Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 27. 11. 2020 svátek má Xenie, Oxana

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Kultura - Události
1
Vojtěch Vanda
21. srpen 2020, 12:41
Čas čtení: 1:55
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Uspořádal se každý rok, uspořádá se i letos! Jubilejní 60. Zlín Film Festival nabídne 300 filmových snímků a 158 premiér

I přesto ale bude určitě stát za to!

Vojtěch Vanda
21. srpen 2020, 12:41
Čas čtení: 1:55

Filmový festival pro děti a mládež Zlín Film Festival bude! Jubilejní 60. ročník koronaviru neustoupí, nicméně jeho obvyklý košatý program bude viditelně okleštěn. Přesto se mohou návštěvníci za dva týdny těšit na 300 filmových snímků, 158 premiér a další doprovodný program.

 

 

Pozdě, ale přece. Letošní kulatý ročník akce Zlín Film Festival proběhne v náhradním termínu 4. - 10. září, nicméně organizátoři jsou vůbec rádi, že se jej povedlo navzdory světové nákaze covid-19 vůbec uspořádat. Obrovskou motivací k jeho uskutečnění byla podle organizátorů hlavně skutečnost, že mládež z letošního filmového léta prakticky nic nemá.

 

„Náš projekt je už od prvopočátku zaměřený na práci s dětským publikem, a proto považujeme za důležité zejména po tom, kdy děti strávily tolik času doma a nabídka filmů v kině je omezená, přinést jim kvalitní filmové zážitky, které navíc mohou sdílet se svými spolužáky, rodiči nebo kamarády,“ uvedl prezident festivalu Čestmír Vančura.

 

 

A dodává: „V neposlední řadě je náš festival první ,pokovidovou' akcí, na níž mohou tvůrci filmů pro děti a mládež vůbec představit svoje snímky. Nabídku kvalitní audiovize považujeme v dnešní době pro společnost za významnou.“ 

Přísná opatření

Ten, kdo na festival zamíří, ale musí počítat s tím, že bude kvůli hygienickým opatřením významně sešněrován„Zrušili jsme z našeho pohledu rizikové akce a soustřeďujeme se na ty, které rizikové nejsou a zaměřují se hlavně na filmový program, kde umíme zajistit dodržování platných hygienických pravidel,“ sdělila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

 

 

První změnou v tomto směru bude absence obvyklých mezinárodních delegací, což se dotklo i porot. „S ohledem na situaci jsme upravili také složení mezinárodních porot. Většina zahraničních zástupců jsou filmoví odborníci, kteří dlouhodobě žijí v České republice,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová. O svůj kosmopolitní charakter ale festival nepřijde. Stále budou k vidění snímky z Jižní Korei, Mexika, Austrálie, Španělska, Brazílie i Norska.

 

Další změnou je úprava dopoledních promítání pro školy, kde v rámci jednoho promítání budou moci být pouze žáci jedné instituce. Veřejnosti a delegacím nebude umožněn vstup. Třetí a zásadní změnou bude nutnost registrace, což  bude podmínkou pro nákup vstupenek do kina i návštěvy vybraných akcí doprovodného programu.

 

 

„Všichni návštěvníci včetně dětí se musí zaregistrovat, a to od 24. srpna online na webu
festivalu nebo prostřednictvím aplikace Zlinfest, případně od 1. září i osobně na
speciálním registračním pointu u zastávky MHD Náměstí Míru.“ zdůraznila Jarmila
Záhorová a ubezpečila, že všechny možnosti registrace budou velmi snadné

Bez koncertů a Červeného koberce

No a posledním, avšak obrovským omezením bude letos absence velké části doprovodného programu. Budou vypuštěny velké koncerty v koncertní zóně, vystoupení základních uměleckých škol, „Červené koberce“ a chybět bude také party stan. „O setkání s oblíbenými osobnostmi ale návštěvnici úplně nepřijdou. Připravujeme nové atraktivní formáty, které představíme až na samotném festivalu,“ naznačila Záhorová.

 

Pořád je ale na co se těšit. Uvidíš na 300 filmů z 50 zemí světa, 158 premiér, 37 filmových workshopů a i něco málo zbylo z doprovodného programu. Program bude zveřejněn už 21. srpna, předprodej vstupenek už 28. srpna. Jestli tě zajímají další podrobnosti, neváhej navštívit festivalovou stránku, abys byl připraven dorazit v září do Zlína.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Zlín Film Festival Tagy: film, festival, česko, Zlín, 20/20, Zlín Film Festival, opatření
Ohodnoť článek
2
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
10:01
George Clooney se dostal do konfliktu s maďarskou vládou. Premiér Orbán vytáhl George Sorose. George Clooney se dostal do konfliktu s maďarskou vládou. Premiér Orbán vytáhl George Sorose.
8:11
Když ty jsi nová vlna, tak Gleb je oceán. S Otisem freestyleují první ligu. Když ty jsi nová vlna, tak Gleb je oceán. S Otisem freestyleují první ligu.
Čtvrtek 26. 11. 2020
19:39
Zásnuby pod vlivem alkoholu a bez prstýnku. Poslechni si příběhy posluchačů podcastu Love is on the air.
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.