Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. července 2019 12:03
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Polovina prodaných aut v Norsku jsou elektromobily. Země chce do roku 2025 plně skončit s prodejem vozů se spalovacím motorem

TECH NORSKO
Uložit Uložené

Severská země pomalu vytlačuje auta s naftovými a benzinovými motory z trhu.

Necelá polovina aut prodaných v první polovině letoška měla elektrický motor. Oproti loňskému roku jde o dvojnásobný počet. Vyplývá to z dat zveřejněných norským silničním svazem NRF. Norsko tak opět dokazuje, že je jedničkou v prodeji elektrických vozů na obyvatele.

V pololetí tvořila elektrická auta v Norsku 48,4 % prodaných vozů. Nejprodávánější byla Tesla Model 3. Severská země se tak přirozenou cestou blíží ke svému závazku o ukončení prodeje vozů s naftovým a benzinovým motorem do roku 2025.

Tamní obyvatelé si dražší elektrické vozy mohou dovolit nejen díky fungující ekonomice, ale také proto, že je stát k nákupu vybízí a dává jim výhody a slevy z mýta. Naopak vozy se spalovacím motorem čelí vysokým daním.

Tesla Model 3

Polovina prodaných aut v Norsku jsou elektromobily. Země chce do roku 2025 plně skončit s prodejem vozů se spalovacím motorem
Zdroj: Commons.wikimedia.org/Jengtingchen
Domů
Sdílet
Diskuse