Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. srpna 2018 13:55
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Úchvatné Metro Exodus představuje nádherný i hororový post-apo svět na nových 4K záběrech

TECH GAMESCOM
Uložit Uložené

Arťom se připomíná fanouškům v novém traileru pro Metro Exodus. Láká na nádhernou grafikou, ale děsivá monstra, která lační po krvi.

Letošní ročník veletrhu Gamescom je v plném proudu, a tak se stejně jako každý rok hráčům v nových trailerech představují očekávané tituly, které si v dohledné době zahrajeme. Jednou z takových her je i nadcházející pokračování kultovní série Metro s podtitulem Exodus, ve kterém se hlavní hrdina Arťom vydává z podzemních tunelů ven na povrch ve snaze najít lepší život.

S nocí přijde děs

Jedním z lákadel nového dílu bude kromě větší otevřenosti a svobody také skutečnost, že si hru budeme moct vychutnat v rozlišení 4K. A jak je z nového videa patrné, těšit se můžeme na skutečnou pastvu pro oči, a pokud se autorům z 4A Games podaří mimo audiovizuálního zpracování dotáhnout k dokonalosti i všechny další herní prvky a mechanismy, tak věříme, že čeká nás vskutku nezapomenutelný zážitek.

Nenechte se ale zdánlivě poklidnou krásou zdejšího světa zmást. Jak totiž zmiňuje krátká synopse pod videem, Arťom sice společně se svými společníky najde tisíce kilometrů daleko od zpustošené Moskvy kout přírody, který se může jevit jako ráj na Zemi, po setmění se ovšem k životu probudí děsivá monstra a zmutované bestie, které jdou po krku všemu živému. 

 

Větší a svobodnější

Jak již bylo zmíněno, nový přírůstek do série bude oproti dřívějším dílům podstatně otevřenější a hráč bude mít daleko větší míru svobody. Čistě lineární střílečky prostě asi nejde dělat donekonečna a značka se potřebuje někam pohnout. Pokud jste si ovšem zamilovali stísněné prostory ruského metra, které jsou pro předešlé díly charakteristické, i Exodus má prý taková pomrknutí po svých předchůdcích obsahovat.

Z dosavadních ukázek se zatím zdá, že se tvůrci vydali dobrým směrem a dělají vše proto, aby se zavděčili starým fanouškům a zároveň přizvali na palubu tohoto post-apo expresu i várku nových hráčů. My jsme tedy na výsledek rozhodně zvědaví a nové Arťomovo dobrodružství si v redakci určitě nenecháme ujít.

Hra Metro Exodus vychází 22. 2. 2019 a hrát budete na klasické trojici platforem Xbox One, PlayStation 4 a PC. Již nyní si hru můžete předobjednat a pro skutečné fajnšmekry si tvůrci připravili speciální limitovanou Aurora edici, která bude obsahovat steel book, artbook a pass na všechna chystaná rozšíření.

Domů
Sdílet
Diskuse