Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. září 2015 9:55
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Pokračování Promethea ponese název Alien: Paradise Lost a spojí příběh Ripleyové a xenomorphů

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Ridley Scott oznámil, jak se bude jmenovat druhý díl Promethea. Pravděpodobně se budeme mít na co těšit.

Druhý Prometheus má jméno. A to hodně překvapivé. Očekávaný sci-fi blockbuster zamíří do kin pod nečekaným názvem. Nemá cenu si nic nelhávat, film Prometheus (2012) Ridleyho Scotta sice nebyl špatný, ale očekávání nenaplnil. Navíc,Scott naštval fanoušky tím, že zatlačil na filmové studio 20th Century Fox, aby dalo přednost pokračování Promethea a pátý díl Vetřelce (který bude režírovat Neil Blomkamp) odsunulo na druhou kolej. Ovšem, teď se objevila hodně překvapivá zpráva, která vnáší do situace ještě větší zmatek. Ridley oznámil, že druhý Prometheus ponese název Alien: Paradise Lost. Tedy, v následujících letech se objeví nejen film s titulem Alien: Paradise Lost, ale také standardní pokračování „vetřelčí“ série pod dohledem Blomkampa, v jehož názvu určitě bude také figurovat výraz „Alien“. Scott během propagace své novinky Marťan vysvětlit, co ho vedlo k tomu, aby film pojmenoval Alien: Paradise Lost: „Je to proto, že zamíříme zpátky, abychom zjistili, proč a jak byla stvořena bestie. Vrátíme se zadními vrátky zpět do doby prvního Vetřelce, kterého jsem natočil před třiceti lety.“

Za úkol si dal vysvětlit stvoření kreatury z hlubin vesmíru. Scott dále dodal, že název odkazuje na báseň Paradise Lost (Ztracený ráj) od britského autora Johna Miltona a také na scénu z prvního Promethea, kdy otec hlavní ženské postavy Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) vypráví své dceři, kam se vydají lidé po smrti („Každý má svůj vlastní název, nebe, ráj…“). Alien: Paradise Lost se začne natáčet v únoru, potvrzen byl návrat Noomi Rapace i Michaela Fassbendera. A pokud jde o proslulá monstra s kyselinou místo krve, tak ta originální, která vznikla v hlavě švýcarského umělce H.G. Gigera, neuvidíme. Místo toho se objeví jiné krvelačné bestie, známé jako Deaconi. Ti se narozdíl od nám známých xenomorphů v několika věcech liší. Především pak způsob jejich zrodu a odlišná stavba jejich těla. Deaconi se z těla hostitele budou dostávat pomocí své ostře špičaté hlavy. Za zmínku stojí i to, že ne všichni staří známí budou ignorováni. Řeč je konkrétně o Ripleyové (Sigourney Weaver). Scott upozornil, že příběh Alien: Paradise Lost na ni bude odkazovat. Režisér se ale zuby nehty brání tomu, aby prozradil jakékoliv detaily. Který film vás zajímá víc? Druhý Prometheus nebo pátý Vetřelec?

Autor článku: Ján Lysý

Domů
Sdílet
Diskuse