Sobota 21. 4. 2018 svátek má Alexandra

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

16letý talent se stane nejmladším šachovým velmistrem v českých dějinách. Získá navíc cenu ve výši 60 000 korun

Český talent Thai Dai Van Nguyen se zapíše do historie domácí scény. Stane se naším nejmladším velmistrem.

12. prosinec 2017, 16:32
12. prosinec 2017, 16:32

Český talent Thai Dai Van Nguyen se zapíše do historie domácí scény. Stane se naším nejmladším velmistrem.

Česká šachová scéna bude mít nového historicky nejmladšího velmistra. Je jím jeden z nejvýraznějších domácích talentů současnosti Thai Dai Van Nguyen, který právě dnes slaví své teprve šestnácté narozeniny. Důvod k oslavám tak má hned dvakrát. Předstihne i dnes již 32letého českého hráče Davida Navaru, který na titul velmistra dosáhl „až“ 6 dní před sedmnáctými narozeninami. „V lednovém žebříčku ELO bude mít Van přes 2500 bodů, což bude znamenat splnění poslední podmínky pro zisk velmistrovského titulu, který mu bude oficiálně udělen na příštím kongresu světové šachové organizace FIDE,“ stojí v tiskové zprávě na webu Šachového svazu České republiky.

 

16letý talent se stane nejmladším šachovým velmistrem v českých dějinách. Získá navíc cenu ve výši 60 000 korun

 

Titul velmistra je v šachu považován za nejprestižnější ocenění, jakého může hráč dosáhnout. Náleží tedy pouze těm nejsilnějším hráčům. Pro jeho udělení je zapotřebí kromě dosažení zmíněného počtu bodů v žebříčku ELO také splnit několik takzvaných velmistrovských norem. Tu první Van Nguyen splnil v české šachové extralize v ročníku 2015/2016, dalších dvou pak dosáhl na uzavřených turnajích v Maďarsku. „Mezi jeho největší úspěchy patří například 6. místo na letošním Mistrovství světa mládeže do 16 let nebo bronzová medaile na Mistrovství Evropy mládeže do 12 let z roku 2013,“ uvádí dále zpráva.

 

Nejmladší český velmistr má však o ještě jeden důvod k radosti navíc. Dosažením hranice 2500 bodů v takto mladém věku totiž splní podmínky pro udělení ceny Vratislava Hory ve výši 60 000 Kč, která mu bude slavnostně udělena 30. prosince 2017 v Kongresovém centru v Praze, kde se bude konat Mistrovství České republiky v bleskovém šachu. Gratulujeme!

  


Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Jan Janeček13. prosinec 2017, 15:50

jak typické - "ČESKÝ talent"---Thai Dai Van Nguyen-- jinak blahopřeji a držím palce do budoucna, i boj o mista a i světového

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější