Vyzkoušej klub Refresher+ už od 0 Kč 😱
11. srpna 2024 v 16:03
Čas čtení 0:19
Eva Thonhauserová

Američance odebrali olympijskou medaili. Jedna ze soutěžících protestovala, že jí 3. místo nepatří

SPORT LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2024 OLYMPIJSKÉ HRY PAŘÍŽ 2024

Cenný kov nakonec dostane rumunská reprezentantka Ana Barbosu.

Americká gymnastka Jordan Chiles přijde o bronzovou medaili. Tu získala ve finále na prostných. Sportovní arbitrážní soud (CAS) vyhověl odvolání rumunské reprezentantky Any Barbosu, která tak dodatečně získá bronzový kov.

Jel jsem na dovolenou do Říma. Čekal mě škorpion v pokoji, spousta bezdomovců a arogantní řidiči všude Jel jsem na dovolenou do Říma. Čekal mě škorpion v pokoji, spousta bezdomovců a arogantní řidiči všude 11. srpna 2024 v 8:00

CAS rozhodl, že původně udělená známka 13,766 bodu, která Američance zařadila na třetí místo, nebyla správná. Po opravě jí přiznali známku 13,666 bodu, zatímco Barbosu získala 13,700 bodu, čímž se umístila na třetím místě.

Mezinárodní gymnastická federace (FIG) je nyní povinna aktualizovat pořadí a přerozdělit medaile v souladu s rozhodnutím soudu.