Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. června 2015 21:17
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Nový trailer k filmu Attack on Titan nabízí vzrušující podívanou na válku lidstva proti kolosálním titánům

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Japonské anime Shingeki no Kyojin se dočká filmového provedení. Pevně věříme, že filmová verze se té seriálové minimálně vyrovná.

Anime je v Japonsku velmi oblíbené a Japonci jsou na svůj výtvor patřičně hrdí. Nekonečné animované série složené z krátkých epizod si dobyly srdce teenagerů po celém světě. Animované série, které povětšinou vycházejí z komiksové předlohy, které se říká manga, nepřestávají překvapovat svým důvtipem, humorem a občas přehnanou brutalitou. Ale když se toho tvůrci nebojí, vznikne parádní koktejl žánrů a originality. Přesně tak tomu je i u anime Attack on Titan (Shingeki no Kyojin), kde jsou hlavní hrdinové (víceméně děti) zasazeni do světa, kde se zbytek lidské rasy ukrývá za ohromnými hradbami s vědomím, že za nimi se potulují gigantické nemyslící obludy. Bohužel se však stane přesně to, co by každý divák čekal a hradby budou jednoho dne prolomeny. Obyvatele tak může zachránit už jen zázrak. 

Skvělé anime se rozhodli vzít na paškál i filmoví tvůrci. Není to první japonský seriál, který se dočká filmové verze. Na rozdíl od Death Note se však nebudeme těšit na americký remake, ale na originální jízdu z japonské výroby. Jak se s tím filmaři poprali, se dozvíme už zanedlouho a momentálně jim můžeme snad jen držet palce, aby tak dobrý potenciál nepohřbili nudným snímkem. No posuďte sami, podle traileru, zda se u Shingeki no Kyojin budete nudit. Premiéra bude letos 19. září (september).

Domů
Sdílet
Diskuse