Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. března 2018 20:40
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Elon Musk vymazal z Facebooku účet Tesly i SpaceX. Po skandálu s únikem informací ho k tomu vyzvali uživatelé na Twitteru

TECH
Uložit Uložené

Do výzvy #deletefacebook se už zapojil i Elon Musk. Po výměně několika tweetů neváhal a z modré sociální sítě vymazal účty svých slavných společností.

Uplynulý týden nebyl pro modrou sociální síť zrovna růžový. Jak totiž vyšlo na povrch, u 50 milionů účtů došlo ke zneužití soukromých dat pro účely politických kampaní. Podílet se na tom podle všeho měly společnosti SCL Group a Cambridge Analytica.

Od té doby se začalo mezi lidmi po dalších sociálních sítích šířit heslo #deletefacebook, kterým vyzývají ostatní uživatele, aby svůj účet z nejpopulárnější sítě smazali. A přesně k tomu byl vyzván i Elon Musk, kterému na Twitteru přišel vzkaz, aby z Facebooku vymazal účet své společnosti SpaceX, je-li pravý chlap. Na to Musk reagoval slovy, že si ani nebyl vědom, že jeho firma nějaký facebookový účet vůbec má a následně jej opravdu smazal.

Tím to ale neskončilo. Chvíli nato byl totiž dalším uživatelem vyzván, aby rovněž smazal stránku své automobilové společnosti Tesla. Ta měla v tu chvíli stejně jako SpaceX přibližně 2,6 milionu fanoušků, ani to ale Muska nezastavilo a stránku bez váhání smazal.Přestože ale Musk oba zmíněné účty vymazal, na sociální síty Instagram, kterou Facebook vlastní, jsou zatím oba stále aktivní. Všiml si toho i jeden z dalších uživatelů, který se Elona proto zeptal, zda v plánu se svými účty udělat totéž právě i na Instagramu. Jak se ale zdá, zatím k tomu nedojde.  

„Instagram je ok, pokud zůstane nezávislý,“ vysvětlil Musk. „Facebook jsem nikdy nepoužíval, takže se nepovažuji za nějakého mučedníka a nemyslím si, že by to mé společnosti nějak poškodilo. Neplatíme ani žádnou reklamu nebo podporu, takže mi je to jedno,“ uzavřel své rozhodnutí. 

A jak se k nedávnému skandálu s únikem dat stavíte vy? Vymazali jste si také svůj facebookový účet? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse