Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. září 2015 15:18
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

O čem bude pokračování kultovního Blade Runnera a jaký prostor dostane Fordův Deckard?

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Od vydání Blade Runnera uběhlo už několik desítek let. Dosáhne pokračování na svého předchůdce? A zodpoví nám tvůrci některé nezodpovězené otázky?

Pro každého režiséra je stvoření kultovního snímku jednou z nejvyšších met. Existuje však režisér, kterému se takový počin povedl hned dvakrát. Ano, řeč je o Ridleym Scottovi, který tento neobvyklý úspěch zaznamenal se snímky Vetřelec a Blade Runner, tedy s filmy, které jsou dnes považovány za kultovní klasiku sci-fi filmu. Před nedávnem se režisér rozhodl vytřískat něco více z minulých úspěchů, a tak natočil Promethea. Zhruba ve stejné době se nechal slyšet, že pokračování se dočká i Blade Runner, a to dokonce se stejným scénáristou (Hampton Fancher). Od té doby probíhala jen šeptanda mezi fanoušky. Nakonec vyšlo najevo, že se Scott režisérské stoličky vzdal, naštěstí však jako náhradu za sebe zvolil Denis Villeneuvea, který zatím točí perlu za perlou (Enemy, Prisoners). Volba se jeví jako velmi dobrá, vzhledem k Villeneuově předchozí tvorbě a jeho našlápnuté hollywoodské kariéře. 

Ve videu níže si můžeš poslechnout Villeneuva hovořit o jeho nejnovějším snímku Sicario, což je aktuální novinka, která se odehrává na hranicích USA a Mexika, kde eskaluje válka mezi drogovou mafií a FBI. Zatím podle naprosté většiny jde o žánrovou pecku, kterou by sis neměl nechat ujít. Zároveň se dozvíš hodnotné informace o projektu Blade Runner 2. Například to, že Harrison Ford si ve filmu nejen opět střihne hlavní roli, ale i to, že jeho účast na snímku byla potvrzená ještě dříve, než byl k natáčení Villeneuvo pozván. 

Ale pojďme probrat ještě jednu závažnou otázku. Od chvíle, kdy přišel do kin Blade Runner (1982), probíhá mezi fanoušky debata, zda je Rick Deckard (Harrison Ford) člověkem nebo replikantem. Odpověď na tuto otázku nechal film záměrně otevřenou, přestože se ohledně této skutečnosti vyjádřil se svým názorem jak režisér Ridley Scott, tak samotný představitel Deckarda Harrison Ford. Jistotou však je, že pokračování, které by se mělo začít natáčet příští rok v létě, přilije trošku oleje do ohně a rozvíří další debaty. Server CraveOnline dokonce položil režisérovi přímou otázku, jak to s pravou identitou Deckarda dopadne, ten však odpověděl vyhýbavě: „Nyní, když jsme na druhé straně plotu. Nemohu odpovědět.“ Svoje prohlášení korunoval souvětím, ze kterého nic moc nevyčtete: „To, co musím přiznat je, že miluji tajemství. Miluji stíny. Miluji pochybnosti. Chtěl bych fanouškům vzkázat, že my se o to tajemství postaráme.“

V létě 2016 to všechno vypukne. Hampton Fancher a Michael Green už sepsali hrubou verzi scénáře, který vychází z nápadu Fanchera a Ridleyho Scotta. Příběh má pokračovat několik desítek let od finále prvního dílu. Villeneuve, jak už bylo zmíněno, usedne za režisérský stolec a jako kameraman je potvrzený Roger Deakins. Každopádně se máme na co těšit. Premiéra je zatím v nedohlednu, ale tak snad už v roce 2017 na viděnou!

O čem bude pokračování kultovního Blade Runnera a jaký prostor dostane Fordův Deckard?
Domů
Sdílet
Diskuse