Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 25. 2. 2020 svátek má Liliana

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Refresher
15
Adam Smeták
20. srpen 2019, 16:20
Čas čtení: 8:33

REFRESHER dívka Sharlota: Za post na Instagram si v tuto chvíli vydělám víc než za koncert, chci pomáhat lidem

U šálku kávy jsme si popovídali s královnou českého rapu.

Adam Smeták
20. srpen 2019, 16:20
Čas čtení: 8:33
REFRESHER dívka Sharlota: Za post na Instagram si v tuto chvíli vydělám víc než za koncert, chci pomáhat lidem
Zdroj: REFRESHER/Filip Poreba
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
15
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Raperka, zpěvačka, ale i moderátorka Sharlota je v mnoha věcech unikátem. Už několik let suverénně kraluje ženskému rapu v Česku a zatím to nevypadá, že by se rodila její konkurence.  Na Instagramu ji sleduje 321 tisíc lidí a patří tak mezi nejpopulárnější Čechy na této sociální síti. V poslední době experimentuje s televizní tvorbou, a jak nám prozradila v rozhovoru, od hudby si dává menší pauzu. 

 

Sešli jsme se s ní v kulturním centru Pragovka, kde ochotně zapózovala našemu fotografovi Filipu Porebovi a otevřeně si s námi popovídala o tom, jak se vyrovnává se svojí slávou, jak pohlíží na ženský rap, o svých extravagantních outfitech, ale i o tom, kolik dostává za jeden sponzorovaný příspěvek na Instagramu.

 

REFRESHER dívka Sharlota

 

Jak se vyrovnáváš se slávou?

Těžko říct, sláva je relativní pojem.

 

Sláva je 321 tisíc followers.

Na naše české poměry to jsou docela velká čísla, ale jsem ráda, že jsem si to všechno vybudovala postupně. Skrze všechny projekty, skrze všechen hejt. Jsou dny, kdy mě to mega sere, ale jen kvůli lidem. Chci mít i svůj klid. Ale neřekla bych, že by mě sláva jako taková srala. Proč by mě srala, když dělám věci tak, aby mě lidi znali. Chci jim něco sdělit. 

 

 

A děláš věci, aby tě lidi znali? Proč ses rozhodla dělat hudbu?

Protože si myslím, že moje myšlenky a názory můžou ostatním lidem v životě pomoct. A to je pro mě důležitý. Nejdřív jsem chtěla představit sama sebe, bavilo mě, když to lidi viděli a reagovali na to. Postupem často z mého vlastního seberozvoje vykrystalizovalo, že mě naplňuje lidi potkávat a zlepšovat jim náladu. Třeba jen tím, že někde jsem. A je vlastně jedno, jestli budu dělat hudbu nebo točit filmy.

 

Pro mě je důležitý, aby se lidi kolem mě cítili dobře. Jsem taková bytůstka, takovej skřítek, co tady existuje a snaží se předávat svoje zkušenosti nebo zážitky lidem a pomáhat jim v období, kdy jim není úplně nejlíp. Protože když mi není nejlépe, tak mi lidi taky vrací energii a pomáhají mi. Ten kruh se musí neustále točit. 

 

Nevadí ti, když tě lidé poznávají na ulici a chtějí s tebou fotku?

To je strašně individuální záležitost. Nejsem člověk, kterej by dokázal odmítnout slušné lidi. Ale když se někdo chová tak, že ti to není příjemný, tak nereaguješ pozitivně. 

 

REFRESHER dívka Sharlota

 

Máš nějakou negativní zkušenost s fanouškem?

Lidi si hodně dovolí, když jsem sama. Jsou třeba nějaký skupinky, co na mě řvou sprostě, nebo něco hnusnýho. Já jim to odpouštím, ještě nejsou tak vyspělí, aby byli spokojení sami se sebou a tím pádem mají potřebu řešit tyhle věci. Ale jednou mě jeden týpek pronásledoval až k bytu, to bylo fakt divný.

 

Co se týče hejtu, tak zjišťuju, že až teprve teď mi přestává vadit, že mě někteří nemají rádi. Dřív jsem s tím strašně bojovala, chtěla jsem, aby se mnou všichni byli v pohodě za každou cenu. Teď už dávám energii jen do lidí, kteří vím, že mě mají rádi jaká jsem a na tohle se snažím srát. I když je to těžký. Mám dny, kdy to zvládám líp, někdy hůř. Teď budu vydávat svojí věc, která se jmenuje Lásky není dost a je na tomhle tématu celá postavená. 

 

A co protipól? Lidi, kteří tě hned začnou objímat a jsou velmi intimní?

Já jsem hodně kontaktní člověk. Jsem taková, že všechny objímám, dávám jim pusu, protože musím lidem ukazovat, že je mám ráda. Nedokážu hrát na nikoho divadlo a k lidem přistupuji jako otevřená kniha, i když se tisíckrát spálím. Nedokážu bejt jiná. Jsem autentická a vůbec mi nevadí, když mě lidi objímají. Ale všechno má svoje meze. 

 

 

Tvoje outfity jsou image, nebo jseš to ty?

Pokud bych se v tom necejtila, tak bych si to nemohla vzít. Kdyby lidi cítili, že to je něco, co si na sebe beru jen kvůli něčemu, tak to poznají a budou to hejtovat. Já miluju, když člověk může bejt každej den jinej.

 

REFRESHER dívka Sharlota: Za příspěvek na Instagramu si vydělám víc než za koncert, chci pomáhat lidem

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 672 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 69.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Král je zpět: 10 nejlepších zápasů Tysona FuryhoKrál je zpět: 10 nejlepších zápasů Tysona Furyho
Devatenáctiletý designér vyvíjí aplikaci, která má přilákat dárce krve. Firmy se o něj rvou, a to ještě neodmaturoval (Rozhovor)Devatenáctiletý designér vyvíjí aplikaci, která má přilákat dárce krve. Firmy se o něj rvou, a to ještě neodmaturoval (Rozhovor)
Velký kolový test: Jak chutná údajně nejlepší kola na světě a ze které doslova skřípají zuby?Velký kolový test: Jak chutná údajně nejlepší kola na světě a ze které doslova skřípají zuby?
VÍCE

Nahrálas nějakou hudbu, kterou bys zpětně už nevydala?

Určitě ne. Všechno, co člověk dělá, má význam. Ale když mi bylo 15 a začala jsem zpívat, tak jsem nahrála nějaký anglický písničky a to vím, že do toho bych znovu nešla. Nechci dělat anglický věci. Tady v Česku toho je ještě hodně na práci. Pro lidi, které baví angličtina, nebo můj hlas, ale nebaví je hudba, kterou dělám, nahrávám covery. Chci, aby si každej našel tu svoji Sharlotu, kterou má rád.

 

Zatím nemáš ambice prosadit se mimo Českou republiku?

Zatím ne, vůbec. Chci si dělat to svoje. Když přijde nějaká nabídka, tak proč ne, ale zatím vůbec. 

 

Když děláš na hudbě, je to systematická práce, nebo jsi spíš impulzivní?

Na tohle jsem pankáč. Až moc. Mně ten proces trvá ultra dlouho. Trošku mě to sere. 

 

REFRESHER dívka Sharlota

 

Ještě pořád čekáme na Sextape...

Když je to Sextape, tak jsme ho chtěli vydat na Valentýna. Tam to směřuje. Ve výsledku mám teď už připraveno třeba 15 věcí, ale dokud nebudu cítit, že to chci dát, tak to nedám.

 

Proč ten název Sextape?

To jsme vymysleli už hrozně dávno s mým klukem a má to vystihovat moje období, kdy jsem se cítila, že se mnou společnost vymrdává každej den a můj život je takovej sextape. Je to hodně jinak laděný než to, co jsem dělala dřív. 

 

Texty si píšeš sama, nebo si je necháváš psát?

Je to nárazový. Je třeba beat, Erik napíše text a já si ho pak přepíšu, změním věci, co mě serou a vytvoříme tak text na půl. Ale většinu věcí mám svejch.

 

 

Kolik toho, co děláš, tvoří hudba?

Za poslední rok je to velice malá část. Přišla na mě krize. Je mi 22 let, dělám to od patnácti. Za sedm let jsem měla tři volný víkendy a cítím, že jsem přestala mít energii a chuť dělat hudbu. Na hudbu jsem v poslední době dost zanevřela a hodně jsem se sebou bojovala. A já vím, že nikdy nic víc nebudu umět, něž to, co právě teď dělám. Ale taky vím, že si každej umělec potřebuje dát break, jinak vyhoří. A může vyhořet tak, že se k tomu, co dělá rád, už nikdy nevrátí.  Musela jsem se od toho oprostit, protože jsme cítila, že se ke mně tahle krize blíží. 

 

REFRESHER dívka Sharlota

 

Takže si teď dáváš přestávku od hudby?

Přestávku ne. Já vydám tak jednu věc, ale vždycky to jsou spolupráce. Na svoje věci potřebuju čas a právě proto se hrozně těším na to, co teď vyjde. Je to asi po roce a půl moje další sólo věc. Uvidíme, jestli mě to nenakopne k dalším věcem. 

 

Někdy mám stavy, že mám chuť si rozdrásat duši

 

Moderovala jsi The Voice Česko Slovensko a byla jsi ve Zlaté mládeži. Není televizní tvorba něco, čemu by ses chtěla do budoucna víc věnovat?

Baví mě to moc. Příští týden se chystám na Tvoje tvář má známý hlas a teď v říjnu budu mít mini roli v jednom filmu. Určitě je to cesta, kterou bych chtěla vyzkoušet. Jako základ si ale chci dál ponechat hudbu, ačkoli rozhodně není mým zdrojem vydělávání peněz. Hudba je to, co já miluju, ale lidi musí pochopit, že kromě ní se musím věnovat i jiným věcem, aby ty peníze na hudbu vůbec byly. 

 

Vyděláš víc za jeden sponzorovanej post na Instagramu než za koncert?

Jo. Určitě jo. Jsou to velký nepoměry. Je to ironie.

 

 

Jak si vysvětluješ, že na Slovensku ženský rap funguje a u nás jsi vlastně jen ty?

V Česku jsou lidi strašně zlí a nepodporujou tě. U mě je jedno, kolik udělám dobrejch písniček nebo kampaní. Jsem furt na začátku. Na cokoli, co udělám, se pohlíží, jako by to byla moje první věc. 

 

A myslíš si, že to je kvůli tomu, že jsi žena?

Nevím, jestli žena. Holky na to serou, protože nemají nervy na to, aby furt něco poslouchaly. To tě zničí. Někdy mám stavy, že mám chuť si rozdrásat duši. Člověk je v píči z toho, jak si ho lidi rozeberou na kousky a na to každá ženská nemá. 

 

REFRESHER dívka Sharlota

 

V amerických klipech mají rapeři většinou polonahé twerkující ženy. Nepřijde ti to sexistické?

Já to mám ráda. Nikoho neodsuzuji, mě vždycky bavily ženy v klipech. Ta holka není nucená se v tom klipu kroutit, ona tam jde, protože ví, že má dobrou prdel. Myslím si, že to nějakým způsobem k sobě patří. 

 

Je super, že díky sekáčům se dokážu obléct stylově za pár korun.

 

Která ženská raperka je nejlepší?

Ono si řekneš, že tady v Česku a na Slovensku je nás nějakých pět, ale když se podíváš do USA, tak ti taky nikdo neřekne jiná jména než Nicki Minaj a Cardi B. Je to boj. Já mám Nicki vytetovanou, mám k ní vztah. Teď to trošku posrala s tím evropským turné, ale já jí za to neodsoudila a nepřestala jsem ji poslouchat. Podle mě je teď hodně frustrovaná z toho, jak se daří Cardi B. 

 

Co posloucháš mimo rap?

Já hrozně teď jedu Jorju Smith, ale takovým stylem, že to je moje alma mater. Kdykoli přijdu domů a potřebuju se úplně vyčistit, tak si pustím Jorju. Mám samozřejmě ráda Miley a její nové věci. Alternativnější zpěváky mám ráda. 

 

Uděláš si někdy face tat?

Ne. Já mám ráda svůj obličej. 

 

Jak velký je tvůj šatník?

Obrovskej. Já jsem člověk, kterej dokáže všechno využít na sto procent. Schovávám si od dárků stužky, pak si nakupuju vesty a dělám si na ně různý aplikace. Hrozně mě baví dělat si custom věci a DIY. Ani jeden kus oblečení se nevyhodí, buď to jde kámoškám, rodině, nebo na charitu.

 

REFRESHER dívka Sharlota

 

Máš nějaké dražší high fashion značky?

Vůbec. Moje nejvíc high fahsion značka byla Fenti od Rihanny s Pumou, skrz to, že mě ta fashion bavila. Mám nějaký dražší brýle, ale nechodím nakupovat do Pařížský. To mě sere. Je super, že díky sekáčům se dokážu obléct stylově za pár korun.

 

Jak často se stává, že máš stejný outfit?

Na akci nikdy. Já si pamatuju koncerty podle toho, jakej jsem měla na sobě outfit. 

 

Když cítím, že ve tři ráno potřebuju lidem něco říct, tak to tam nahodím.

 

Chodila jsi s Rennem, teď chodíš s Lucasem. Oba jsou pořád tedy pod střechou jednoho labelu. Není tam nějaká zlá krev?

Je to pět let. Myslím si, že už je to dávno za náma a hlavně, vůči Lucasovi to on měl vyřešený. Tam byl problém mezi mnou a jím, ale Renné s Lucasem problém neměl. Není to tak, že bychom si zavolali a šli na kafe, ale když někde jsme a řeknem si, že máme hlad, tak klidně jdeme na jídlo.

 

Je nějaká společnost, se kterou bys odmítla spolupracovat?

Určitě. Mně chodí velice často fakt dobrý nabídky na alkohol, ale já to neudělám, protože piju tak rekreačně, že už to ani víc nejde. Pro mě je blbost sdílet alkohol, protože je fakt na hovno. Cigára jsou taky hovno, to je úplně zbytečný. Lidi to vycítí a ví o mě, že sdílím jen věci, které mám ráda. Asi by pro mě byla píčovina propagovat Lenor, když peru jednou za měsíc. 

 

REFRESHER dívka Sharlota: Za příspěvek na Instagramu si vydělám víc než za koncert, chci pomáhat lidem

 

Prozradíš, kolik u tebe stojí jeden Instagram post?

Já to prodávám ještě hodně pod cenou. Hrozně záleží. Můj profil je naceněnej na jeden post za 60 tisíc, a můžu ti říct, že to dávám o půlku míň.

 

A i když je to o půlku méně, tak je to pořád víc, než kolik dostaneš za koncert?

Jo. Ale pro mě peníze nikdy nebyly důležitý, je super že můžu jít na jídlo, dát si dobrý kafe, jdu do kina, koupím si co se mi líbí a beru to jako absolutní nadstandard. Ale nikdy pro mě peníze nebyly důležitý. A hudba je složka, která mi peníze vydělává nejmíň, přestože ji mám nejradši. 

 

Jak moc si zakládáš na své image? Když se fotíš na Instagram, přemýšlíš, kdy fotku ideálně přidat, s jakým popiskem, hashtagy a tak dále?

Nee. Vždyť já jsem nahodila fotku dneska ve 3 ráno. Je mi to jedno. Když cítím, že ve tři ráno potřebuju lidem něco říct, tak to tam nahodím.

 

Koho posloucháš z českýho rapu?

Mám hodně ráda Sergie Barracudu, pak třeba i Dorianovy věci. 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: REFRESHER/Filip Poreba Tagy: REFRESHER dívka
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
51
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.