Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. července 2016 14:36
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Zvrácený thriller o lesbickém románku od režiséra Oldboye nás zavede do 30. let v Jižní Koreji

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Snímek od režiséra Park Chan-wooka přichází s temnou atmosférou.

Přes nepřeberné množství brilantních a méně kvalitních režisérů, kteří se na filmové scéně objevili v 21. století, si pravděpodobně srdce diváků získal především jeden z nich, konkrétně Park Chan-wook. Talentovaný filmař nás již dvakrát totiž provedl násilnými a promyšlenými příběhy pomsty, z nichž budete pravděpodobně znát klasiku Oldboy. Druhý snímek Sympathy for Mr. Vengeance si však vaši pozornost zaslouží stejně tak. V návaznosti na tyto snímky o pomstě natočil několik velmi dobrých melodramat, jmenovitě Lady Vengeance, Thirst a Stoker (jeho debut v anglickém jazyce) a již dříve v tomto roce odpremiéroval na festivalu v Cannes svůj další snímek z názvem The Handmaiden, který kritici chválili. 

Snímek se odehrává v 30. letech v Koreji, v období japonské okupace a točí se kolem mladé dívky jménem Sookee, která je najata jako služka japonské dědičky ohromného bohatství Hideko, která žije v ústraní na venkovské usedlosti se svým despotickým strýčkem Kouzukim. Ale služebná má jedno tajemství. Ve skutečnosti je to obyčejná kapsářka najatá podvodníkem, který se vydává za bohatého Japonce a chce, aby mu pomohla svést paní Hideko, aby ji mohl okrást o celé jmění. Vše poběží podle plánu, dokud Hideko a Sookee neobjeví skryté emoce mezi sebou. V hlavních rolích se představí  Jung-woo HaMin-hee Kim a Tae Ri Kim. V kinech můžeme snímek vidět v Česku 11. srpna (august) 2016, na Slovensku 15. září (september). Trailer vypadá úžasně, že?

Domů
Sdílet
Diskuse