Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. února 2017 15:20
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Reboot Van Helsinga bude děsivý do morku kostí a odehrávat se bude v současnosti

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Své o tom vypovídá fakt, že se scénář píše stejný člověk, který ho psal pro horor Lights Out.

Letos v létě se dočkáme Mumie, která si u nás premiéru odbude 8. června (jún) a následovat budou rebooty jedněch z nejoblíbenějších filmů o příšerách a stvořeních studia Universal. Jedním z nich bude Van Helsing, jehož scénář si vzali na starost talentovaní Eric Heisserer (Arrival, Lights Out) a Jon Spaihts (Passengers). A přestože o příběhu a celém chystaném projektu zatím víme jen opravdu málo, scénárista Eric Heisserer nám (respektive magazínu Collider) prozradil, na co se ve filmu o nechvalně proslulém lovci upírů těšit. Přestože většina z nás si Van Helsinga spojuje s filmem z roku 2004 s Hughem Jackmanem v hlavní roli, jeho postava se v historii kinematografie objevila už několikrát, a to například ve ztvárnění Anthonyho Hopkinse či Petera Cushinga. Eric v následujícím prohlášení přiznal, že se nového Van Helsinga snažil napsat co nejstrašidelnějšího:

„Nevím, jak to bude vypadat na konci procesu, takže se zdržím komentování toho jak to celé dopadne. Mohu ale přiznat, že můj záměr byl film napsat tak děsivým způsobem jak jen to bylo možné, částečně proto, že vím jak na to, a také z toho důvodu, že když jste osamělý člověk, který je obklopen nadpřirozenými bytostmi, musí vám to hrát na nervy.“

Reboot Van Helsinga bude děsivý do morku kostí a odehrávat se bude v současnosti
Zdroj: Universal Pictures

Další zajímavostí ohledně plánovaného širokého spektra filmů o nejslavnějších monstrech studia Universal je fakt, že všechny příběhy by se měly odehrávat v moderní době. I o této skutečnosti se Eric Heisserer pro Collider vyjádřil: 

„No, myslím, že největší událostí je, jak už bylo řečeno, že studio pro univerzum chystá moderní kabát. Mohu se vyjádřit o mém emocionálním stavu vášnivosti nebo rozhořčení co se týče filmů v nichž vídáme hrdiny s nadlidskými schopnostmi, kteří řeší problémy, které by běžný člověk vyřešit nedokázal. Rozhodl jsem se tedy prozkoušet tento trend a představit někoho, kdo nemá žádné výjimečné schopnosti, jen vynalézavost, pevnou vůli a určitou tvrdohlavost a dokáže řešit i velké problémy. A to proto, že se mi nelíbí odkaz naší popkultury, která tvrdí, že naše problémy dokáží vyřešit jen lidé se superschopnostmi. Mně se líbí představa superhrdiny jako běžného člověka, který má dostatek odvahy a vůle a dokáže bojovat za dobré věci.“ 

Kdy se rebootu Van Helsinga dočkáme zatím není možné přesně určit, ale studio Universal se už dříve nechalo slyšet, že v datech 13. dubna (apríl) 2018 a 15. února (február) 2019 se dočkáme dvou filmů z jejich univerza monster. Je možné, že jeden z těchto termínů patří Van Helsingovi, zatím však nevíme ani kdo bude režírovat ani kdo si střihne titulární postavu lovce upírů. K sepsání scénáře byl aktuálně přizván i Dan Mazeau, který se scénáristicky podílel na velkofilmu Wrath of the Titans.

Domů
Sdílet
Diskuse