Pondělí 23. 7. 2018 svátek má Libor, Larisa

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pxhere.com

YouTube začne bojovat proti konspiračním teoriím. U videí s pofidérním obsahem nabídne důvěryhodný zdroj

Konspirační dokumenty budou mít na YouTube ztíženou situaci.

11. červenec 2018, 15:58
11. červenec 2018, 15:58

Konspirační dokumenty budou mít na YouTube ztíženou situaci.

Umět pracovat s kvalitními informacemi a dohledávat si souvislosti se zdá být stále důležitější. Digitální a informační gramotnost je pořád větším tématem dnešní doby. Manipulátoři využívají sofistikovaných metod a je jen a jen na provozovatelích platforem, v jaké míře s tím začnou něco dělat

 

Google, který vlastní YouTube, ohlásil novou funkci, která bojuje s šířením fake news a konspiračními teoriemi. Nová součást bude při šíření nějaké aktuality, kdy na serveru okamžitě přibývá poměrně nemalé množství manipulativního videomateriálu, přidávat také informační pruh s odkazem na seriózní internetový zdroj, kde si budou moci čtenáři o tématu zjistit víc.

 

YouTube začne bojovat proti konspiračním teoriím. U videí s pofidérním obsahem nabídne důvěryhodný zdroj

  

Doplňování kontextu by prý mohlo šíření takových informací omezit. „Je velmi snadné rychle vytvářet a nahrávat videoklipy s nízkou kvalitou, které šíří dezinformace kolem aktuálních událostí,“ uvedl produktový ředitel společnosti YouTube Neal Mohan. Je prý logicky těžší vytvořit kvalitnější video s přidanou hodnotou a ověřenými zdroji, které nesází na první domněnky nějakých situací. YouTube také hodlá podporovat kvalitní žurnalistiku ve formě grantů na 20 globálních trzích.

 

YouTube prý začne zobrazovat informace ze serverů třetích stran, mezi které patří např. Wikipedie, nebo Encyclopædia Britannica, ale bude také upřednostňovat seriózní mediální zdroje, které jsou momentálně k dispozici pro 17 zemí světa, včetně Spojených států, Velké Británie, Francie, Itálie, Brazílie, Mexika, Japonska, Indie, Jižní Afriky a Nigérie.

 

 

YouTube začne bojovat proti konspiračním teoriím. U videí s pofidérním obsahem nabídne důvěryhodný zdroj

 

V příštích měsících hodlá počet zdvojnásobit, ukáže se tedy již brzy, jestli se do další vlny dostane také Česká republika nebo Slovensko a YouTube tedy bude se svými automatizovanými systémy bojovat i tady. Zvláštní sekci dostane televizní aplikace, kde budou dostávat vyšší prioritu právě kvalitní videa zabývající se danou tématikou.

 

Proč vůbec existují?

Víra v konspirační teorie a fake news vychází z lidské nevědomosti, neznalosti, naivity, nepochopení, ze snahy některé problémy shodit na „někoho“, možná touha po poznání něčeho zákulisního. Není dobré se lidem vyznávajícím tyto teorie vysmívat, ale naopak jim snažit ukázat kvalitní zdroje, o což se koneckonců pokouší i YouTube. Otázka je, jak moc účinné to bude. Zvlášť, když lidé, chycení do pasti spikleneckých teorií, tradičním médiím nedůvěřují.

 

YouTube začne bojovat proti konspiračním teoriím. U videí s pofidérním obsahem nabídne důvěryhodný zdroj

 

Šíření takových informací může nebezpečně manipulovat další lidi a zdaleka nejhorší případ internetem šířené konspirace je, když se jí chytí také velká média, což se v minulosti několikrát stalo. Konspirační teorie mohou být téměř o jakémkoli tématu, ale tohle jsou ty nejrozšířenější:

 

1.) Tajná skupina iluminátů ovládá svět

2.) 11. září 2001 byl tzv. „inside job“

3.) Chemtrails

4.) Reptiliáni ovládají svět

5.) V Oblasti 51 komunikovali s mimozemšťany

6.) Američané na Měsíci nikdy nebyli

7.) Země je placatá

 

YouTube začne bojovat proti konspiračním teoriím. U videí s pofidérním obsahem nabídne důvěryhodný zdroj

 

Twitter také bojuje 

Do podobného boje proti fake news se zapojila také společnost Twitter, a to poměrně radikálně. Začala na své sociální síti mazat falešné účty, které tyto poplašné zprávy a konspirační teorie sířily. Během května a června se jí podařilo smazat více než 70 milionů účtů, přičemž už od loňského podzimu začala s jejich filtrováním. Sama tím ale riskuje úbytek aktivních uživatelů. Ten se prý zatím neudál. 

 

Podle Dely Harvey, viceprezidentky pro bezpečnost Twitteru, v tom budou dále takto pokračovat a nechystají se nijak polevit. Metody rozšiřování dezinformací se totiž velmi rychle vylepšují.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse26 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
26 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
radovanhric0112. červenec 2018, 8:02

11/9 bol inside job ....

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness11. červenec 2018, 21:37

Nechcem si zastávať kadejaké absurdné konšpiračné teórie, ale takáto funkcia by mohla byť škodná práve pre normálne rozmýšľajúcich ľudí.
Takže nám budú odporúčané aké dôveryhodné médiá ? CNN, abc, NBC News ? Tieto, ktoré naleteli na "faked" zábery z chemického útoku v Sýrii ? Reálne videá z "terénu" sa v mnohých prípadoch zverejňujú práve na Youtube, odkiaľ si ich berú všetky hlavné médiá. Preto sa obávam, že to môže byť v niektorých prípadoch kontraproduktívne a zneužité na propagandistické účely.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker13. červenec 2018, 13:07

Ty mas odkial info ze su to "faked" info? Z inych "doveryhodnych" medii?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness13. červenec 2018, 17:09

Odkiaľ to mám ? Z videorozhovorov účastníkov "chemického" útoku v Doume. Skôr by som to nazval mediálny útok ako chemický. Nikto nič nepočul a vojaci z White Helmets zrazu začali robiť obrovský humbuk a brali hromadne ľudí do nemocníc, hlavne deti, kde ich pooblievali vodou, búchali im po chrbátoch a podobne. Tým deckám nič nebolo. Jedno dieťa o tom aj vypovedalo, lebo sa nachádzalo na propagandisticnom videu, ktoré vysielali takmer vo všetkých televíziach. Sám to povedal, že mu nič nebolo a ani nie je, iba bol šokovaný, tak ako všetci ostatní, ktorí nevedeli čo sa deje. Doktor taktiež povedal, že iba zrazu nabehli do nemocnice a začali kričať "chemical attack" ale ani on si nič nevšimol a nepostrehol ani žiadne symptómy po chemickom útoku.
Na tú tvoju narážku dôveryhodnosti médií by som rád povedal, že je nezmyselné a typické pre komunizmus a totalitné režimy filtrovať informácie, ktoré sa k ľudom môžu dostať. Osobne, neuprednostňoval a ani nezatracoval by som žiadne médiá a nerobil by som žiadne umelé zásahy. Normalní ľudia sami pochopia, čo je dobré a zlé, keď im budú sprístupnené obe varianty.
Koniec koncov, Youtube je súkromná nadnárodná spoločnosť a môže si robiť čo chce. Potom už iba vyvstáva otázka, či Youtubu skutočne záleží na nejakej osvete ľudí, alebo chce iba slepo uprednostňovať obrovské médiá, či sa mýlia, alebo nie.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker13. červenec 2018, 19:51

"Doveryhodni" ucastnici z "doveryhodnych" videorozhovorov. Napis sme prosim ta zdroj, ty expert na chemicke utoky...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness13. červenec 2018, 21:09

napríklad https://www.youtube.com/watch?v=yaZRZo9FGQI

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker14. červenec 2018, 11:51

Russia today xDxD....Ze doveryhodny zdroj...Cista Putinovska propaganda...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness14. červenec 2018, 16:50

Mimochodom, ja som niekde napísal, že RT je dôveryhodný zdroj ? Zdroje sa musia preverovať a nie im dôverovať, potom ľahko kadečomu uveríš :D
PS: Ak máš video/článok, ktorý vyvracia niečo z tej reportáže tak to pošli a rád priznám chybu.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness14. červenec 2018, 16:44

Putin a nebodaj aj so Sorosom, či ako ? Starký ty si strašne ulietaš. To by som mohol hocijaké zahraničné médium označovať prívlastkami najvyšších činiteľov z konkrétnych krajín. Čo konkrétne je vymyslené na tej reportáži, čo som ti poslal ? Alebo automaticky nálepkuješ a dehonestuješ každý iný CNN ? Kľudne sa rozpíš, ja si to prečítam, ale zatiaľ sú tvoje argumenty príliš školácke.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker14. červenec 2018, 17:50

Ulietavas si jedine ty, pisal som ti, ze daj sem nejaky zdroj a ty sem bachnes RT....XD Ja neverim CNN a uz vobec neverim RT...Na tej reportazi je len trocha zvlastne, ze ju spracovala televizia, ktora je v rukach Putina a jeho mocenskych chutok. Tato reportaz Ruskej RT "nahodne" vyhovuje Basharovi ktoreho podporuje Putinovske Rusko a ktoreho ine media prave obvinuju z chemickych utokov...Ty vypisujes nieco o "faked" news ale pritom sem davas argumenty typu link na RT, cista schizofrenia...XD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness14. červenec 2018, 18:26

Bavme sa teraz iba o konkrétnej reportáži, nie o tej stanici a na koho je napojená, pretože takto by sme sa mohli baviť o hocijakej inej stanici. Vieš mi to teda nejako vyvrátiť ? Ja som si spravil názor iba podľa toho, čo je najpravdepodobnejšie a keď mi to sprostredkuje RT (nech to je kľudne aj TV Severka po*ebana) a je to najbližšie pravde a nikto iný nepredloží relevantnejšie dôkazy a protiagrumenty, tak sa zariadim podľa toho. Tak ako, budeš strašiť s Putinom, alebo mi predložíš normálny dôkaz ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker14. červenec 2018, 18:50

Hej a nazor si si spravil podla RT, spravne tomu rozumiem? Ty pises o "faked" news a nazor si utvaras podla RT? Velmi zvlastne... Rozdiel medzi mnou a tebou je v tom, ze ty sem pises informacie ziskane bohvie odkial ako "fakty". Ja si necham svoj nazor pre seba (nebudem tu sirit mozne dezinformacie), pretoze nemam jednoznacne spravne informacie a hlavne som tam nebol ked sa to stalo...Toto je vseobecne problem ludi v dnesnej dobe, ze vypisuju informacie ziskane nie z "tradicnych" medii ako jednoznacnu pravdu. Pritom tie informacie mozu byt mozna este horsie ako tie z tradicnych medii.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness14. červenec 2018, 21:28

Či sa ti to páči, alebo nie, tak pre mňa sú výpovede ľudí, ktorí boli priamo na mieste činu počas útoku viac dôveryhodné, ako nejaké videokonštrukcie britských a amerických médii, ktoré tam mali po 1 novinárovi. Bez ohľadu na to, či tie informácie a rozhovory poskytne RT, alebo iné médium.
Toto je takisto môj názor a keď už niečo prezentujem ako fakt, tak si to môžu ľudia ihneď overiť a vyvrátiť/potvrdiť.
To je ten reálny rozdiel medzi nami, že ja si utváram a prezentujem názory, ktoré sa očividne doposiaľ najviac priblížili pravde (množstvo reportérov v teréne, rozhovory s priamymi účastníkmi a relevantné vyvrácanie inými médiami prezentovaných faktov, ktoré nemajú buď nikoho na mieste útoku, alebo sa zmôžu na jedného externistu) a ty si proste zaškatuľkuješ média podľa toho či sú "Putinove, Merkelovej, Trumpove, Assadove, Macronove a nebodaj už aj Sorosove" a nakoniec si asi spravíš názor podľa toho ako sa vyspíš.
Povedz mi teda odkiaľ a ako si majú ľudia získavať informácie a utvárať názory ? Veď si vyškrtol doposiaľ legitímne fakty a rozhovory s účastníkmi. To naozaj sa musia ľudia riadiť podľa onálepkovania a prívlastkov od anonymných diskutérov ?
Doteraz si mi skutočne neposlal nič, čo by nejako vyvrátilo spomenuté informácie a iba tu strašíš Putinom. Preboha, veď to robí Fico, ale ten straší so Sorosom. Rád si priznám chybu, ale takto to nepôjde.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker15. červenec 2018, 12:11

Nerozumiem o com pises. Legitimne fakty su len v tvojej hlave, pretoze to nemozu byt fakty ked pochadzaju z RT...Co tu splietas so Sorosom, ja som nikde nespomenul Sorosa. To je len dalsia agenda proti zdravemu rozumu cloveka a pre stada hlupakov, ktory si myslia, ze ziskavanim info z podivnych stranok objavili "skrytu" pravdu. RT pre mna nikdy nebude legitimne medium, lebo siri prorusku propagandu. Mozu tam postavit hocikoho pred kameru, vzdy tam bude pre mna moznost, ze to je cele len "nahrate" s hercami tak aby to vyhovovalo mocenskym snaham Ruska. Ja od teba nechcem aby si si priznal chybu, to ma vobec nezaujima. Ja sa len pozastavujem nad prispevkami ludi, ktory prezentuju info ziskane z RT atd... ako neomylne jednoznacne fakty...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness15. červenec 2018, 12:55

Zjavne si vôbec nepochopil, čo som doteraz v mojich komentoch písal a ani si pravdepodobne nepochopil moju ironickú poznámku ku strašeniu s Putinom a Sorosom, ale okej, chápem tvoj názor na RT.
Povieš mi teda, že aké sú podľa teba dôveryhodné média ? Lebo podľa tvojích odpovedí mi zostáva usúdiť, že si asi robíš názory skrz články rôznych prostomyseľných blogerov na FB.
Podľa mňa najviac šíria propagandu média založené na blogoch s nejednoznačnými zdrojmi.
Spýtam sa teda inač: Aké médium by muselo prísť s totožnými informáciami ako má momentálne RT ku situácii v Doume, aby to ľudia ako ty brali vážne ?
Akože veď normálne mi odpovedz na tie 2 otázky a tam môže skončiť naša debata, lebo doteraz mám z teba pocit, že práve ty si jeden z tých, ktorí získavajú "zaručené" info. od kadejakých podivných blogerov a bezzdrojových článkov. Súdim na základe kontextu tvojích komentov.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker15. červenec 2018, 14:06

Absulutne si nepochopil. Ja ti sem nebudem davat ziadne media, ktore sledujem, nemam zaujem tu nieco propagovat alebo niekoho presviedcat. Nie, nie su to pofiderne blogy, su to respektovane media s dlhou zurnalistickou historiou. Cele o co tu ide, ze ludia v diskusiach siria informacie o ktorych nemaju sancu vediet ci su doveryhodne a ci su to tie prave fakty. Paradoxne, idu sa roztrhat aby dokazali, ze prave ich informacie su tie spravne a neomylne. Bohuzial, velakrat ako zdroj maju pofiderne wordpressove blogy alebo RT...Ok, zistim si nejake informacie z viacerych medii, utvorim si nazor podla mojho usudku ale nejdem to vypisovat do diskusie na Refreshery ako neomylnu skutocnost, lebo nemam sancu na 100% vediet co sa tam stalo lebo som tam nebol...That's all

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness15. červenec 2018, 14:53

Veď ja som si len prezentoval svoj názor na základe nejakých reálnych zdrojov a hocikto ma mohol presvedčiť o opaku. Veď to je princíp debaty a serióznej výmeny názorov. Tvojou logikou by som mohol povedať, že načo ľudia sledujú celkovo spravodajstvo ? Veď nemôžeme mať šancu vedieť, či sú tie informácie pravdivé, nikto z nás tam nebol. Ja mám v skutočnosti RT a celého Putina hlboko v p... ale prečo to ignorovať iba preto, že niekto tu straší s Putinom ? Potom sa stráca objektivita informácií, keď preferuješ iba jedno médium, prípadne jeden typ informácii. Mimochodom, taktika prívlastkovania a nálepkovania je veľká úbohosť, pretože sa to dá použiť na každé veľké médium a zostali by nám naozaj len tie blogy. Každé médium má aj vlastné záujmy, ale pokiaľ je určitá informácia riadne podložená a potvrdená ľuďmi priamo z miesta činu, niet dôvodu si podľa nej nespraviť názor.
PS: tie otázky boli rečnícke a už nejdem ďalej komentovať, lebo to nikam nevedie.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker15. červenec 2018, 15:15

Ja netvrdim, ze treba preferovat jeden typ medii a jeden typ informacii. Podla mna je praveze potrebne zistovat informacie co z najviac zdrojov aby si clovek spravil obraz o danej veci.Aj napriek tomu, vysledna dedukcia nemusi byt na 100% spravna a nejdem ju prezentovat ako realnu skutocnost. Z jedneho jednoducheho dovodu, nemam ju z prvej ruky. Z tymto uvedomenim, sa nejdem pustat do diskusie s postojom, ze ja viem co sa presne stalo. Tak ako su ty zacal prezentovat svoje info a zacal tu pisat o "faked" news atd...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness11. červenec 2018, 21:38

EDIT: Tá Sýria bola spomenutá iba ako názorný príklad.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hromozvod9911. červenec 2018, 22:13

Haluz že väčšinou to čo je k pravde najbližšie je považovane za konšpiraciu :) niečo mi tu nesedi hm

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker13. červenec 2018, 13:08

Odkial vies ze to co ty povazujes za pravdu je pravda? Bol si tam? Mas na vsetko prave dokazy?

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hromozvod9913. červenec 2018, 19:25

ty vieš odkial že to je pravda ? že to odvysielala hnojka alebo narkoza ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naker14. červenec 2018, 11:55

Nie neverim jednemu ale ani druhemu. Urcite neverim nejakemu spotenemu nerdovi co sedi za pocitacom a pise bludy a ludia ako ty tomu veria a myslia si ako svetovu pravdu objavili...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dominika Pava12. červenec 2018, 9:40

Tvl on jeste nekdo veri tomu blabolu, ze byl nekdo na Mesici? Ze si Americani ty baraky neshodili sami? OMG. Stado ovci je slusne vyhrabany koukam...

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Hahane12. červenec 2018, 18:00

alebo to bude presne naopak. :D asi sa vsetci zhodneme na tom, ze si tam mozu naozaj hodit co chcu a onalepkovat to pojmom "doveryhodne zdroje".

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bOuNcEr12. červenec 2018, 9:48

aha, takže tých xx konšpirácií ktoré sa stali pravdivými mali nakoniec dobré zdroje?

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.