny... Skor je skoda ze "pan" umrel na infarkt a nezhnil v cele.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lynch24. srpen 2017, 11:49

Preco nesedi moj komentar? Co na nom nesedi? Podla teba sa spraval ten pan k zenam eticky a dostali, co si zasluzili? Ja si to nemyslim.

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější