Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. dubna 2015 13:41
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Bude Avatar 5? Režisér James Cameron má scénáře pro čtyři další pokračování

FILMY A SERIÁLY JAMES CAMERON
Uložit Uložené

Avatar se pod taktovkou Jamese Camerona dočká několika dalších pokračování.

Úspěch filmu Avatar je zavádějící. Ano, je to nejvýdělečnější film všech dob, ale podle mého názoru není tak silným a výrazným filmem, aby se déle udržel v kulturním povědomí. Není to film, o kterém bychom mluvili ještě několik desetiletí a uznale pokyvovali nad jeho kvalitami. Hlavním trhákem snímku je především jeho nevídané zpracování, které je ve 3D provedení vskutku dechberoucím zážitkem. Přesto si troufnu tvrdit, že bez masivní reklamní masáže by film takového úspěchu nedosáhl. To už je ovšem na vás, jaký si na to uděláte obrázek. Pravdou je, že blockbuster od režiséra Jamese Camerona má několik hlubších myšlenek, které ho zvedají ze dna čisté zábavy.

Nicméně, pravdou je, že režisér pracoval po léta na třech scénářích. A nyní Cameronův skladatel James Horner prohlásil, že má scénář i k filmu Avatar 5. Má prý scénáře pro čtyři další pokračování a snaží se je zkrátit na tři. Hlavním úkolem pro něj je tedy osekat děj pátého filmu. Další pokračování bylo pak také posunuto o rok později, aby měl režisér více času na přepracování scénáře. Pozitivum pro běžného diváka je pak to, že čím déle budeme čekat, tím dále se dostanou technologie a Cameron, který si v technologiích libuje, bude mít větší prostor k tomu, aby nás oslnil ještě krásnějšími krajinami než v prvním filmu. 

Bude Avatar 5? Režisér James Cameron má scénáře pro čtyři další pokračování
Domů
Sdílet
Diskuse