Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. dubna 2015 22:10
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Temná věž od mistra hororu Stephena Kinga se dočká filmového zpracování!

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Jedna z nejlepších knižních sérií od Stephena Kinga se konečně dočká filmové podoby.

Šéf Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group našel další klenot, do kterého se může s chutí zakousnout. Sony Pictures se spojili s MRC na financování nového projektu. Bude jím zpracování velkolepé knižní série o pistolníkovi jménem Roland Deschain. Ano, samozřejmě je řeč o Temné věži - sedmidílné sáze od krále hororů Stephena Kinga. Sony plánuje natočit obsah všech sedmi dílů (osmi, pokud přičteme i doplňkový díl Závan klíčovou dírkou). Nový scénář k filmu je založen na událostech první knihy (Pistolník). Zaměřuje se tedy především na ústředního hrdinu a jeho honbu za mužem v černém (ne, opravdu to nebude Will Smith). Těm, kteří knihu nečetli, bych rád alespoň trochu nastínil, o co půjde. Stoprocentně můžu potvrdit, že se můžeme těšit na velkou událost na poli fantasy - ne-li srovnatelnou se zprofanovaným Game of Thrones.

Temná věž od mistra hororu Stephena Kinga se dočká filmového zpracování!

Roland je pistolník žijící v přízračném světě ztraceném někde v budoucnosti. Jde o svět, který je po všech stránkách zdevastovaný. Právě Roland pátrá po tom, zda jde opravdu o podsvětí, nebo zda má tu čest s alternativou našeho světa. Pátrání věnuje svoji duši. A proč pátrá po muži v černém? Ten jediný totiž zná cestu do Temné věže, což je místo, kde se všechny světy prolínají. Roland musí na své cestě zaplatit několika životy a nepůjde tedy o zrovna pohodovou fantasy oddychovku. S tím nepočítej. 

Scénář, který Sony použije, stvořili Akiva Goldsman a Jeff Pinkner a jde o kompletní revizi původního návrhu, který dříve už nastínili Warner Bros. a Universal. Krom toho, MRC se vrhne na tvorbu televizního seriálu jako doplněk filmové série. Sám Stephen King pak potvrdil, že se filmového zpracování nemůže dočkat. Prohlásil, že sledovat Rolandovu cestu na obrazovce bude vzrušující pro všechny, kteří ho následovali již v knižní podobě a že film je skvělý a kreativní přístup ke zpracování jeho knih. Sony prohlásilo, že Temná věž se stane jejich prioritou a okamžitě se dají do hledání vhodných režisérů. Stephen King dílo prodal za symbolický jeden dolar. Premiéra je zatím v nedohlednu, ale rozhodně se máš na co se těšit.

Temná věž od mistra hororu Stephena Kinga se dočká filmového zpracování!
Domů
Sdílet
Diskuse