Pátek 27. 4. 2018 svátek má Jaroslav

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Young Fathers: úspěšný experimentální hip-hop, který se nedá k ničemu přirovnat

Edinburská sestava se představí i na Pohodě 2015, tak se na ně pojďme podívat.

20. prosinec 2014, 10:00
20. prosinec 2014, 10:00

Edinburská sestava se představí i na Pohodě 2015, tak se na ně pojďme podívat.

Mnoho lidí je považuje za hip-hopovou kapelu, ale oni sami by se nazvali spíše africko/skotsko/psychedelickým/elektronickým hip-hopem. Těžko se dají k něčemu přirovnat, v jejich písničkách se střídají elektronické beaty s experimentálními basovými linkami skombinované s jistým množstvím zpěvu, stejně jako rapu.

 

Alloysious Massquoi, Kayus Bankole a 'G' Hastings se znají už odmalička a aktivně fungují jako kapela už od roku 2008. Prorazili však až v roce 2014, kdy vyhráli prestižní cenu Mercury Award, kterou dostává nejlepší britský umělec roku. Nikdo sice nečekal jejich výhru (konkurencí byla například charizmatická FKA twigs, známý Damon Albarn nebo svižní Bombay Bicycle Club), ale svou jedinečností a seriózním přístupem tato trojice opravdu potvrdila, že si cenu odnesla zaslouženě. Potvrdili dokonce účast na nadcházející Pohodě.

  

 

Svůj debutový album DEAD vydali v letošním únoru (který se ujal i v ročním žebříčku NewSound), a to ho nahrávali ve svém sklepě! Dokonce potvrdili už i přípravu dalšího alba, a to ve studiu v Berlíně, protože sklep, ve kterém vznikly mixtapy Tape OneTape Two a album DEAD prý neměl vůbec žádná okna. Těšíme se na jejich unikátní vystoupení v létě na Pohodě 2015, stejně jako na nové album. Zatím si ale poslechněme jejich souhru v plné kráse ze studia KEXP:

 

 

Doslechni se více na NewSound

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější