Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
News

Amazon otevírá ubytovnu pro bezdomovce ve své centrále v Seattlu

Firma podniká další kroky k vymýcení bezdomovectví.

Vojtěch Vanda
3. 1. 2020 19:55 Čas čtení: 1:50
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
News
0
Vojtěch Vanda
3. 1. 2020 19:55
Čas čtení: 1:50

Amazon otevírá ubytovnu pro bezdomovce ve své centrále v Seattlu

Firma podniká další kroky k vymýcení bezdomovectví.

Vojtěch Vanda
3. leden 2020, 19:55
Čas čtení: 1:50
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Další krok v boji s nepříznivou situací pro lidi bez domova podnikl jeden z největších světových internetových obchodů Amazon. Rozhodl se otevřít ve své centrále v Seattlu, ve státě Washington, novou ubytovnu pro bezdomovce. Starat se o něj bude nezisková organizace Mary's Place. S informací přišel web Business Insider.

 

 

Lidé v rámci společnosti Amazon se už v minulosti snažili o to, aby se situace bezdomovců zlepšila. Například její majitel a jeden z nejbohatších lidí světa, Jeff Bezos, uvolnil podle Highsnobiety ze svého rozpočtu dvě miliardy dolarů pro tento účel. Nyní se firma rozhodla postavit ubytovnu, která pojme až 275 lidí, což by měl být prakticky 46% nárůst míst. 

 

Ta by měla nahradit jiný přístřešek v rámci této firmy v Seattlu – Travelodge hotel, jenž stojí v kampusu společnosti. V hotelu byl poskytován azyl pod správou organizace Mary's Place lidem bez domova od roku 2016, neziskovka ale netušila, že pro ně společnost staví vlastní budovu, přestože se měl hotel vracet pod správu společnosti kvůli opravám a dalšímu využití.

 

 

„Byla jsem připravena na to, že zavřeme a život půjde dál, a že budeme prostě akorát rádi za příležitost, která se nám poskytla,“ svěřila se vedoucí neziskové organizace Marty Hartman Business Insideru„chtěli jsme být akorát dobří sousedé a vystěhovat se včas. Neměli jsme ani ponětí, že by vůbec uvažovali o stavbě nového stálého domova jenom pro nás.“

 

 

Budova by měla otevřít někdy v prvním čtvrtletí 2020. Bude mít kromě soukromých pokojů pro rodiny také kuchyni, ve které se očekává, že se v ní uvaří až 600 tisíc porcí jídla ročně. A jelikož bude budova pod správou neziskové organizace, Amazon se rozhodl, že zaplatí její veškeré výdaje za nezbytné pohledávky, údržbu a ochranku na dalších deset let

 

 

V místě, kde má nová budova Amazonu stát, tedy v okrese King's County, je na 12 500 bezdomovců. Firma tudíž doufá, že tyto ubikace alespoň na chvíli usnadní životy těm, kteří své střechy nad hlavou ať už kvůli jakýmkoliv skutečnostem ztratili. Nicméně není to tak dávno, kdy vyšlo najevo, že společnost sice dává spoustu prostředků na charitu, se svými zaměstnanci ale v rukavičkách zrovna nejedná.

 

Jak uvedly Timesy v červnu minulého roku, některým zaměstnancům došla trpělivost a začali proti údajným nelidským podmínkám protestovat. I samotná autorka článku, Emily Guendelsberg, se o situaci uvnitř firmy přesvědčila na vlastní kůži, když se nechala najmout do skladu ve fabrice v Indianě. Ve dvanáctihodinových směnách měli zaměstnanci dohromady mimo oběd pouze 18 minut pauzu mezi zakázkami. 

 

Čistý pracovní čas, tudíž čas, v němž doopravdy pracuješ, činil 11 hodin 12 minut. Čas na pití, oddech nebo pouhé odskočení si na záchod musel být nejen předem vykalkulovaný, ale také promyšlený, jelikož vám pak nezbyl čas na nic jiného.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: businessinsider.com, highsnobiety.com, time.comNáhledový obrázek: Commons.wikimedia.org/CC BY 2.0, Autor: Seattle City Counicil
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.