Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 8. 8. 2020 svátek má Soběslav

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hry
7
Ondřej Jarůšek
Dominik Vetrák
18. prosinec 2016, 20:43
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

Které hry nás v tomto roce zaujaly nejvíce a neměly by chybět pod vaším vánočním stromečkem?

Ondřej Jarůšek
Dominik Vetrák
18. prosinec 2016, 20:43
Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Rok se s rokem sešel, a tak je znovu namístě zrekapitulovat si ty nejlepší herní tituly, které nám uplynulých dvanáct měsíců přineslo. Výběr nejlepších her není nikdy snadný, a to obzvlášť v případě letošního seznamu, vydání se totiž dočkala celá řada velmi kvalitních a zábavných titulů napříč nejrůznějšími žánry, které si každým coulem zaslouží pozornost širšího publika. Redakční tým Refresheru dal proto hlavy dohromady a výsledkem našeho hloubání a dohadů je celkem jedenáct her, které nás oslovily o něco více než ty ostatní (plus jeden bonus). Zároveň jsme se také snažili o určitou žánrovou rozmanitost. Vzhledem k tomu, že letos byla konkurence opravdu silná, je možné, že zrovna váš osobní favorit se v našem výběru neobjevil, avšak není třeba zoufat, podělit se o něj s námi můžete v sekci komentářů. Dále jsme si pro vás připravili také čtenářskou anketu o hru roku, která na vás čeká níže pod článkem, takže svému oblíbenci určitě nezapomeňte dát svůj hlas a zvolte společnými silami celkového vítěze. Nyní se už ale pohodlně usaďte a vychutnejte si následující výběr. Pořadí je čistě náhodné.

 


 

 Forza Horizon 3

(Xbox One, PC) 

Pokud nějaké závody, tak v první řadě ty od Playground Games. Ti si dali na nejnovějším přírůstku do „spin-off“ arkádovější a hlavně open worldové série Horizon maximálně záležet, čehož výsledkem je její nejlepší díl. Množství zábavných výzev, velké akce, skvělý pocit z ježdění, desítky různorodých aut, vizuál, photo mód schopný zachytit skutečně nádherné záběry, podmanivé prostředí Austrálie a tak dále. Horizon 3 dobře vypadá, dobře se poslouchá (soundtrack skvěle doplňuje vizuál) a co je hlavní, dobře se hraje. V žánru racingovek tohoto roku nemá žádnou konkurenci. Bonusem je pak multiplayer či plánovaný přídavný obsah včetně sněžné nadílky, která již do hry dorazila.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Final Fantasy XV

(PlayStation 4, Xbox One, PC)

Pokud se vám o vánočních svátcích naskytne velké množství volného času a hledáte adekvátně enormní titul, kterým byste jej zaplnily, zřejmě neexistuje lepší volby než Final Fantasy XV. Nejnovější díl slavné RPG série ze země vycházejícího slunce se po deseti letech ve vývoji před nedávnem objevil na pultech obchodů a hráči se tak mohou konečně vydat na další dobrodružství do tohoto nesmírně bohatého univerza – tentokrát se ocitneme v kůži mladého prince Noctise, kterého na každém kroku doprovází trojice jeho věrných kamarádů. V obrovském otevřeném světě je možné bez problému utopit doslova desítky, ne-li přes sto hodin, čili v tomto smyslu má patnáctý díl této sáhodlouhé ságy mezi letošními hrami jen pramálo konkurentů. Po stránce příběhu není Final Fantasy XV žádným zázrakem, pokud je vám však podobný typ her blízký, budete se u tohoto „japonského Zaklínače“ dobře bavit a budete se bavit dlouho. Hodně dlouho. 

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Deus Ex: Mankind Divided

(PlayStation 4, Xbox One, PC)

Napůl člověk, napůl stroj Adam Jensen je zpátky a spolu s ním se v plné síle vrací i populární série Deus Ex. Nový díl s podtitulem Mankind Divided od autorů z kanadského studia Eidos Montreal hráče zavede do sebevražednými útoky, nenávistí a segregací sužované pražské metropole, kde na chraptícího agenta s kovovými končetinami čeká hned dvojí boj, a to proti místní teroristické skupině na jedné straně, a tajným spolkem Iluminátů na straně druhé. Již dřívější díly série se vyznačovaly skvělým zpracováním hratelnosti, ta se zde ovšem dočkala ještě dalšího vylepšení, z povědomé kulis českého města dýchá pohlcující atmosféra a za vyzdvižení stojí taktéž povedený design úrovní. To všem pak přispívá k tomu, že Deus Ex: Mankind Divided se oprávněně řadí mezi jedny z nejlepších moderních akčních stealth titulů. 

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Gears of War 4

 (Xbox One, PC)

Na plnohodnotného nástupce oblíbené Cliffyho série, která se stala jednou ze tří vlajkových lodí konzole od Microsoftu, jsme si pár let museli počkat. Po oznámení jsem měl upřímně dost velký strach, co se se sérií stane, protože se autoři pyšnili tím, že z ní udělali hororovou střílečku. Naštěstí pro hráče, které stále baví styl Gearsů, hodně se toho nezměnilo, což si přiznali i vývojáři s tím, že v dalším díle už budou ambicióznější a odvážnější. Čtvrtá část velkolepého příběhu kolem Marcuse Fenixe se soustředila na jeho syna a pár jeho přátel. Ti musí po 20 letech po událostech třetí části čelit zcela nové hrozbě, zatímco jim nedají spát i jednotky GoG, z nichž většina hrdinských Gearsů odstoupila. Gears of War 4 oplývá úžasnou hratelností, která si vás omotá kolem prstu a pravděpodobně i donutí projít hru ještě jednou. Vizuál místy překonává očekávání a limity Xbox One, nové postavy si rychle získají vaše sympatie, no a příběh rozhodně nezklame, i když se dočkáme nejednoho klišé a v první řadě nepříjemně vyříznutého konce, který končí v nejméně vhodnou chvíli - když tempo skutečně začne nabírat na obrátkách a věci se dají do pohybu. Pokud máte rádi původní trilogii, Gears of War 4 je pro vás must have titulem. A to jsme ještě nezačali chválit skvělý coop, multiplayer a Horde mód. Skvěle investované peníze.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

 Battlefield 1 

(PlayStation 4, Xbox One, PC) 

Battlefield 1 patří bezesporu ke casual titulům. Je určený pro masy a jde o další válečnou FPS. Čím je tedy odlišný a proč si i u nás, jako i všude ve světě, vysloužil takovou vysokou známku? V první řadě musíme společnosti DICE a EA pochválit za to, že konečně daly na hráče a přinesly válečnou hru z prostředí válek 20. století, konkrétně první světové. Audiovizuál je v případě DICE zárukou nesmírné kvality a mulťák je nesmírně zábavný a chytlavý, čemuž napomáhá i skvělý, i když ne dokonalý mód Operations. Příjemně překvapil i singleplayer s 5 kapitolami zaměřujícími se na odlišná prostředí a postavy první světové války, které nám dokazují, že ve středu ostré palby to nemá nikdo lehké a je jedno, jaké je národnosti. Po dlouhých letech jde o skutečně hodnotný Battlefield, který není takovým bugfestem, jak jsme tomu u posledních dílech zvyklí a také přináší do série něco nového. Pokud vás baví FPS, nepochybně tu máme jednoho z hlavních aspirantů na samotný trůn žánru roku 2016.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Titanfall 2

(PlayStation 4, Xbox One, PC)

Pokračování předloňského titulu Titanfall z dílny amerického studia Respawn Entertainemnt, původních tvůrců úspěšné série Call of Duty, je širší veřejností možná trochu neprávem přehlíženým titulem, který v sobě ovšem skrývá zcela nesporné kvality. Příběhově nevýrazná, ale zato po stránce hratelnosti nadmíru povedená kampaň pro jednoho hráče v kombinaci s chytlavým a zábavným multiplayerem dělá z intenzivní akce Titanfall 2 povinnost nejen pro všechny fanoušky předchozího dílu, ale taky pro příznivce celého odvětví rychlých, vysoce dynamických stříleček z pohledu první osoby. 

 Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

The Last Guardian

(PlayStation 4)

Poeticky nádherná hra, dlouhodobě vyvíjený titul s nádherným koncem, vyšperkovaným a se srdcem zpracovaným poutem mezi Tricem a malým chlapcem. Fumito Ueda však pozapomněl, že dobrá hra se v první řadě musí dobře hrát. A tady titul zadrhává, a to hlavně kvůli doslova nepřátelské kameře, nešikovnému pohybu chlapce a problémech s AI Trica. Pokud si však nenecháte pokazit kouzelný průběh hrou těmito nedotažené aspekty, čeká vás zábavné skákání s Tricem, podmanivý audiovizuál a nesmírně si užijete i hádanky. Hra vás totiž nijak nenavede na to, jak pokračovat. Pokud jste nepozorný hráč, je velká šance, že se v některých úsecích nepohnete. A právě to se cení nejvíce. Dnešní AAA hry jsou až příliš jednoduché. Od hráčů toho hodně nežádají, o to více si The Last Guardian užijete. Hlavně vám však titul musí sednout, v redakci jsme si však The Last Guardian zamilovali a po Uncharted 4 je hned na druhém místě nejlepších her roku. Více vám ale prozrazovat a popisovat nebudeme, nejlepší zážitek ze hry budete mít tehdy, pokud o ní příliš mnoho vědět nebudete.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Dishonored 2 

(PlayStation 4, Xbox One, PC)

Po čtyřech letech čekání nám domácností znovu prostoupil onen omamný zápach krve, moči a velrybího tuku, který hráči prvního dílu Dishonored tak důvěrně znají (s trochou fantazie). Druhé pokračování duchovního nástupce kultovní série Thief je definicí volnosti a svobody v přístupu k misím, v rámci jejichž plnění se kreativitě a nápaditosti takřka žádné meze nekladou. Je libo chladnokrevně zmasakrovat vše v okolí, co má ten a dýchá? Proč ne. Nebo chcete naopak dohrát celou hru bez magických schopností a jediného zabití? Jen do toho. Herními stylu hráče, ať už je jakýkoliv, navíc dopomáhá fantastický level design jednotlivých úrovní, které taky oplývají leckdy okouzlující, ale místy i temnou atmosférou. V našem výběru tedy tento skvostný počin od Arkane Studios rozhodně nemohl chybět.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Uncharted 4: A Thief's End

 (PlayStation 4)

Komplikovaný vývoj hry a odstoupení režisérky Amy Hennig se podepsalo na datu vydání, nikoli však na kvalitě. Strhující dobrodružství Nathana Drakea definitivně skončilo pod vedením jedněch z hlavních vývojářů druhého dílu a také tvůrců The Last of Us. A vyplatilo se. Je sice pravda, že po čase A Thief's End chybí srdíčko, jaké měla například druhá část, titul nám to něco, co čtvrtému dílu chybělo, vynahradil jinak. Zmínit musíme postavy celkově, jakož i brilantní chemii mezi nimi. Formy Sony a Naughty Dog neváhaly ani vyplatit hollywoodského skladatele, což se vyplatilo a soundtrack nabízí hned pár zapamatovatelných témat. V neposlední řadě musíme zmínit adrenalinové herní pasáže plné dechberovcích momentů a krásných scenérií. Vtipné dialogy a sice přeslazený, ale nostalgický a nádherný konec znamenal pro fanoušky Drakea zaslouženou tečku.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Ratchet & Clank
(PlayStation 4)

Vždyť je to „remake“. Vždyť je to dětská hra. Vždyť... se bavíme o jednom z nejzábavnějších titulů roku. Neměl jsem to štěstí hrát původního Ratcheta, tedy ne na více než pár desítek minut a ani nevím, proč jsem dal šanci letošní verzi, ale jsem nesmírně rád, že se mi nakonec tento příběh točil v mechanice. A vůbec přitom nejde o děj, ale o zábavné postavy a chytlavý gameplay, který nabízí stále něco nového díky vždy nepříjemnějším soupeřům a novým zbraním. Těch je skutečně mnoho, přičemž každá z nich je něčím specifická a pár jich je vskutku originálních. Navíc jde o oddechový (ale final boss překvapil) a vysoce znovuhratelný titul. Jedna z nejideálnějších her pod stromeček, ať už jste muž, žena, dítě nebo žijete svůj život hraním her od From Software.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

FIFA 17
(PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, PC)

Pomalu se mi všechny ty fotbaly začínají promíchávat mezi sebou. Vydávat každý rok dvě fotbalové, vysoce kvalitní hry má i své temné stránky. Smysl mi to dává až u aktuálního ročníku oblíbeného fotbalu od EA, který konečně přišel s revolučním nápadem – singleplayerovým módem. V něm se vžijeme do kůže Alexa Huntera, a to už od jeho akademických dob, až po šplhání na vrchol Premier League. Mezi výsady FIFY patří módy, stabilní multiplayer, rychlejší fotbal plný branek a všechny ty omáčky kolem toho, které PES nemá až tak dotažené. Obecně ale platí, že obě hry jsou ve svém žánru více než skvělé, je jen na vás, která vám sedne více (možná vám pomůže naše srovnání obou titulů zde).

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 

Bonus: Overwatch

(PlayStation 4, Xbox One, PC)

Overwatch možná není titulem pro každého, věrnou a početnou komunitu aktivních hráčů si však tato ryzí multiplayerová akce našla velmi rychle. Zahrnout hru do seznamu jsme se rozhodli z toho důvodu, že ačkoliv nepatří do preferencí nás samotných, mnozí z vás v ní zalíbení mohou najít stejně jako desetitisíce dalších hráčů po celém světě. Ti si kromě jiného pochvalují perfektní, zábavnou hratelnost, která neomrzí ani po několika týdnech či měsících a v rámci žánru týmových stříleček působí velmi svěžím dojmem. To především díky široké plejádě hratelných postav, z nichž každá má své specifické přednosti, ale pochopitelně i slabiny, takže je vždy zapotřebí osvojit si určitý herní styl, který je pro danou postavu nejlepší. Připočtěte k tomu líbivou grafickou stylizaci a vyjde vám pravděpodobně ideální tip na trávení líných víkendových odpolední.

 

Jaké hry si máš přát pod stromeček? No přece ty nejlepší za rok 2016!

 Všechny z uvedených her si můžete pořídit například v ověřeném obchodě Ciernydrak.sk


 

Vaší pozornosti pravděpodobně neunikla skutečnost, že ve výše uvedeném seznamu absentují tituly od nezávislých vývojářů, ačkoliv jejich kvality se nezřídka kdy mohou v některých případech přinejmenším rovnat velkorozpočtovým hrám od světoznámých studií. Má to však své opodstatnění. V brzké době vám totiž přineseme další seznam (případně očíslovaný žebříček) věnovaný právě nejlepším indie hrám za letošní rok, kde se tvrdá práce menších tvůrců dočká zaslouženého uznání. 

 

Honorable mentions

A které úspěšné a kritiky i hráči kladně přijaté hry se do našeho seznamu nevešly? Jsou jimi Doom, Dark Souls 3, Watch Dogs 2, Tyranny, XCOM 2, The Witcher 3: Blood and Wine, Civilization VI, Total War: Warhammer, Tom Clancy's The Division či Batman: The Telltale Series. Své oblíbence nám napište níže do komentářů.

Který titul je podle vašeho názoru nejlepší hrou roku 2016?
Uncharted 4: A Thief's End
309 hlasů
The Last Guardian
28 hlasů
Dishonored 2
87 hlasů
FIFA 17
132 hlasů
Deus Ex: Mankind Divided
22 hlasů
Titanfall 2
22 hlasů
Battlefield 1
328 hlasů
Dark Souls 3
48 hlasů
Gears of War
20 hlasů
Forza Horizon 3
76 hlasů
Overwatch
64 hlasů
Ratcher & Clank
28 hlasů
DOOM
39 hlasů
Final Fantasy XV
37 hlasů
Watch Dogs 2
68 hlasů
Jiná (v komentářích uveďte název)
64 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: VlastníFoto: Microsoft Studios, Sony Interactive Entertainment, Square Enix, Bethesda, Blizzard Entertainment, Electronic Arts Tagy: fifa, hry, battlefield, uncharted, nejlepší hry, seznam
Ohodnoť článek
31
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.