Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. června 2023 v 15:15
Čas čtení 0:50
Ilona Hobzová

VIDEO: Toto je nejošklivější pes na světě. Za titul získal přes třicet tisíc korun a trofej

VIDEO: Toto je nejošklivější pes na světě. Za titul získal přes třicet tisíc korun a trofej
Zdroj: Getty Images
ZAJÍMAVOSTI SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA) ZPRÁVY ZE SVĚTA ZVÍŘATA
Uložit Uložené

O Scooterově vítězství rozhodla porota soutěže, která se snaží propagovat adopci zvířat.

Nejošklivějším psem na světě se stal čínský chocholatý pes jménem Scooter z Arizony. Rozhodli tak porotci soutěže zaměřené na podporu adopce zvířat. V neděli o tom informoval deník The Guardian.

Doporučeno
VIDEO: Belgie poslala koulařku na běh přes překážky, sklidila obdiv a získala důležité body. Je z toho hit VIDEO: Belgie poslala koulařku na běh přes překážky, sklidila obdiv a získala důležité body. Je z toho hit 25. června 2023 v 14:30

Nelehký osud handicapovaného psa

Scooter, čínský chocholatý pes s řídkou srstí, krysím ocasem a neustále vystrčeným jazykem, překonal za svých sedm let života mnoho výzev. Když byl ještě štěně, chtěl ho jeho majitel nechat utratit. Scooter se totiž narodil s tlapami, které směřují dozadu. Vypadalo to, že nikdy nebude chodit.

Jeden ze zaměstnanců útulku chtěl dát ale zvířeti šanci na život a nové majitele a vzal si Scootera domů. Psa si nakonec adoptovala Linda Elmquist, která mu zajistila cvičení a speciální vozík, díky kterému může handicapovaný pes chodit.

„Mám obrovskou radost a jsem neuvěřitelně hrdá na to, že byl Scooter korunován vítězem soutěže o nejošklivějšího psa na světě. Navzdory problémům, kterým musel čelit, vzdoroval všem překážkám a ukázal nám pravý význam houževnatosti a odhodlání,“ uvedla Scooterova majitelka k vítězství. Scooter kromě trofeje vyhrál také 1500 dolarů, v přepočtu tedy více než třicet dva tisíc korun.

Soutěž, která se již padesát let koná v rámci veletrhu Sonoma-Marin v kalifornské Petalumě, je světově proslulou akcí, jež propaguje adopci psů a představuje výjimečné psy, kteří se postavili nepřízni osudu, a oslavuje jejich nedokonalosti.

Domů
Sdílet
Diskuse