Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 25. 1. 2021 svátek má Miloš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Osobnosti - Česko
3
Vojtěch Vanda
10. listopad 2020, 17:33
Čas čtení: 2:11

Novotný v satanistickém převleku navštívil jehovisty. Jehovu přirovnal k Babišovi

Pondělní návštěva Svědků Jehovových na radnici v Praze-Řeporyjích má dohru v podobě dalšího otevřeného dopisu jejího starosty.

Vojtěch Vanda
10. listopad 2020, 17:33
Čas čtení: 2:11
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Není týden, aby se v životě řeporyjského starosty Pavla Novotného neudála nějaká neobvyklá událost. V úterý se na sociálních sítích pochlubil dopisem věnovaným Svědkům Jehovovým. Napsal jej údajně proto, že jej navštívili během nouzového stavu tři hodiny po hodině pro veřejnost, a to jen proto, aby mu předali 11 výtisků jehovistického časopisu. „Narušili mi privátní program po práci. Byla tu satanistická mše!“ napsal na Facebook Novotný.

 

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1635 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Vražda podnikatele Draka a jeho ženy: Popravu, která trvala 90 minut, si dal jeden z vrahů do účetnictvíVražda podnikatele Draka a jeho ženy: Popravu, která trvala 90 minut, si dal jeden z vrahů do účetnictví
Chladnokrevný masakr: Zienertová ubodala a udusila své 4 děti. Stala se tak jednou ze tří žen v Česku, které dostaly doživotíChladnokrevný masakr: Zienertová ubodala a udusila své 4 děti. Stala se tak jednou ze tří žen v Česku, které dostaly doživotí
10 otázek a odpovědí, které máme po 3 epizodách WandaVision. Co se ve skutečnosti děje s falešným světem?10 otázek a odpovědí, které máme po 3 epizodách WandaVision. Co se ve skutečnosti děje s falešným světem?
VÍCE

Ve svém soptění pokračoval v dopise. „Včera mě fakt nas*ali ti Svědci Jehovovi. Budete pak říkat, chudáci, jsou to jen chudáci... Tak budu krutý. (Je) nouzový stav, vůbec nemají co opruzovat se Strážní věží. Je omezený pohyb, k*rva. Zavřeno, tři hodiny po hodině pro veřejnost, venku schránka, a frajer s frajerkou přesto dole zvoní s jedenácti dopisy pro zastupitele a jedenácti Strážními věžemi!“  konkretizoval svůj vztek starosta Řeporyjí na sociální síti před sdílením samotného sdělení.

 

 

Začal nevinně. „V době nouzového režimu státu i radnice nejsme příliš otevření neohlášeným návštěvám, přicházejícím v neúředních záležitostech, dvě hodiny po zavíračce a v rozporu s nařízením vlády,“ napsal, načež vzápětí přidal formulace, kterými Novotný proslul. Nejprve jehovisty poučil o tom, že místo osvěty mají „sedět doma, krást lidem dětství, odpírat jim transfúze, dárky a Vánoce,“ a následně je poučil o tom, že mají své časopisy házet do schránky na radnici.

 

Nejspíš proto, aby příští nevítanou návštěvu vyděsil, do příspěvku přidal, že jej zrovna vyrušili při satanistické mši„Já jsem satanista a po pracovní době se tu schází náš kroužek satanistické filozofie,“ objasnil jehovistům. Za satanisty následně označil svou manželku i celé zastupitelstvo. K tomu přirovnal Jehovu k Andreji Babišovi, načež si povzdechl, že modla jehovistů neexistuje a premiér ano.

 

 

Závěrem jehovistům dodal, že stejně jako oni mu doručili dopisy osobně, i on se za nimi se svou odpovědí zastaví. „Protože vám ale chci projevit úctu hodnou představeného Řeporyjí i našeho Templu, toto psaní vám zítra také doručím osobně (...) a očekávám, že si to ode mě někdo převezme stejně vlídně, jako si to kněžka Azraelova, paní Vlasta, převzala od vás. Běda, jak ne, vy nešťastníci. Hudry, hudry!“ ukončil svou rozpravu.

 

 

Ke psaní přidal Novotný na sociální sítě i obrázky, aby dokázal, že je opravdu satanistou. U dopisu si tak vyfotil pentagram s gumovou rukou čerta, udělal si maskovanou fotku před zrcadlem, a také ukázal výtisky Strážní věže před údajným skartováním. V úterý odpoledne Novotný nakonec k jehovistům opravdu přijel převlečený za čerta. I s televizním štábem.

 

 

„Hodinu jsem se dobýval. Jim, aby člověk doručoval s policií. No nic, vybavené,“ sdílel na Twitter s fotkami, jak v převleku lucifera vystupuje z radniční multikáry, stojí na plotu sídla jehovistů a následně něco konzultuje i se strážníkem pražské městské policie. Svědci Jehovovi si i tak nejspíš příště rozmyslí, jestli na radnici do Řeporyjí příště chodit, ať už tam dělají cokoliv.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: twitter.com/pavel_protekcni Tagy: česko, pavel novotný, dopis, praha, Koronavirus, Jehovisti
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.