Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. prosince 2016 v 19:43
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Zdrcující rodinná tragédie přiměje Sama Worthingtona, aby hledal cestu z deprese v opuštěné chatrči

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Zhlédněte první trailer k vizuálně dobře vypadajícímu filmu o spirituální cestě osamělého muže.

Pokud rádi čtete knihy a občasně sledujete novinky z literárního světa, určitě vašemu zraku neunikla novela The Shack (Chatrč), která vzbuzovala vášně na obou stranách. Protože se jedná o silně křesťansky laděné dílo, není divu, že ho mnozí milovali a mnozí zatracovali. A z těchto vášní se rozhodlo těžit studio Lionsgate, které se rozhodlo podle knihy Williama P. Younga natočit film. Do role hlavního hrdiny Macka Phillipse dosadili Sama Worthingtona a bude rozhodně zajímavé ho sledovat, jak se osobně setkává s nejsvětější trojicí. Kromě zmíněného Worthingtona se dočkáme i herců jako Octavia Spencer, Tim McGraw, Sumire Matsubara, Radha Mitchell a Graham Green. Na režisérskou židli se usadí Stuart Hazeldine. The Shack bude jeho druhý celovečerní snímek po britském psychothrilleru Exam z roku 2009. První trailer, který najdete pod textem, vypadá velmi slibně. Tvůrci si očividně dali záležet na vykreslení rozmanitého období ve filmu, a tak budeme svědky mrazivé zimy, krásného léta i zahrady v Edenu.

A o čem vlastně Chatrč bude? Snímek vás vezme na spirituální cestu zlomeného otce od rodiny. Poté, co jeho rodina utrpí velikou ztrátu, začíná pochybovat o své víře a uvnitř něj se formuje hluboká deprese. Tváří v tvář krizi ve víře v Boha mu přijde anonymní dopis, který ho vyzývá k návštěvě opuštěné chatrče kdesi v Oregonu. Navzdory všem pochybnostem se Mack na místo vydá, a to, co najde, mu vyrazí dech. V chatrči potká nejsvětější křesťanskou trojici, díky níž najde důležité rodinné pravdy, které změní nejen jeho pohled na rodinnou tragédii, ale i na jeho život. The Shack přepsal na velkou obrazovku John Fusco (Marco Polo, Crouching Tiger, Hidden Drago: Sword of Destiny) a do kin se dostane 3. března (marec) v USA. V Česku a na Slovensku zatím premiéra ohlášena nebyla, ale jistě se jí dočkáme. Nyní už nezbývá než doufat, že si tvůrci pohrají především s vizuálem a vypustí mnohé nudné pasáže, které v knize byly na obtíž. Těšíte se na tuto neobvyklou spirituální cestu?

Domů
Sdílet
Diskuse